Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סודו של הבעל
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2015
מס' עמודים: 413
לסליה פיצפטריק יש חיים מושלמים. היא אשת עסקים מצליחה, אמא מסורה ורעיה אוהבת של גבר מקסים. ביתה נקי ומצוחצח מהמרתף עד עליית הגג, ובארונותיו המסודרים אין מקום לשלדים. עד היום שבו היא מגלה באקראי מעטפה עליה כתוב בכתב ידו של בעלה, "נא לפתוח רק במקרה של מותי." מה יכול לגרום לבעלה לכתוב מכתב שכזה? ואיזה סוד הוא מסתיר מפניה? גם לטס נדמה שהיא מכירה את בעלה, עד הערב שבו הוא ובת דודתה פליסיטי מבשרים לה שהם מאוהבים. זה בזה. יותר מעשרים שנה אחרי מות בתה, רייצ'ל קרואלי עדיין מתאבלת. אבל גם חייה עומדים להשתנות כתוצאה מהטלטלה הנוראה שתעורר חשיפת סודו של הבעל.  

שלוש נשים שונות מרכיבות את העלילה של הספר: 'סודו של הבעל'. כל העלילה מתרחשת שבוע לפני חג הפסחא, שבוע שבו חייהם של כל הדמויות בעלילה ישתנו לנצח.
ססיליה פיצפטריק היא אמא במשרה מלאה לשלוש בנות: אסתר, פולי ואיזבל ועובדת כיועצת מכירות של כלי טאפרוור במשרה חלקית (כל חייה 'ארוזים בתוך קופסאות אטומות היטב').
חייה מסודרים ומאורגנים בקפידה (יש לה הפרעה טורדנית כפייתית) והיא תוהה עם עצמה: 'מעניין כמה אוכל להמשיך ולדחוס אל תוך חיי עוד ועוד מבלי לאבד שליטה?'
הכל מתנפץ כשיום בהיר אחד היא מוצאת במקרה בעליית הגג מכתב שנכתב על ידי בעלה ג'ון פול ועל המעטפה רשום: "לאשתי, ססליה פיצפטריק, יש לפתוח רק במקרה של מותי."

כשססיליה מתעמתת עם בעלה שנמצא בנסיעת עסקים, לגבי המכתב הוא מתבלבל וטוען שכתב זאת מזמן כשבתם הבכורה נולדה ומבקש ממנה שלא תפתח את המעטפה.
ססליה מתרצה אבל מרגישה שהוא משקר לה.
חיי הנישואין של ססליה וג'ון פול סובלים מהעדר חיי מין (לא שססליה מתלוננת אבל עדיין מטרידה אותה העובדה שבעלה לא חושק בה יותר).
ג'ון פול תמיד עייף ועסוק בעבודה או בתחביבים שונים, הוא מתחיל ללמוד חתירה ומפסיק באופן מפתיע בלי לספק לססליה הסבר הגיוני.

ג'ון פול היה כל כך מוזר לפעמים.  היא מיהרה לפסוח על המחשבה.  היא היתה בטוחה למדי שכל הגברים התנהגו מוזר לפעמים.

ססליה מתחילה לפתח תיאוריות בראשה לגבי ג'ון פול, מרגע שהמכתב נפל לידיה היא לא רגועה, היא חושבת שאולי בעלה בדיכאון, או שמנהל רומן, אולי הוא בכלל נמשך לגברים.
היא חייבת לפתוח את המכתב ולראות מה כתוב בו.
ברגע ש'תיבת הפנדורה' הזאת תפתח, לא תהיה דרך חזרה.

טס או'לירי נדהמת לגלות שבעלה ויל מאוהב בבת דודתה פליסיטי והם מנהלים רומן במשך חודשים.
היא מחליטה לעזוב את העסק המשפחתי המשותף שלה עם ויל ופליסיטי ולטוס עם בנה ליאם לסידני כדי לטפל באמה ששברה את הקרסול.

הם לא ממש שכבו יחד,  הם לא בגדו בה.  הם פשוט התאהבו!  לא מדובר בפרשיית אהבהבים קטנה ומטונפת.  זה היה הגורל. קבוע מראש. איש לא יכול היה לגנות אותם.

טס חוזרת לבית ילדותה, והיא מקבלת תמיכה נפשית מאמה לוסי.
היא מרגישה שאיבדה ביום אחד את החברה הכי טובה שלה ואת בעלה האהוב.
כאשר היא רושמת את ליאם בנה לבית הספר המקומי היא פוגשת שם את המזכירה ריצ'ל שעברה טרגדיה אישית בחייה כאשר בתה ג'ני נרצחה לפני עשרים ושמונה שנה, בהיותה בת 17.

רייצ'ל קראולי בטוחה שבנה רוב ואשתו לורן עומדים לבשר לה שלורן בהריון אבל במקום זאת היא מגלה שהם עוזבים את סידני לטובת ניו יורק מכיוון שלורן התקבלה לעבודה חדשה.
היא תיאלץ עכשיו להיפרד לשלום מנכדה האהוב ג'ייקוב ומי יודע מתי תראה אותו שוב.
אחרי מותה של ג'ני, הנכד שלה ג'ייקוב הוא הדבר היחיד שהצליח להחזיר לרייצ'ל את שמחת החיים.
רייצ'ל חושדת כל השנים שהמורה לחינוך הגופני של בית הספר, קונור ויטבי, הוא זה שרצח את ג'ני והיא תעשה הכל כדי להוכיח את צדקתה למרות שעברו כל כך הרבה שנים.

סיפור חייהן של שלושת הנשים נשזר זו בזו ברגע שנסיבות הגורל מפגישות ביניהן.
שלושתן שבורות לב, אפופות סוד שהוסתר מפניהן והן נאלצות להעמיד פנים כלפי חוץ שהכל מושלם עד שהאמת הקשה מתנפצת בפניהן.
לאמת יש מחיר כבד שכנראה בסופו של דבר מי שצריך לשלם אותו זה הילדים.

איש מאיתנו אינו יודע מה הנתיבים האפשריים שיכולנו לבחור בהם,  ושאולי היה עלינו לבחור בהם.  אולי זה רק לטובה.  יש סודות שאמורים להישאר כאלה לנצח. תשאלו את פנדורה.

אהבתי מאד את הספר 'סודו של הבעל', הסופרת ליאן מוריארטי היטיבה לתאר בצורה אנושית ומרגשת את חייהם של אנשים שעוברים משברים קשים בחייהם, אין כאן רעים וטובים בסיפור, רק בחירות גרועות וגורל שמכוון את הדברים בדרכו שלו.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן