Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סוסים איטיים
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 350
בית סלאו הוא המקום שאליו מגיעים סוכנים כושלים של סוכנות הביון הבריטית כדי להעביר את מה שנשאר מחורבות הקריירה שלהם. קוראים להם "סוסים איטיים", כיוון שהשפילו והביכו את עצמם בעת מילוי תפקידם. ייתכן שהם פישלו במבצע בצורה מחפירה עד כדי כך שכבר אי אפשר לסמוך עליהם. ייתכן שעמדו בדרכו של עמית שאפתן, והקרקע נשמטה תחת רגליהם. ואולי הם פשוט פיתחו תלות מוגברת בטיפה המרה – לא עניין נדיר במקצוע. אבל לכולם יש מכנה משותף אחד – הם רוצים לחזור לשטח ולפעילות. רובם יעשו הכול כדי להגשים את המטרה הזאת, אפילו לשתף פעולה זה עם זה. כשגבר צעיר נחטף וחוטפיו מאיימים לשדר את עריפת ראשו בשידור חי באינטרנט, הסוסים האיטיים רואים בכך הזדמנות לגאולה. אבל האם הקורבן באמת כפי שהוא מצטייר? סוסים איטיים הוא הכרך הראשון בסדרת בית סלאו שזכתה בפרסים רבים. ביניהם זכתה פעמיים בפרס CWA Dagger  ושלוש פעמים זכתה בתואר רומן הפשע הטוב ביותר. כל ספרי הסדרה היו לרבי־מכר, ובימים אלה היא מעובדת לתוכנית טלוויזיה באפל טי־וי, בכיכובם של גארי אולדמן וקריסטין סקוט־תומאס. מיק הרון פרסם רומנים וסיפורים קצרים ועם יצירתו נמנית סדרת "בית סלאו", שהספר הראשון בה, "סוסים איטיים" – זוכה פרס דאגר – הוכתר כ"ספר הריגול הבריטי המהנה ביותר מזה שנים". השני בסדרת בית סלאו, "אריות מתים", זכה בפרס גולדסבורו גולד דאגר של איגוד סופרי המתח, ונבחר על ידי הסאנדיי טיימס לאחד מעשרים וחמישה ספרי המתח הנבחרים של חמש השנים האחרונות. מיק נולד בניוקאסל אפון טיין ומתגורר כיום באוקספורד. משבחי הביקורת ל"סוסים איטיים": "ספר הריגול המהנה ביותר מזה שנים" – מייל און סאנדיי "סיפור מצחיק, מהוקצע, סאטירי ומותח" – הגארדיאן "מהוקצע וסוחף" – וושינגטון פוסט "ספר מתח מבריק... העלילה הסבוכה, בשילוב סגנון הכתיבה הקליל של הרון, מניבים בידור מהמעלה הראשונה, שגורם לרוב ספרי המתח להיראות משעממים וקהי שכל לעומתם" – פבלישרז ויקלי

 

בית סלאו, שנשמע באנגלית כמו בית איטי, הוא המקום אליו מגיעים סוכני ביון בריטיים שכשלו בתפקידם. במקום לפטר אותם בבושת פנים, הם עוברים לעבוד שם במשימות פשוטות וחסרות משמעות עד לסיום השירות שלהם.

הספר מספר את סיפורם של כמה דמויות שמתמודדות עם העובדה שהופנו לבית סלאו, העבר לא מרפה מהם, הם פישלו והם רוצים להוכיח את עצמם כדי לחזור לשירות השוטף, כולם יעשו הכל כדי להגשים את המטרה.

הכל היה שקט יחסית, "הסוסים האיטיים" עסקו בעבודות רס"ר שהפילו עליהם כדי להעביר את הזמן וכדי לרצות את העונש עד שגבר נחטף ובשידור חי הודיעו כי יש להם 48 שעות לשחרר אותו.
המירוץ מתחיל והמשטרה נעזרת בכל מי שאפשר כדי להגיע לחוטפים ולנסות להבין את המניע לחטיפה.
מרגע שנודע להם על החטיפה גם הסוסים האיטיים נכנסים לתמונה ומנסים לפענח את התעלומה, הם רוצים כל כך להיות "סוסים מהירים" ולחזור לבריג'נטס פארק, היכן שנמצאים הסוכנים הרגילים, הם רוצים לשחק "במגרש של הגדולים".

אני חייבת להודות שהעלילה היתה עבורי איטית מידי, לא הרגשתי מתח בסיפור, רק חיכיתי שיצבור תאוצה וזה קרה רק לקראת השליש האחרון מבחינתי. למרות הפוטנציאל של העלילה והסיפור הרגשתי כי הספר לא התרומם לי ולא מתח אותי כפי שציפיתי. זה נכון שהעלילה התרוממה ולא נשארה איטית כמו הסוסים, אבל אני כבר הייתי עייפה …
הייתי רוצה לקרוא יותר על סיפור החטיפה ועל הפעולות של הסוסים האיטיים הרבה יותר מאשר על היחסים בינהם ועל הסיפור האישי של כל אחד מהם.
הרעיון של העלילה מוצלח, התרגום משובח, הכתיבה מומלצת במיוחד למי שמתחבר להומור ולסגנון בריטי.
"סוסים איטיים" הוא הכרך הראשון בסדרה שכבר מעובדת לסדרת טלויזיה.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן