Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
ספר הכישרונות
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 352
ספר הכישרונות מזמין את הקוראים למהפכה תודעתית: הוא מגלה להם שהתברכו בכישרונות רבים, שאותם חשבו בטעות לפגמים, ומעניק להם את הכוח להיות אנושיים ולהאמין שחולשה בקבלתה נעשית לחוזקה. במסע שהספר מזמין אליו מתיידדים עם פחדים, לומדים לשאת דיכאון, לומדים להיפרד, להיעלב, להידחות ולהיכשל, ומתגייסים לעזור לעצמנו. ד"ר יאיר כספי מנהל תכנית לטיפול קבוצתי ומחברם של "הילד שכמעט הציל את אמו", "ניסיון" ו"לדרוש אלוהים".
אפתח בגילוי – לאחרונה אני עוברת מסע עצמי. מודה בכישרונות – בכישלונות ונוגעת במקומות הכי כואבים לי. המטרה לרפא אותם. ‏״ספר הכישרונות״ הוא בעצם נוגע בדיוק במקומות של מסע אל נפש.
‏הסופר כספי מחלק את ‏״הכישרונות שלנו״ במצוקה וזה אומר שלכל אחד מאתנו יש כישרון אבל, הוא מוחבא כי מתחת לפני השטח, אנחנו רוצים שיכירו בכישרונות שלנו החיצוניים בלבד!
להלן הכישרונות:
החזק/ה – תמיד צריכים להיות חזקים בשביל אחרים.
השמח/ה – מצחיקים אותנו גם כשהיא עצובים בנפשם.
המטפל/ת – מטפלים תמיד באחרים ועד שלא שתסיימו לטפל בכולם אולי, יישאר להם זמן לטפל בעצמם.
המתלונן/ת – ‏נמצאים במקום לא מוערך, בעצם רגילים שהם מתלוננים אז למה שיקשיבו להם ולרגשותיהם.
‏בכל התכונות האלו החיבור שלי היה גם לשמחה וגם למטפלת.
קחו רגע לעצמכם ותחשבו מה הכישרון שלכם?!
המסע שתגלו עם הספר יכול מאוד להתחבר לאנשים שלא משתפים בחיים האישים או משתפים שטחית ואת הכאב האמיתי שומרים בליבם. לעומת זאת אנשים שמשתפים כל הזמן את מצוקתם לכל העולם, הם צריכים ללמוד מיומנויות הפוכה ולהם ״ספר הכישרונות״ פחות יתאים למסע שלהם.
‏הספר יאמת אתכם עם הילד שבכם ‏עם המקום ששנים הדחתם "המקום אסור" ‏זה שאסור לאף אחד לגלות את החולשות שלכם, את הפגיעות שלכם ואת הפחד הכי גדול שלכם. ‏רובנו נצליח להסתיר את זה לאורך זמן אבל, גם לזמן יש פג תוקף.
‏כמה אתם מוכנים לצאת למסע לנפש שלכם, ‏כמה אתם כנים עם עצמכם בשביל לפתוח את הדברים לכאוב אותם, ‏לא לפחד מהם ולהתעמת איתם? ‏הכי קל לנו להתכסות בכאב של עצמנו ולספר לעצמנו סיפורים שזה יחלוף. ‏אז כן, זה חולף אבל זה יפגוש אותנו תמיד בנקודות זמן הכי לא צפויות.
‏לאחרונה אני עוברת מסע עם בקרה לתודעה שלי ‏ולדברים העמוקים שבי שהשארתי במרתף שנים. ‏וזה הזמן שלי לפתוח אותם ולגלות לעצמי הרבה מעבר למה שהסתרתי כל השנים. ‏כן, זה מפחיד לא רציתי לגעת בזה אבל, אני מרגישה שהילדה שבי זועקת ליחס. ‏והטיפול חייב להיעשות משורש נשמה. זאת שכל השנים הרדמתי ‏וסיפרתי לה שאם היא תישן חזק חזק חזק. לא יקרה לה כלום בעצם שיקרתי לה במקום לטפל בה. היום אני מעירה אותה ומבטיחה לה שאשמור עליה. כן זה נשמע רוחני. אבל, זה הטיפול שלי ומרגישה שאני מוכנה להיפתח למסע שלי .. הכישרון שלי להודות בזה ולהכיר בכאב שנצור בתוכי. שהשפיע על הבחירות שלי לאורך השנים. החלטתי ללמוד מהדרך והיום לחשב לי מסלול חדש ונכון יותר עבורי, לדייק את עצמי אני קוראת לזה.
״ספר הכישרונות״ מחזק את המסע שלי ומגלה לי התמודדויות שנמצאים במרתפי חיי לאט וברגישות אני פותחת מנעולים ואם זה כואב עכשיו אני סוגרת ואחזור לפרק שארגיש חזקה יותר. הספר הוא לאמיצים בלבד! קחו את הכאב שלכם ותוציאו את ״המוגלה״ החוצה תהיו אמיתיים עם עצמכם ופתאום תגלו שגם הסביבה משתנה לשינוי שלכם. תקראו לזה קארמה או מסע העיקר שבסוף המסע תהיו שלמים.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. איילת

    ספר מאכזב מאוד. כתוב בצורה פיותית משהו אך לא קיבלתי שום ידע או תובנה משמעותית. שפה גבוה עם אמירה שטחית להרגשתי. במחיר 112 שח ציפיתי ליותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן