Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סיפורו של ענן- קלואדי מבולבל
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 24
מי מאיתנו לא היה רוצה לגלות את היעוד שלו בעולם? מה משמעותו של כל יצור בעולם? קלאודי, הענן שלנו, כמֵה לחברוּת ככל אדם. הייטיב להבין את יעודו בעולם? הייטיב לגלות את קסמו ואת אושרו? הצצה נפלאה לגלוי היעוד של כל אחד מאיתנו ומציאת האושר האמיתי דרך סיפורו של ענן קטנטן. עינת מרום מאמנת אסטרטגיה לזירה העסקית- גלובלית והפוליטית לפי שיטת think smart, talk simple. בנוסף, עינת מאמנת ילדים ונוער להצלחה למודעות אישית, התפתחות אישית, חשיבה יצירתית וגמישה, בעיקר כתרומה לקבילה. בעלת BA בספרות אנגלית ובאמנות, סיימה שנתיים מלאות MA באמנות. דוברת עברית ואנגלית. זהו ספרה הראשון.

הענן קלאודי קצת מבולבל, הוא נמצא כל היום בשמיים ומרגיש קצת לבד. כשהקיץ מגיע, אין לקלאודי מה לעשות, והוא רק צופה בילדים מלמעלה, למרות שהוא רוצה בכלל ללכת ולשחק איתם. קלאודי מחליט לעשות מעשה, ולנסות לרדת אל הילדים. הוא לא יכול לעשות זאת בכוחות עצמו, אז הוא מנסה לחפש דרך מישהו שיעזור לו. אבל השמיים נראים די ריקים, וקלאודי מרגיש לבד, ולכן הוא יוצא לחיפוש אחרי דרך שתוביל אותו אל הקרקע, אבל בסוף הוא מוצא דברים לגמרי שונים.

איזה ספר מתוק, כבר בהתחלה כשראיתי את הכריכה האיורים נראו לי כל כך חמודים, והיה לי ברור שהאיורים האלו לא נמצאים סתם. אחרי שקראתי קצת על הספר, גיליתי שמדובר באיורים של האחיינים של המחברת, שהם היו הראשונים לשמוע את הסיפור, לפני בערך 10 שנים. הרבה פעמים אני מרגישה, שיותר משהאיורים מדברים אל הילדים, הם גורמים לנו, המבוגרים, לבחור אותם. ודווקא בספר הזה, ובאיורים שלו, יש משהו שיותר מדבר אל הילדים, והאיורים האלו, עושים אווירה לגמרי שונה לקריאה.

אם כבר קראתם סקירות שלי בעבר, אתם יודעים שאני אוהבת לקרוא ספרי ילדים עם מסרים, והספר הזה הוא בדיוק כזה. אני מאמינה (למרות היותי רווקה) בחינוך מגיל 0, ואני מאמינה שלספרים יש הרבה כוח, והשילוב בין הכוח של הספר, למסר שהוא יכול לתת, משפיע מאוד על הילדים, וגם התכנים שהם שומעים משפיעים עליהם, גם אם אנחנו חושבים שלא. והמסרים שנמצאים בספר, הם עוד סיבה שרציתי לקרוא אותו.

אנחנו רגילים לראות ספרים כמו למשל 'הביצה שהתחפשה' בה הדמות הראשית מנסה להיות מישהו אחר, אבל כאן, זה לא ככה. קלאודי רוצה להיות עצמו, הוא פשוט לא יודע איך לעשות את זה, והוא חושב שהוא לא מספיק טוב במה שהוא עושה. הוא הולך לחפש לעצמו מקום אחר, שבו הוא חושב שיהיה לו טוב, אבל בסוף מסתבר, שכל מה שהוא צריך, זו פשוט יד מכוונת, שתעזור לו למצוא את עצמו ואת הייעוד שלו. ואני מרגישה שהספר מלמד אותנו שני דברים גדולים, לדעת לקבל עזרה מאחרים ויד מכוונת, ולדעת ללמוד ולחקור, עד שמגיעים למקום הטוב עבורנו, בספר יש עוד כמה מסרים קטנים יותר, כמו קצת סבלנות, ואת השאר, אשאיר לכם לגלות.

הספר מוגדר כמתאים לילדים מגיל 3 וחצי גיל 7. אבל אני חושבת שהמילים יהיו קצת מסובכות לגיל 3 וחצי, והחצי שנה בינה לבין גיל 4 משמעותיות להבנת הספר, במיוחד כשהוא יחסית רב מלל לגיל. כמבוגר שמסתכל על הספר, היו כמה דברים קטנים שהציקו לי, כמו מין חוסר החלטיות האם הספר כתוב בחרוזים או לא ואולי עוד כמה בעיות עריכה, אבל בשביל הילדים שלכם, הספר יהיה פשוט מושלם.

שורה תחתונה: כל מה שילד צריך, זה מבוגר אחד שיאמין בו (הרב שלמה קרליבך)

קישור לרכישת הספר: https://www.einat-marom.co.il/he/313

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן