Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
סיפור שמתחיל בכנרת
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 178
"... אני לא הפרס שאימא שלי קיבלה, אם עוד לא הבנת את זה. אני הוא העונש! או הגמול שה׳חבר אלוהים׳, סידר לה – שהעלים לה את בן זוגה, אהוב ליבה – קטע באחת את הזוגיות עם עומאר שלה, את הזוגיות המופלאה, החריגה הזאת, שהייתה יכולה להדהד בכל מדינת ישראל, שהייתה יכולה להשפיע על היחסים בין יהודים לערבים במדינה! כן, ׳האדון אלוהים׳ לקח לה את הארז הגבוה, היפה, החסון, שאגב, גם הוא עצמו עזב בית, משפחה, עם ומולדת והלך לארץ בחירה כמו רעייתו, הקים משפחה וזכה ממש בדקה התשעים ליורש עצר..." "סיפור שמתחיל בכנרת" הוא סיפור חוצה גבולות, אשר ראשיתו בארץ ישראל של לפני קום המדינה, והמשכו בתוככי לבנון, בנורווגיה ובעוד ערים וארצות. טניה, נערה ציונית ילידת גרמניה, ממייסדות קיבוץ עין-גב, מתאהבת בעומאר, מוסלמי-עלווי, יליד הכפר עג'ר, שמצטרף לקיבוץ כדייג. הם נישאים, אך מה שהתחיל כסיפור אהבה ייחודי ותמים הולך ומסתבך כשעומאר נעלם ומשאיר אחריו קיבוץ ללא רכז ענף הדיג, את טניה שבורת הלב ואת בנו בן העשר, אמציה. ערב אחד כעבור שנים שבה סירת הדיג של אמציה מיום עבודה כשעל סיפונה , מלבד שלל הדגים, כריסטין, יפהפייה נורווגית, שתהיה לבת זוגו. אלא שלא יחלפו שנים רבות, וגם היא תיעלם במפתיע. הסיפור ההיסטורי, שהוא גם סיפור אהבה מרגש, הולך ומתפתח לעלילת מתח וריגול סבוכה אך מרתקת, שתקשה על הקוראים להניח את הספר מידם. הספר כתוב כרצף של תחקירים ועדויות, וכל עדות מובאת בשפתו הייחודית של הגיבור המספר. יצחק מיכאל ליסמן, "איציק" בפי כול, יליד חולון ותושב העיר, נשוי ואב לשלושה, איש תרבות ורוח, "חוטא בכתיבה" כבר שנים רבות, בעיקר בכתיבת שירה וסיפורים קצרים. בנובמבר 2018 עלה לאוויר הבלוג שלו, My View, שבו הוא מפרסם מעת לעת יצירות ספרותיות ומאמרי דעה והגות. "סיפור שמתחיל בכנרת" הוא ספר הביכורים שלו.

סיפור שמתחיל בכנרת

ספר השוזר ציונות לצד מתח וריגול. תחילתו בסיפור אהבה וסופו…קראו בעצמכם.

עין גב- קיבוץ ותיק השוכן ליד הכנרת. אחת ממייסדיו הייתה טניה , נערה ציונית שעלתה מגרמניה. כל חברי הקיבוץ ידעו  שכל תפקיד או משימה שטניה ביצעה, הייתה עושה זאת ביד רמה.

עומאר, יליד עג'ר סורי עלווי, עזר לאביו להביא מכולה מנמל חיפה. בהגיעו לעין גב, החליט להישאר ועד מהרב הפך להיות לדמות מרכזית בענף הדיג.

השניים הפכו לזוג . באחת מאספות הקיבוץ, פירט עומאר את הרעיון הכמעט דמיוני להכשיר שטח חוף, לנקותו ולהשכיר בקיץ שטחים לבניית אוהלים לנפוש באזור. מוכר? . לשניים נולד פרי אהבה, אמציה. כשהיה אמציה בן 10 נעלם אביו. ושנתיים אחר כך מתה גם טניה משברון לב.

אמציה המשיך את דרכו של אביו בענף הדיג. יום אחד פוגש בחורה נורווגית בשם כריסטין . אהבתם פורחת עד אשר גם היא נעלמת .

העלילה מסתעפת עם כל כך הרבה דמויות (ואולי רבות מדי…) אשר הופכות את הספר למעין מותחן ריגול חוצה מדינות. כל פרק הוא מעין פרוטוקול של חקירה שכל דמות מוסיפה לחלק של הפאזל הלא גמור את חלקה בגוף ראשון. את סופו של הספר חותם אמציה ג'וניור. מיהו ? ומה אירע במסיבת בר המצווה של אחיו?

נגשתי לקריאה מתוך רצוני לקרוא עוד נדבך מסיפורי הציונות של מדינת ישראל , בנקודה זו הבנתי כי זה לא הכיוון. כל פרק נע מתקופה אחת לאחרת ללא סדר כרונולוגי, עובדה שלעיתים גרמה לי לעצור, לחזור שוב כיד להבין את הרצף.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן