Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
עוד לילה אחד
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 414
לעולם אל תערבב עסקים עם הנאות! בקרב האליטה הפיננסית של שוודיה, איש אינו יודע זאת טוב יותר מדיוויד הָמאר, מנהל קרן הון סיכון שנוהג להשתלט על תאגידים. הוא נודע לשמצה בהתנהלות האכזרית הבלתי ניתנת לעצירה שלו. מטרתו היא לכבוש את היעד הנכסף — חברת "אינוֶוסטוּם". אחרי שנים של תכנון, כל השחקנים ממוקמים בעמדותיהם; כעת הוא זקוק רק לתמיכתה של אחת מבנות משפחת האצולה השולטת בחברה - נטליה דה לה גריפּ. נטליה האלגנטית, המבריקה, השואפת להצליח בעולם של גברים, מסתקרנת מהצעתו של דיוויד להיפגש לארוחת צהריים. כולם יודעים שהוא עשיר, מסוכן ולא אֶתי. עד מהרה מתברר לה שהוא גם מצולק ביותר. המשיכה בין השניים אינה אפשרית, אך לילות הקיץ הארוכים של שוודיה רוקמים סיפור אהבה החושף סודות מזעזעים המשנים את המשפחה לנצח, ומאלצים את נטליה ודיוויד להתעמת עם הפחדים והתשוקות העמוקים ביותר שלהם. סימונה ארנסטדט, פסיכולוגית מוסמכת ומטפלת קוגניטיבית־ביהביוריסטית, היא סופרת מצליחה שזכתה לכינוי "אמנית הספרות הרומנטית" בשוודיה. הסיפורת הפרובוקטיבית שלה תורגמה ליותר מ־20 שפות וכבשה את רשימות רבי־המכר, והיא הפכה לשגרירה של כתיבה נשית לנשים ועל נשים. היא מתגוררת בסטוקהולם, שוודיה עם שני ילדיה בני־העשרה.

חיים בלי סיכונים הם לא חיים.

דיוויד המאר הוא איש עסקים קשוח ויהיר שמנהל קרן הון סיכון ומתגורר בסטוקהולם.
דיויד ושותפו הבכיר מישל מנהלים יחד את חברת המאר קפיטול ומזה שנה הם זוממים לבצע השתלטות עוינת על תאגיד ענק בשם: אינווסטום.
כדי שההשתלטות על החברה תצליח באופן גורף, דיוויד ומישל מקווים לגייס לצידם את תמיכתו של אחד מבעלי המניות המרכזיים שקשור למשפחה והרדאר שלהם מכוון אל עבר נטליה דה לה גריפ, בתו של בעל החברה.
נטליה דה לה גריפ מייצגת את כל מה שדיוויד שונא, היא מתנשאת ונולדה עם תואר של רוזנת, היא גדלה לתוך העושר והיוקרה ולא פילסה את דרכה מהתחתית כמוהו.
נטליה היא אישה עסוקה ומכורה לעבודה שלה, היא לא בטוחה שהיא צריכה להיפגש עם דיוויד שנחשב לילד הכי רע בשוק ההון והוא גם מסוכן ולא אהוב במיוחד על אביה, בלשון המעטה אבל היא נאלצת לקחת על עצמה את הסיכון כי היא סקרנית לדעת מה יש לדיוויד להציע לה.
נטליה פנתה לדרך משלה ושימשה כיועצת לאחד הבנקים הגדולים בעולם אבל בהמשך קיוותה לתפוס עמדה ולהשתלב בעסק המשפחתי.
כשדיוויד פוגש אותה הוא מופתע למצוא אישה חזקה וצנועה אבל הוא גם יודע שנאמנות למשפחתה ויושרה הם הדברים החשובים לה ביותר ואין סיכוי שהיא תבגוד במשפחתה כדי לעבור לצד שלו.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

נטליה מרגישה נח ואפילו נעים בחברתו של דיוויד אבל היא עדיין לא מבינה מה הוא רוצה ממנה ומדוע התעקש להיפגש איתה, לאחר שהשניים נפרדים היא נותרת מבולבלת ויש לה תחושה שדיוויד זומם משהו.
דיוויד מבין שהמפגש עם נטליה לא יוביל אותו קדימה עם העסקה שלו אבל עדיין, לאחר שכל אחד מהם הולך לדרכו הוא ממשיך לחשוב עליה וגם היא מוצאת את עצמה חושבת עליו.
דיוויד מרגיש שהוא חייב להיות ממוקד מטרה והוא לא יכול לגרום לנטליה להוות הסחת דעת ממה שחשוב לו באמת אבל למרות זאת הוא לא יכול להימנע מלשלוח לה כרטיסים להופעה של אחת הזמרות האהובות עליה, מה שמוביל לשרשרת של מפגשים בלתי נמנעים בין שניהם שעלולים לפתוח פתח למשהו שאין ממנו דרך חזרה.
אין ספק שהמשיכה בין שניהם חזקה אבל מה יקרה כאשר נטליה תגלה שדיוויד זומם להרוס ולהשתלט על האימפריה של אבא שלה? ומה הם הסודות האפלים והצלקות הנפשיות שהוא מסתיר מפניה? דיוויד ונטליה צריכים רק עוד לילה אחד כדי לסיים את הקשר הזה אבל מרגע לרגע הם מסתבכים במשהו שקשה לעצור אותו.

הסופרת סימונה ארנסטט מכניסה אותנו לתוך עולם העסקים השבדי הקשוח והבלתי שוויוני מבחינת נשים.
דמותו של דיוויד האמר הזכירה לי מאד את דמותו של בובי אקסלרוד בסדרת הטלוויזיה "מיליארדים", הוא קשוח, אכזרי אבל לא משאיר שבויים בשטח והוא נאמן עד הסוף לאנשים שקרובים לו והוכיחו את נאמנותם.
אהבתי את דמותה של נטליה, היא הייתה אשת עסקים קשוחה שניסתה להוכיח את עצמה בתוך עולם של גברים אבל גם היה בה רוך והרבה תמימות של ילדה.
נטליה ודיוויד מאד שונים ברקע שלהם ומבחינת הילדות שכל אחד גדל לתוכה אבל עם זאת הם מאד דומים, שניהם אנשי עסקים קשוחים שמכורים לעבודה שלהם, כל אחד מהם קנאי לפרטיות שלו אבל משהו בחיבור ביניהם גורם להם לצאת מאזור הנוחות שלהם וכשאנשים מוכנים לעשות שינוי בעצמם למען הצד השני אז כנראה שהקשר מאד חזק ומכיל.
החצי הראשון של הספר היה קצת מונוטוני אבל מהחצי השני מתחילים להתגלות סודות מפתיעים ויש תפניות בלתי צפויות שמאיצות את העלילה.
הספר הוא חלק ראשון מתוך דואט ואני מקווה שגם ההמשך יתורגם בקרוב לעברית.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן