Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סיפור מחייהם של גרושים וגרושות
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 321
הספר מביא את סיפוריהם של גברים ונשים שהתגרשו ויצאו לדרך חדשה. גיבורי הסיפורים הם בעיקר גילאי 40-70 שמחפשים שותף לחיים לא כדי להקים משפחה אלא כדי לחיות ולבלות יחד אחרי שהילדים בגרו. הסיפורים בספר חושפים את התרחישים ומצבים שהגרושים והגרושות נקלעים אליהם, רגשות, חרטות, געגועים, חלומות ותקוות במסע שלהם למציאת זוגיות חדשה. בספר הזה ישנן מסקנות ולקחים מניסיונם של הגרושים והגרושות, מכל אשר חוו מאז נפרדו מהקן. אם אתם מתלבטים לגבי המשך הזוגיות שיש לכם היום, תוכלו ללמוד טוב יותר ממקום אמיתי על ציפיות שאינן מתממשות.

לפעמים ישנם גם רגעים קטנים של אושר.

כשהתחתנתי לפני 26 שנה לא האמנתי בסיוטים הכי גרועים שלי שיום אחד האהבה הגדולה הזאת תסתיים בגירושים כואבים.
אף אחד לא יודע מה צופן לו העתיד וכל אחד נכנס מתחת לחופה עם ציפיות, חלומות, שאיפות ותקווה למשהו מסוים אבל לפעמים יש פער גדול בין מה שחלמנו שיהיה לבין מה שהמציאות מביאה לתוך חיינו.

בספרה "סיפורים מחייהם של גרושים וגרושות" הסופרת והיועצת הזוגית, שולה קסם שירן נותנת הצצה לתוך חייהם של הגרושים והגרושות עם כל הקשיים שכרוכים בכך.
שולה מספרת את סיפור הגירושים האישי שלה, הפרידה מבעלה לאחר 26 שנות נישואין, פירוק המשפחה, תחושת הבדידות שליוותה אותה, הפחד להסתדר לבד, לפרנס לבד שני ילדים בוגרים וההתמודדות עם היותה אם חד הורית שאין לה יותר גבר להישען עליו כלכלית ורגשית.
ואז נשאלת השאלה: מה היינו צריכים את זה ולמה בכלל התגרשנו מלכתחילה? והתשובה היא שאין מחיר לחופש והדרך אל האושר שלנו מלווה במהמורות ודרך חתחתים אבל אם הרגשנו לבד בתוך קשר זוגי אז אולי כבר עדיף להיות לבד לגמרי ולקוות למצוא יום אחד אהבה אחרת.
לאחר הגירושין אנחנו חולמים לפתוח בדרך חדשה, חלקנו משפרים את ההופעה או שיש כאלה שמעשירים את הידע והתובנות לחיים ופונים לדרך רוחנית ומרוממת רוח ונפש.

במפגש של גרושים וגרושות שולה שמעה הרבה סיפורים על אנשים שחיפשו אהבה בכל המקומות הלא נכונים והעיקר לא למצוא את עצמם לבד.
המירוץ אחר הזוגיות הנכספת מעלה את השאלה האם כבר היה עדיף להשאר בזוגיות הראשונה ולנסות לתקן שם את מה שהתקלקל ונשבר במקום לפתוח דף חדש עם בן זוג אחר שמביא איתו מטען משלו עם גרושה משלו, ילדים, נכדים וחברים.
במרדף אחר האהבה, שלווה ונחת, לפעמים אנחנו מגלים שחזרנו לאותו מקום מלחיץ ולאותה העלילה רק עם שחקנים אחרים (אותה הגברת בשינוי אדרת).
לפעמים הפחד להשאר לבד גובר על הצורך האמיתי שלנו ואז מתפשרים על זוגיות שבה "סובלים בשקט" ושוב מבלי להרגיש, פרק ב' הופך להיות העתק והדבק של פרק א'.
עד שלא "נתקן" את עצמנו, נחזק את עצמנו ונסיק מסקנות מהטעויות שעשינו בפרק א', לא נוכל להיות מוכנים נפשית לפרק הבא בחיינו ויש סיכוי שניפול שוב לאותם דפוסים שמהם ברחנו בעבר.

הפרקים מלווים בסיפורים של גרושים וגרושות שונים וזה זרק אותי אחורה לתקופת הגירושים שלי.
בספר תתקלו בהרבה סיפורים על "צפרדעים" אבל אני מבטיחה לכם מניסיון אישי שלי שיש גם נסיכים בחוץ, צריך רק סבלנות כי בסוף מוצאים אותם.
אחרי שהתגרשתי דבר אחד היה לי ברור: אני מתכוונת לחיות את חיי לבד, לגדל את ילדי לבד ואף גבר לא יכנס לי יותר לחיים, אני מבחינתי מיציתי! ואז אחד החברים שלי לעבודה שהיה גרוש ונשוי באושר בפעם השניה סיפר לי את סיפור חייו ואמר: נכון שאת יכולה להסתדר מצוין לבד אבל כשאת מגיעה הביתה בסוף היום אז את רוצה חבר לחיים שיקשיב לך, יחבק אותך, יהיה שם בשבילך! ורק אחרי שהכרתי את בן זוגי הנוכחי שאיתו אני נמצאת בזוגיות מאושרת כבר תשע שנים, הבנתי למה הוא התכוון.
אין ספק שכולנו יכולים לחיות מצוין גם לבד אבל זה תמיד יותר נחמד לעשות הכל יחד. "לא טוב היות האדם לבדו" אומר המשפט הידוע ואכן אנחנו יצורים זוגיים שמשוועים לזוגיות.
הספר כתוב בשפה יפה, זורמת, מרתקת ומעניינת וממש נהנתי לקרוא בו ואף לקחת תובנות לעצמי ולהעריך את הזוגיות הטובה שנפלה בחלקי – ממליצה עליו לכל הגרושים/הגרושות המבולבלים שנמצאים בתחילת דרכם.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן