Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
סימנים קטנים של אושר
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 318
אישה מחליטה לעזוב את בעלה. יש לה בראש רשימה של כל הדברים שהיא רוצה לקחת איתה. היא אורזת מזוודה, היא ממש בדרך החוצה לחיים חדשים – ואז הטלפון מצלצל. בואי לבית החולים, אומרים לה מצדו השני של הקו. בעלך נפצע בתאונת דרכים. כך נהרסו התוכניות של אווי דרייק בשנייה אחת. היא חלמה לקחת את גורלה בידיה, אבל בסוף המציאות החליטה עבורה: בעלה מת, קשה לה להתאבל על גבר שכבר לא אהבה, היא לבד בבית הגדול שהיה שלהם, והיא לא מצליחה להתחיל כלום, כי דבר לא הסתיים. אבל אז מישהו מגיע לעיירה הקטנה, מישהו פצוע כמעט כמוה. זהו דין טני, ספורטאי עבר ידוע, שאיבד במפתיע את יכולת המשחק שלו. הוא לא נפצע, הוא לא נשחק, היד שלו פשוט הפסיקה לתפקד. ועכשיו מה? אישה שלא הספיקה לעזוב, גבר שלא מצליח לעשות את הדבר שהוא הכי אוהב בעולם, איזה סיכוי יש להם להתחיל משהו חדש? ועוד זה עם זו? "סימנים קטנים של אושר" הוא רומן חם וחכם, משעשע ומלא תובנות, על ניסים קטנים באמצע החיים. הרומן שכתבה לינדה הולמס האמריקאית זכה לשבחים רבים מיד עם צאתו לאור, וכיכב שבועות ארוכים בראש רשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס.

אווי תכננה את זה הרבה זמן. לסגור את הדלת של הבית שלה ושל בעלה ופשוט להעלם. סבתה של אווי טענה "שנשים צעירות חולמות על הבעל שהן רוצות, נשים זקנות חולמות על הבעל שרצו ורק בעלות מזל שבתווך חולמות לרגע על הבעל שיש להן". ממש באותו הרגע שהיא נכנסה למכונית שלה ותכננה להעלם אל עבר השקיעה, היא קיבלה טלפון שבעלה נפצע קשה בתאונה. כל התוכניות שלה נהרסו…

אווי התמודדה עם חסרונו די בקלות למען האמת, היא השתדלה להראות אבלה ואפילו הרגישה רע עם תחושת ההקלה שליוותה אותה. הקשר שלה ושל אנדי חברה הטוב, נשאר חזק כשהיה. עוד שטים בעלה המנוח היה חי, אווי ואנדי היו בקשר אפלטוני חזק והיא אף עזרה לו עם הבנות הקטנות שלו כשהתגרש. יום אחד מספר לה אנדי שחברו שחקן הבייסבול המפורסם דין מחפש מקום לברוח אליו, להעלם מהעולם לנוח ולחשב מסלול מחדש. לאווי יש דירה צמודה לביתה שהיא יכולה להשכיר ולקבל עליה שכירות חודשית נאה, אנדי משכנע אותה להסכים ואילו אווי שזקוקה לכסף מסכימה והיא עומדת לקבל דייר חדש.
אף אחד לא הכין אותה שהדייר החדש הולך להיות חתיך הורס, כזה שאי אפשר להיות אדישים אליו, בטח לא אלמנה כמו אווי שזקוקה ליחס, אהבה ותשומת לב.
היחסים בינה לבין דין היו מכבדים והם התיידדו מהר מאוד. בהתחלה הם עשו הסכם שהוא לא ישאל אותה על בעלה והיא לא תשאל אותו על אובדן היכולת שלו להגיש בבייסבול. הם ביטלו את ההסכם מהר מאוד והיחסים בניהם הלכו והתהדקו, הם ניהלו שיחות נפש עמוקות, הם היו שם האחד בשביל השניה.

טוב, אז אני מניחה שאתם מנחשים את ההמשך…זה די מתבקש, אבל שאלת השאלות היא איך זה קרה בדיוק ומה קרה בדרך? לא אמשיך לספר לכם על העלילה, את המשכה תצטרכו לגלות בעצמכם.

ספר קליל ומתוק שהגיע בזמן הנכון, גמעתי אותו בשלוק אחד וזה אומר הרבה. סיפור אהבה נעים של שני אנשים שעברו תקופה קשה ומצאו נחמה האחת בזרועו של זה, כמה כיף שיש משהו להאחז בו ויותר כיף מישהו להתאהב בו (בטח שמדובר בשחקן בייסבול חתיך)… לכולם מגיע סימנים קטנים של אושר, לכולם מגיעים להיות מאושרים, הרי מה יש לנו יותר מזה בחיים הזמניים שלנו על הכדור?
נהנתי מהספר אך הרגשתי שהיה לי חסר משהו, יותר מתח ועניין בעלילה באמצע הספר שהיו מונעים מבחינתי "נפילת מתח". למרות נפילת המתח שחוויתי, ממליצה לקריאה במיוחד לאוהבות הרומנטיקה וגם לאלו שלא.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן