Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
סיפור האהבה של המהפנטת
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 416
אלן היא מהפנטת. כמעט כל מי שהיא מכירה חושב שמהפנטים הם רמאים או סוג של בדרנים, אבל אלן דווקא לוקחת את עצמה לגמרי ברצינות. היא מתגוררת בבית חוף קסום שירשה מסבתה ומקבלת בו את לקוחותיה. החיים שלה טובים, למעט ההיסטוריה שלה עם גברים שמסתכמת — בשורה התחתונה — בלא כלום. אבל עכשיו היא פוגשת את פטריק. הוא אמנם אוהב מוזיקת קאונטרי אבל למעט העניין הקטן הזה הוא נחמד והכי חשוב – נראה שהוא ממש מחבב אותה. אלן אופטימית. היא מתחילה לחשוב שאולי, פטריק הוא האחד. ואז פטריק אומר שהם צריכים לדבר. אלן כבר מבינה לאן זה הולך, ומתכוננת לרע מכל. אבל הפתעה: פטריק לא רוצה להיפרד ממנה. הוא רק רוצה להתוודות בפניה ולספר שיש לו אקסית שעוקבת אחריו. כל הזמן. אלן מעט מוטרדת, אבל עוד הרבה יותר מסוקרנת. יש משהו זוהר בגבר שיש לו סטוקרית. זה דווקא מעניין. היא היתה ממש שמחה לפגוש את הסטוקרית הזאת, להכיר איתה. מה שאלן לא יודעת, הוא שזה כבר קרה. ליאן מוריארטי היא סופרת אוסטרלית שספריה הקודמים היו לרבי־מכר בארץ ובעולם. בין ספריה המצליחים שראו אור בארץ בהוצאת כנרת זמורה: "סודו של הבעל", "שקרים קטנים גדולים" (עובד לסדרת טלוויזיה מצליחה בכיכובה של ניקול קידמן) "באהבה, בטירוף, באשמה", "שלוש משאלות", ועוד.

ספר מטלטל ומעורר מחשבה.

איך הייתם מתנהגים אם יום אחד היו אומרים לכם שלא אוהבים אתכם יותר?

אלן, בעלת עסק עצמאי לטיפול בהיפנוזה. החדרת מסרים חדשים וחיוביים לתת מודע ואפילו התניות לפעולה. היא נקראת המהפנטת.

לאלן אמא רופאה ושתי סנדקיות. אביה אפילו לא יודע על קיומה. אימה בחרה בו כאב פוטציאלי לאחר שערכה רשימת תכונות חיוביות ושליליות. אלן סבורה שהחוסר בנוכחות אב בחייה משפיע על מערכות היחסים שלה עם גברים.

פטריק, אלמן, אב יחידני לילד נבון בשם ג׳יק, מודד קרקעות בעל עסק עצמאי, הכיר את אלן דרך אתר הכרויות. הם מוצאים חן אחד בעיני השניה, אך יש לו סוד גדול שמעיק עליו. יש לו סטוקרית.

ססקיה. מתכננת ערים במקצועה. עד לפני 3 שנים,הייתה בת זוגו של פטריק. כמעט רעיה לכל דבר ואמא לג׳יק התינוק שאיבד את אימו. ססקיה נכנסה לחייהם דיי סמוך למות אישתו האהובה של פטריק, קולין, ולקחה פיקוד על חייהם. אך כאמור הם כבר לא יחד. פטריק החליט שזה לא מתאים לו יותר. וכך, בבת אחת נותקה ססקיה מאנשים שהיו כל עולמה ומשפחתה. היא הופכת כפייתית לפטריק ובנו ועוקבת אחריהם לכל מקום.

איך מסתדר ומגיב פטריק להתנהגות של ססקיה?

איך מגיבה אלן? איך צומחת ופורחת מערכת היחסים שלהם למרות ניסיונות העבר והחששות והפחדים בהווה? איך מתמודדת ססקיה, אישה בעלת חיים נורמליים לחלוטין, עם היותה סטוקרית? עם הכפיתיות הבילתי נשלטת שלה לפטריק?

סיפור האהבה של המהפנטת הוא סיפור מהפנט. למרות שססקיה אמורה להיות הדמות הרעה, הלא נורמלית, זו שמפריעה למערכת יחסים להתפתח ולאנשים להתקדם, לא יכולתי שלא להזדהות עם כאבה ולהסכים עם ההגיון שלה.

"אני זוכרת שחשבתי שזה לא הוגן. אם פטריק היה נהרג בתאונת דרכים, היו מרשים לי להתאבל עליו שנים…. אבל כיוון שהוא זרק אותי, כיוון שהוא עדיין חי, העצב שלי נחשב נלעג, לא מכובד…. תכבי ברגע זה את הרגשות המטופשים שלך. האהבה שלך כבר לא הדדית, אז היא אידיוטית."

(פרק 20)

בספר ישנם עוד כמה סיפורי אהבה מישניים. חלקם מצליחים, חלקם פחות. בסופו של דבר אנו רואים שכולם מחפשים אהבה, הכרה חברתית, מישהו שיכיר בקיומם, יעריך אותם. זה צורך אנושי בסיסי וקיומי לגוף ולנפש. אהבה היא צורך מניע. לטוב ולמוטב.

תהיו טובים. תרבו אהבה בעולם! ❤😉

 

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן