Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
סימנים קטנים של אושר
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 315
אישה מחליטה לעזוב את בעלה. יש לה בראש רשימה של כל הדברים שהיא רוצה לקחת איתה. היא אורזת מזוודה, היא ממש בדרך החוצה לחיים חדשים – ואז הטלפון מצלצל. בואי לבית החולים, אומרים לה מצדו השני של הקו. בעלך נפצע בתאונת דרכים. כך נהרסו התוכניות של אווי דרייק בשנייה אחת. היא חלמה לקחת את גורלה בידיה, אבל בסוף המציאות החליטה עבורה: בעלה מת, קשה לה להתאבל על גבר שכבר לא אהבה, היא לבד בבית הגדול שהיה שלהם, והיא לא מצליחה להתחיל כלום, כי דבר לא הסתיים. אבל אז מישהו מגיע לעיירה הקטנה, מישהו פצוע כמעט כמוה. זהו דין טני, ספורטאי עבר ידוע, שאיבד במפתיע את יכולת המשחק שלו. הוא לא נפצע, הוא לא נשחק, היד שלו פשוט הפסיקה לתפקד. ועכשיו מה? אישה שלא הספיקה לעזוב, גבר שלא מצליח לעשות את הדבר שהוא הכי אוהב בעולם, איזה סיכוי יש להם להתחיל משהו חדש? ועוד זה עם זו? "סימנים קטנים של אושר" הוא רומן חם וחכם, משעשע ומלא תובנות, על ניסים קטנים באמצע החיים. הרומן שכתבה לינדה הולמס האמריקאית זכה לשבחים רבים מיד עם צאתו לאור, וכיכב שבועות ארוכים בראש רשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס.

ביום שאתה מוותר, אתה מתחיל למות.

ביום שבו אוולת' (אווי) דרייק אוזרת אומץ כדי לעזוב את בעלה טים, היא מגלה לחרדתה שהוא נהרג בתאונת דרכים.
אווי התגוררה עם טים בעיירה קטנה בשם קלקאסט שבמיין, השניים גדלו יחד ואווי הייתה עם טים חצי מהחיים שלה, לאחרונה היא הרגישה שהיא כבר לא אוהבת אותו יותר אבל נשארה איתו כי היא לא מצאה בתוכה את הכוחות לקום וללכת.
לאחר שטים נהרג, אווי אפופה ברגשות אשמה והיא בטוחה שרוחו של טים ממשיכה לרדוף אותה גם מהעולם הבא.
טים היה רופא מצליח, מלא בקסם ואהוד על כולם אבל רק אווי הכירה את פניו האמיתיות מאחורי המסיכה והיא הסתירה היטב את הסודות הקשורים לאישיותו של בעלה.
אווי מתלבטת מה לעשות לגבי הבית בו השניים התגוררו שנראה לה גדול מידי לבן אחד אבל אז חברה הטוב אנדי, מציע לה להשכיר חדר נפרד בבית שלה לחברו דין טני שמגיע לעיירה למספר חודשים והוא מחפש מקום לגור בו.

דין הוא שחקן בייסבול לשעבר ששיחק בניו יורק ינקיז וימי התהילה כבר מאחוריו ולאחר פציעה בידו הוא מרגיש אבוד ולא יודע לאין חייו ממשיכים מכאן, הוא זקוק לפסק זמן מעולם הזוהר ומאור הזרקורים והמגורים עם אווי זה בדיוק מה שהוא זקוק לו עכשיו.
דין מגיע למיין מניו יורק ומתחיל להתמקם בביתה של אווי, הוא לא רוצה שאווי תשאל אותו שום דבר לגבי קריירת הספורט שלו ואווי לא רוצה שדין ידבר איתה על כך שהיא אלמנה וכך השניים עושים ביניהם עסקה שהם לא מדברים על חייהם הפרטיים אבל למרות העסקה, כל אחד מהם מרגיש שהשני מסתיר דברים וסקרן לגלות מהי האמת מאחורי השקרים.
האם יצליחו שני הזרים האלו להפתח זה אל זו ולקלף את השכבות מתחת למעטה המסתורין?

הספר מחולק לפי עונות השנה ומתאר את הטלטלות שעוברות על אווי.
אווי היא טיפוס אכפתי שרק רצה לתמוך בכולם אבל היא עצמה מאד סגורה ואפילו האנשים הקרובים לה ביותר לא ידעו את האמת על יחסיה עם טים ועל מה שעובר עליה עמוק בתוך נפשה.
גם אחרי שאווי הפכה להיות אלמנה וחופשייה היא המשיכה להתנהג כמו אישה נשואה וכבולה שחייבת דין וחשבון לבעלה.
אני מודה שהיו לי רגשות סותרים לגבי הספר הזה, קודם כל נמשכתי לכריכה המהממת שלו  ואז התחלתי לקרוא אותו והעלילה היתה מבטיחה ומסקרנת אבל בהמשך הרגשתי שהדיאלוגים בין אווי לדין ובמיוחד השיחות על בייסבול פחות משכו אותי להמשיך לקרוא.
הספר דיבר על נושאים כואבים כמו: מוות של בן זוג, זוגיות במשבר, קריירה שהתרסקה, לגדול ללא אם ועדיין כל הנושאים הללו נגעו בקלילות בעלילה והם כאילו עברו מעל לראשן של הדמויות הראשיות ולא יצרו מספיק עומק בסיפור העלילה.
מה שכן, הסתקרנתי מאד לגלות מה יעלה בגורלה של אווי והאם היא תצליח להשתחרר ולמצוא את רגעי האושר הקטנים שלה. אווי תמיד היתה חייבת להיות בסדר עם כולם, גם אם זה בא על חשבון הרצונות האישיים שלה אבל האם דמותה תעבור מהפך במהלך העלילה? תצטרכו לקרוא את הספר הזה כדי לדעת.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן