Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
עונת החתונות
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 285
מתכננת החתונות אייברי קרוסלין לא מאמינה באהבה. לא בשביל עצמה, בכל אופן. כשהיא פוגשת את הרווק העשיר ג´ו טרוויס וחושבת אותו בטעות לצלם חתונות, אין לה שום כוונה להניח לו לסובב לה את הראש. אבל ג´ו הוא גבר שיכול להמס גם לבבות קרח, ואייברי לא מסוגלת לעמוד בפני קסמו. אחרי לילה לוהט אייברי נחושה בדעתה לנתק את הקשר. הדבר האחרון שהיא צריכה זה גבר דרומי סקסי ומקסים, בעיקר עכשיו, כשנשכרה לתכנן את חתונת השנה, פרויקט שעשוי להזניק את הקריירה שלה. ואז הכול מסתבך: לכלה יש כמה סודות שמעמידים את קיום החתונה בסכנה, ג´ו לא מוכן לוותר בקלות או בכלל, ואייברי מבינה שאם היא רוצה להפסיק לברוח מג´ו, עליה להתעמת עם חוסר הביטחון שלה ועם עבר שהיתה עושה הכול כדי לשכוח. ליסה קלייפס היא מחברת עטורת פרסים של רומנים היסטוריים ומודרניים. ספריה ראו אור בארבע־עשרה שפות ומככבים ברשימות רבי־המכר ברחבי העולם.

אייברי קרוסלין היא מתאמת חתונות רווקה ופרופקציוניסטית בת 27 שחיה ביוסטון טקסס.
לפני שלוש שנים אייברי הקימה עם אחותה היפייפיה, סופיה, עסק להפקת אירועים ומאז הכל היסטוריה.
בהכנות לחתונה הגדולה של משפחת קנדריק (בעלים של רשת חנויות משכון שהיו לה סניפים בכל מרכז טקסס) היא פוגשת במקרה את ג'ו טרוויס, בחור טקסני שובה לב שעוזר לה ברגע של מצוקה.
אייברי בטוחה שג'ו הוא אחד מהצלמים שהגיעו כדי לצלם את האירוע אך לאחר שהיא מצליחה להביך את עצמה מול הגבר המחוספס והשרירי הזה, היא מגלה להפתעתה שהוא בעצם חבר של החתן.
ג'ו מחזר בגמלוניות אחרי אייברי שמנסה באלגנטיות לנפנף אותו מעליה, לא ברור לה למה שגבר מושלם שכזה ירדוף אחרי אישה מלאה כמוה.
אייברי היא חסרת בטחון עצמי כלפי המראה החיצוני שלה אבל כמו שהיא ככה כלפי פנים, כלפי חוץ היא אש וסערה והרבה גופרית כשהיא צריכה לנהל חתונה והיא יודעת בדיוק איך לגרום לעסק לתקתק מא' עד ת'.

הייתי קרובה מאד להסכים לכל דבר שיציע.  אבל לא יכולתי להרשות לעצמי להסתכן ככה.  גבר כמו ג'ו טרוויס שבר ללא ספק לבבות רבים כל כך, שללב שלי לא תהיה שום משמעות בשבילו. (עמ' 16)

לאחר שאייברי וג'ו נפרדים עם הבטחה מצד ג'ו שהם עוד יפגשו בהמשך כי הוא לא מתכוון לוותר עליה בקלות,  נפגשת אייברי עם אחותה סופיה כדי לסגור קצוות אחרונים לגבי החתונה המיועדת.
סופיה היא אחותה למחצה של אייברי. היא אחת מהאחים למחצה שלה לאחר שאביהם ההולל רדף נשים רבות ועשה צאצאים לרוב.
אייברי גדלה עם אמא שמתחתנת ומתגרשת באופן סדרתי והמושג שלה על אהבה מסתכם במשפט: האהבה שמתלקחת באור העז ביותר היא גם זאת שדועכת הכי מהר.  ובמילים פשוטות, אייברי לא מאמינה באהבה והיא מעדיפה לברוח ממנה כמו מאש.
כשאביה של אייברי עובר שבץ חמור, היא מגיעה לבית החולים לבקרו ושם היא פוגשת לראשונה את סופיה, שתי האחיות נקשרות זו לזו וכך נולד העסק שלהן לתכנון חתונות.

דיברנו על האפשרות לפתוח יחד סטודיו לתכנון חתונות.  עכשיו, כעבור קצת יותר משלוש שנים, העסק שלנו שבסיסו ביוסטון הצליח יותר משהעזנו לקוות אי-פעם. (עמ' 21)

ליבה של אייברי נשבר בעבר ומאז היא לא בוטחת בגברים ולא מכניסה אותם לחייה ולנשמתה, היא מעדיפה להיות בודדה מאשר להיפגע, החומות שלה בנויות גבוה מאד ואף גבר לא יצליח לשבור אותן.
לג'ו יש צלקות ילדות (תרתי משמע) משלו והוא עושה הכל כדי להוכיח לאייברי (לא בהצלחה יתרה) שהוא באמת מעוניין בה והיא לא מהווה מבחינתו רק סטוץ ללילה.
בכל פעם שהיא מעיפה אותו מהדלת, הוא מגיח מהחלון (הבחור לא מוכן לקבל "לא" כתשובה).
לאט וביסודיות מצליח ג'ו להסיר מאייברי את כל ההגנות שטיפחה בעמל רב אבל האם היא תשבר ותכנע לרגש או שמא תמשיך לתת להיגיון לשלוט על חייה?

לפעמים חייבים להסתכן ולתת גישה למישהו,  כי תחושת הבטן אומרת שהאדם הזה שווה את זה.  אבל אין שום דרך לדעת מה יקרה אז. חייבים להמשיך ולהסתכן ולתת גישה לאנשים הלא נכונים עד שהאדם הנכון מגיע. (עמ' 147)

בתוך כל הטירוף של עבודתה התובענית צריכה אייברי להתמודד עם רגשותיה המוכחשים כלפי ג'ו, לטפל בחתונה של אחת המשפחות העשירות ביותר בטקסס ולהחליט מה היא עושה עם מידע סודי שנופל לידיה לגבי הכלה ולהחליט עם עצמה לאין הקריירה שלה מתקדמת מכאן.
בזמן שסופיה מכורה לטלנובלות ספרדיות, אייברי צריכה לחיות עם הטלנובלה הפרטית שלה שנקראת חייה.

הספר "עונת החתונות" היה הנאה צרופה מבחינתי, קראתי אותו כל כך לאט ורק שלא יגמר, הוא גרם לי לחייך ולצחוק לאורך כל הספר, כן יירבו ספרים כאלה…ממליצה ממליצה ממליצה.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן