Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ספר שתי הדרכים
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 446
חייה של דון אדלשטיין משתנים בן רגע במהלך טיסה, כשהדיילת מודיעה על נחיתת חירום. בעודה מתכוננת להתרסקות המטוס, תמונות מבזיקות במוחה, אלא שבמקום בעלה, עולה בראשה גבר שלא ראתה חמש־עשרה שנה. וייט ארמסטרונג. דון שורדת, אבל נותרת עם הספקות שצצו באחת. יש לה חיים טובים ועבודה מלאת סיפוק בתור דוּלת מוות, שבמסגרתה היא עוזרת ללקוחותיה במעבר מהחיים למוות. אבל אי־שם במצרים נמצא וייט, ארכיאולוג באתרי קבורה עתיקים, תחום שהיא למדה פעם. וכשהגורל מציע לה הזדמנות שנייה, היא תוהה לגבי ההחלטה שקיבלה אז, לפני שנים. אחרי נחיתת החירום, כשחברת התעופה מציעה לניצולים טיסה כרצונם, ברירת המחדל של דון היא להמשיך במסלול חייה. אבל מה עם ההיסטוריה הלא פתורה שלה ושל וייט? ומה עם המחקר שלה שנקטע על ספר שתי הדרכים - המפה הידועה הראשונה של החיים אחרי המוות? ג'ודי פיקו כתבה עשרות רומנים שתורגמו ל־21 שפות ונמכרו ב־14 מיליון עותקים ברחבי העולם. "פיקו מטפלת בדרכה המושלמת, וכמו תמיד באומץ ובכֵנוּת, בשאלות של חיים ומוות."                                        Parade "ספר שמכריח אותך לשאול את עצמך שאלת מפתח – כיצד תיצור לעצמך חיים מאושרים בפרק הזמן הקצר שקיבלת עלי אדמות." Associated Press

דון הכירה את בעלה, דוקטור ומרצה באוניברסיטה, פיזיקאי של תורת הקוואנטים,יחד הם הקימו משפחה קטנה וילדו את ביתם היחידה.

בתחילת דרכה לדון היה עיסוק שונה ממה שהיא עוסקת היום, היא עסקה בארכיאולוגיה והיתה שותפה לממצאים מרתקים אי שם במצריים העתיקה. לימים כשאימה גססה בהוספיס מקומי, דון הוזעקה להפרד ממנה וטסה בבהילות ממצרים לבוסטון. באותה תקופה נחשפה להתמודדות עם המוות ובהמשך אף שינתה את עיסוקה והפכה להיות דולה של מוות. כן כן, דולה. כמו שיש מלווה לחיים בלידה יש דולה שמלווה אנשים למוות.

לגמרי במקרה דון מגלה שבעלה היקר שיחיה לא היה נאמן לה לגמרי, לפחות לא במחשבה וזה היה פתח למשבר בנישואים שלהם. זה ניקר לה שהוא אולי היה עם אישה אחרת, זה עורר בה מחשבות על העבר.
החלטה של ביתה בת העשרה שנברה בהיסטוריה המשפחתית שולחת אותה במטוס לפגוש את אהובה משכבר הימים ובדרך היא שורדת התרסקות מטוס.

מנקודה זו אין דרך חזרה. דון צריכה לבחור בים שני דרכים. החיים או המוות. אהבת חייה או האדם שלו נשאה מכורח הנסיבות. אחרי הלב או אחרי ההגיון?

לאורך כל הספר הגיבורה מסתכלת למוות בלבן של העיניים והיא בוחרת לחיות לצד המוות. היא אוספת את עצמה מהמות של אמא שלה, מקימה משפחה ואף הופכת את המוות לקריירה.
אהבתי את דמותה הבלתי מתפשרת של דון, את האמא שהיתה לביתה וגם רוב הזמן את האישה שהיתה לבן זוגה.
אני מזמינה אתכם לגלות מה עלה בגורלה של דון כשתקראו על שני הדרכים שהיתה צריכה לבחור.

הספר עיניין אותי ועייף אותי כמעט במידה שווה, עיניין אותי יותר. העלילה היתה מסקרנת מאוד, היתה זרימה בקריאה בקטעים מסויימים רק שלעיתים הרגשתי שהספר עמוס ומסורבל בסיפורים על ממצאים ארכיאולוגיים ועל סימנים גרפיים שמצאו בדרך.
ספר מלא מידע שבהחלט מעביר בצורה טובה את הדילמה הקשה של הגיבורה דרך המסע שאותו עברה. לגמרי הרגשתי את מה שעברה הגיבורה, את הייסורים, את המחשבות, את כל מי שבסופו של דבר נשאר מאחור.

ומה זה ספר שתי הדרכים אתם שואלים? הספר העתיק הזה מציג שתי דרכים שבהן הנשמה יכולה לנווט בדרך המכשולים הרוחנית של העולם התחתון, לאחר שעזבה את הגוף המת.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן