Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
The Ones Who Got Away
קטגוריות:
סופר/ת:
הוצאה לאור:
תאריך הוצאה: 2018
מספר עמודים: 311
אהבה שהסתיימה, האם היא יכולה לפרוח שוב גם כעבור שנים? ליב אריאס השאירה הכול מאחור. את החברים ואת בית ילדותה, את העיר הקטנה שגדלה בה ובעיקר את האהוב שלה, שהסתיר אותה ממשפחתו ומהחברים למרות שרצה בה בסתר ליבו. אם זה היה תלוי בה, היא לא הייתה חוזרת הביתה לעולם. 12 שנים חלפו מאז הלילה הנורא ההוא, 12 שנים שבהן הצליחה לברוא חיים חדשים ולא לפחד עוד. אבל עכשיו היא חייבת לחזור. כולם חייבים לחזור. גם הוא. עמוק בלבה ליב יודעת: האהבה הראשונה ההיא לא באמת נגמרה. אבל האם אפשר להשיב את הזמן שאבד? ומה היא חייבת לשכוח כדי להמשיך הלאה? "עוד סיכוי לאהבה" הוא ספר על האומץ לבחור בטוב גם ברגעים קשים, על תשוקה שנשמרת גם אחרי שנים רבות ועל אהבה ראשונה, שלפעמים היא גם האחרונה.

מספר ההתקפות האלימות בארה"ב גבוה בהרבה ממדינות אחרות, וכמעט 40% ממקרי הטבח ההמוניים במוסדות לימוד מתרחשים בארה"ב. נתון מזעזע בכל קנה מידה. רק השנה ב-2018 נספרו כבר כ-11 תקריות ירי בארה"ב, והאירוע שהתרחש בפברואר האחרון בפלורידה הוביל להפגנות רבות כנגד הקלות הבלתי נסבלת של אחזקת נשק בארה"ב.

למרבה הצער הרומן שכתבה רוני לורן הוא מאד אקטואלי. הוא עוסק בקבוצה של ניצולי אירוע ירי בתיכון בעיירה לונג אייקר שבטקסס. 12 שנה חלפו מאז אותו אירוע שגבה קורבנות רבים מבני מחזור 2005. לפני האירוע הייתה לונג אייקר עוד עיירה שקטה ושלווה והתלמידים בתיכון שלה היו בני נוער טיפוסיים. שניים מהם, אוליביה אריאס (ליב) ופין דורסי (Finn) ניהלו קשר סודי. ליב הייתה אמנם יפה אבל גם קצת מוזרה, גותית שצובעת את שערה בסגול. היא הייתה ממשפחה ממעמד נמוך ממוצא לטיני, ואבא שלה היה הגנן בבית הוריו של פין. פין לעומת זאת, הוא ממשפחה עשירה, מבוססת ובעלת קשרים. ההורים שלו ובמיוחד אביו היו סנובים וגזעניים, ולא היו רואים בעין יפה את הקשר הרומנטי שהתפתח בין פין לבת הגנן הענייה, ולכן הם שמרו אותו בסוד. מפגשים גנובים בספריית בית הספר, נשיקות סודיות ברכב ובמקומות שאף אחד לא רואה, אף אחד לא ידע על הקשר ביניהם מלבדם.

הירי התרחש בנשף הסיום של התיכון. לאותו הנשף פין הזמין את רבקה לינדט. רבקה הייתה בדומה לפין, בת למשפחה עשירה והתגוררה בשכנות אליו. היא הייתה השידוך הראוי בשבילו כפי שקיוו הוריו. אם עד אז לא הפריע לליב שפין פוחד ושומר את הקשר ביניהם בסוד - ההזמנה לנשף הסיום הייתה עבורה הקש ששבר את גב הגמל. היא מגיעה לנשף הסיום בכוונה להתעמת עם פין על כך שהזמין את רבקה. פין מתגנב למחסן השרת בכדי להסביר זאת לליב, הם רבים ולאחר מכן מתפייסים ומתנשקים. לפתע נשמעות היריות באולם ההתעמלות בו מתרחש הנשף. פין רץ במהירות בכדי להגן על רבקה ומשאיר את ליב לבדה מאחור. למרבה המזל שלושתם ניצלו, אבל אחד היורים איתר את ליב במחסן וכיוון נשק לראשה. הוא לא ירה בה אבל המקרה גרם לה לטראומה.

בחזרה להווה - ליב היא מעצבת אתרים מוכשרת בת 30 שמתגוררת באוסטין טקסס. היא וורקוהוליקית אמיתית שמבלה את מרבית זמנה בעבודה. פין הוא סוכן FBI שבדיוק סיים משימה מסוכנת שנמשכה שנתיים. כעת מצטלם לסרט דוקומנטרי שאת כל הרווחים שלו תורמים היוצרים למשפחות הניצולים. ליב לא הייתה משתתפת בשום דבר שקשור לעברה, אבל לא יכולה לסרב למטרה ראויה כזו, ומסכימה להתראיין לסרט. בזמן הצילומים היא פוגשת את פין, שהגיע לאותה המטרה ומצטלם לסרט כשפניו מטושטשות. שום דבר לא הכין אותם למפגש המחודש שמצית את הזיכרונות, את התשוקה ואת הכימיה ביניהם שגדע הטבח המזעזע. שניהם אמנם שרדו אבל הם מלאי כאב, סובלים מסיוטים, מהתקפי חרדה ומבדידות.

פסק הדין:
סיפור אהבה נוגע ללב של שתי נשמות תאומות ופגועות שנפגשות מחדש אחרי שנים רבות. אני אוהבת סיפורים על הזדמנות שנייה באהבה, והספר נכתב ברגישות ובעדינות. המפגש ביניהם מהוסס, שניהם מגששים באפילה ואינם בוטחים עוד האחד בשני, שניהם לא תכננו לחדש את הקשר אבל נראה כי הכימיה כל כך חזקה שזה כמעט בלתי אפשרי להתנגד לה. זה ספר מהסוג שעושה נעים לקורא וכייף להתכרבל אתו, והדמויות מעניינות וכתובות היטב. זה ספר ראשון מתוך סדרת ספרים על דמויות הניצולים מאירוע הירי, אך לספר סוף סגור והוא בהחלט יכול להיקרא כספר בודד. אם הבנתי את הרמזים ששתלה הסופרת, אז הספר הבא יעסוק בסיפורה של רבקה. אישית אני ממתינה בקוצר רוח לקרוא גם אותו.

אהבתם? שתפו!

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

מה הדירוג שלכם לספר?

סגירת תפריט
דילוג לתוכן