Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סושי למתחילים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2003
מס' עמודים: 476
"דבלין היא מקום קטן ולח מעבר לים האירי, מקום שבו האנשים שותים המון ואף פעם לא מפסיקים לדבר. כלכלה גואה, אוכלוסייה עצומה של צעירים... המקום בשל לירחון חדש ותוסס לנשים. ואנחנו רוצים שאת תקימי אותו, ליסה..." עורכת ירחון נשים יוקרתי בלונדון ליסה אדוארדס, נוצצת וקשה כסוכרייה, חושבת שחייה הגיעו לקצם כאשר מתברר לה שעבודתה החדשה ה"נפלאה" היא הקמת ירחון בשם "קולין", באירלנד. אלמלא נוכחותו הנאה של הבוס החדש שלה, ג'ק דיוויין המרושל והנתון למצבי - רוח, היתה ודאי סבה על עקביה המעוצבים, וחוזרת במטוס הראשון. אבל היא ליסה. היא לא מסוגלת להיכשל. גם אם הפעם היתה רוצה בכך. לאשלינג קנדי, עורכת המשנה של "קולין", יש בעיות משלה. היא דאגנית עטורת פרסים ומודעת מאז ומתמיד לעובדה שמשהו לא לגמרי תקין בעולמה. לא רק משום שאין לה מותניים, או חבר, ולא רק משום שהיא קונה יותר מדי תיקי יד. אלא משום שבתוך - תוכה משהו חסר, כמו הנקודה הזעירה כמדקרת סיכה הנשארת בשחור המרקע כאשר מכבים את הטלוויזיה לשנת הלילה. האדם שהיא הכי מקנאה בו בעולם הוא חברתה הוותיקה קלודה קלי, ויש לה סיבה טובה לכך. קלודה, הנסיכה, תמיד קיבלה מהחיים מה שרצתה (ומדוע לא, כשאת הילדה הכי יפה בכיתה?). היא חיה את החלום המשפחתי בטירה מעוצבת, נשואה לנסיך שלה, עם שני ילדים חמודים. אז למה לאחרונה מתחשק לה, יותר מפעם אחת, לנשק צפרדע? או, למען האמת, לשכב עם צפרדע. סושי למתחילים עוסק בחיפוש אחר האושר. וכיצד, אם נותנים לדברים לבעבע זמן רב מדי מתחת לפני השטח, בסופו של דבר הם ירתחו ויגלשו. הרומן האחרון של מריאן קיז הוא חריף, מצחיק ומתוק, מבטיח לה שוב את מקומה כסופרת הצעירה החמה ביותר בבריטניה. מריאן קיז מתגוררת בדבלין עם בעלה. סושי למתחילים הוא הרומן החמישי שלה. ספרה החופשה של רייצ'ל יצא לאור בספרית מעריב. ספרה לוסי סאליבן מתחתנת עובד לא מכבר לסדרת טלוויזיה מצליחה ב - .lTV

זה לא מתוחכם מידי, זה רק סושי למתחילים.

אשלינג קנדי היא רווקה בת 31 שמתגוררת בדבלין ומחפשת עבודה בנרות.
כאשר היא מגיעה לראיון בכתב עת לנשים בהקמה בשם 'קולין', היא חסרת ביטחון לגבי קבלתה למשרה, גם מנכ"ל החברה האמריקאי: קלווין קרטר, לא מתלהב מהעובדה שאישה מוזנחת תעבוד בירחון סקסי לנשים אבל במהרה הוא מגלה אישה מאורגנת, יעילה ומאד קפדנית והוא מחליט לתת לה את המשרה, למורת רוחו של ג'ק דיוויאן המנכ"ל האירי של 'קולין' שמבחינתו אשלינג לא מוצאת חן כהוא זה.
אשלינג עושה הכל כדי להתחבב על ג'ק אבל הוא נשאר זעוף ועוין כלפיה ואף נוהג לכנות אותה בלעג: "ארגונית".
בנוסף, היא צריכה להתמודד מול ליסה, עורכת העיתון שהגיעה לדבלין מלונדון ולתפקד בתור עורכת המשנה שלה.
ליסה היא אישה מטופחת, תובענית ומרושעת, היא שונאת את דבלין וחולמת לחזור ללונדון ולחיים התוססים והמרגשים שהיו לה שם.
בעבודה היא לא מהססת לקחת את הקרדיט על רעיונות שהעלתה אשלינג כדי למצוא חן בעיני ג'ק החתיך ולדרוס כל מי שעומד בדרכה.

אשלינג ניסתה לסלוח לליסה על הירידות המרושעות הבלתי-פוסקות שלה, כי חשבה שהיא מן הסתם אומללה ומפוחדת. אבל כעת, מבחינתה ליסה אדוארדס יכולה למות מבדידות. (עמ' 112)

אשלינג משקיעה את כל כולה בעבודה וגם אהבה חדשה נכנסת לחייה, היא מוקפת בחבריה הטובים שלכל אחד מהם יש את מנת הדרמה שלו: חברתה הרווקה ההוללת ג'וי, מאוהבת בגבר שלא שם פס עליה, חברתה הנשואה קלודה מכורה לשיפוץ הבית שלה וחייה נראים כלפי חוץ מושלמים אבל במציאות היא על סף התמוטטות עצבים כשהיא תקועה בבית עם שני ילדים קטנים ובעל שלא ממש תורם ל"מאמץ המלחמתי" ויש גם את טד, השכן של אשלינג שמאוהב בקלודה ומנסה להיות קומיקאי אך לא בהצלחה יתרה.
אשלינג ניחנה ברגישות יתר ואכפתיות כלפי סביבתה, היא תעשה הכל כדי לרצות את כולם, גם אם זה יבוא על חשבון הרצונות האישיים שלה אבל כשהכל קורס סביבה ובגידה כואבת מגיעה ממקום הכי לא צפוי, היא צריכה לחשב מסלול מחדש ולהחליט לאין מועדות פניה מכאן ומי הם החברים האמיתיים שלה.

קראתי את הספר לראשונה לפני הרבה מאד שנים ומיד התאהבתי בעלילה ובכתיבתה הנפלאה של מריאן קיז, אהבתי אותו לא פחות גם היום.
גולת הכותרת בספר היא שכל אחד בטוח שהדשא של השכן ירוק יותר, הרווקות מקנאות בנשואות והנשואות רוצות לחגוג ולבלות כמו הרווקות אבל בסופו של דבר, לכל אחד יש את החבילה שלו.
הספר מקסים, רווי בהומור ובמילה אחת: פשוט נפלא!!!

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן