Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סודות של חיים מופלאים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 396
כל חייה סירבה איזבל בת ה–93 לדבר על מה שחוותה בזמן הבליץ על לונדון. רק כעת, שבעים שנה לאחר סיום מלחמת העולם השנייה, היא משתפת סטודנטית אמריקאית להיסטוריה בסוד שלה: היא לא בת 93,  ושמה הוא לא איזבל. עם פרוץ המלחמה אמליין (אֶמי) דאונטרי בת החמש–עשרה חולמת להיות מעצבת שמלות כלה. כשהיא מתקבלת לעבודה ב"סלון פרימרוז" היא מרגישה שחלומותיה עומדים להתגשם. אך מכתב רשמי מסיט את חייה ממסלולם; כל הילדים מלונדון מצווים להתפנות לאזור הכפרי. אֶמי לא רוצה להתפנות ולוותר על העבודה בסטודיו, אבל איך תוכל לעזוב את אחותה הקטנה ג'וליה? אֶמי וג'וליה מגיעות לבית הכפרי ונשימתן נעתקת כשהן רואות את האגם, את גינת הירק ואת בית הלבנים המקסים. כשאֶמי לומדת להכיר את שרלוט, אם האומנה שלהן, היא משוכנעת שג'וליה תהייה בטוחה ומאושרת שם. היא עצמה מרגישה שלא תוכל להישאר. היא חייבת לשוב ללונדון ולהגשים את חלומה. אולם מה שאֶמי לא מודעת אליו הוא שמטוסי חיל האוויר הגרמני כבר עושים את דרכם לשמי האי הבריטי ושבתוך שעות ספורות לונדון עתידה להתכסות במעטה של אפר, עפר, שריפות והריסות. בתוך ימים ספורים אֶמי מבינה שהחיים שהכירה הסתיימו ונדחקו לטובת מטרה אחת ויחידה – למצוא מחדש את אחותה ג'וליה. סודות של חיים מופלאים הוא רומן היסטורי סוחף ומטלטל. בעלילה עוצמתית נשזרים אישיותה וחלומותיה של נערה אחת באחד מהאירועים ההיסטוריים הדרמטיים של המאה ה–20. סוזן מייסנר היא מחברת רומנים היסטוריים זוכת פרסים, זהו ספרה הראשון המתורגם לעברית.

קנדרה, סטודנטית להיסטוריה, מגיעה בבוקר יום ההולדת ה93 של איזבל כדי לראיין אותה לצורך עבודה באוניברסיטה.
עד לאותו יום איזבל לא שיתפה איש בסיפורה ובסודה – היא בכלל לא איזבל ולא בת 93.
כך פותח הספר המספר את סיפורה של אמי ואחותה ג'וליה הגדלות בלונדון לאם חד הורית, קשת יום .
לאמי יש חלום ויש תכניות להיות מעצבת שמלות כלה, אבל לחיים יש תכניות אחרות..

בעקבות מלחמת העולם השנייה והפחד מהפצצות הגרמנים מפנים את כל הילדים לכפר, שם מאמצת אותם שרלוט ,טובת הלב, לבית הדרדר, בית שהוא מעין גן עדן קטן.

שרלוט מנסה לעשות הכל כדי להיטיב איתן, אבל אמי מסרבת לוותר על החלום ומחליטה לחזור ללונדון ויהי מה.
היא רוקמת תכנית להיפגש עם מעצב תלבושות לתאטרון, המתרשם מהסקיצות שלה, רוצה להפוך אותה לשוליה שלו וללמד אותה את סודות המקצוע.
באישון לילה היא בורחת וחוזרת ללונדון, אבל לונדון כבר לא אותה לונדון, החל הבליץ, ההפצצות לא מרפות, ההרס והמוות שורה על הכל והכי גרוע ג'וליה נעלמת.
אז איפה ג'וליה? האם אמי תצליח להגשים את החלום? ואיך אמי וג'וליה קשורות לאיזבל? כמובן כל התשובות בהמשך הסיפור.

הסיפור הוא מנקודת מבטה של אמי. כקוראת קשה מצד אחד שלא לכעוס עליה ובו זמנית להזדהות איתה , לכאוב איתה ולא לאבד תקווה שתצליח למצוא את אחותה, ולמצוא מנוחה לנפשה.
הספר מרתק- קשה להניח אותו מהיד, השפה קולחת, הסיפור מכיל אהבה, החמצה, שברון לב, סיפור שמראה לנו כי לפעמים החלטה של רגע משנה חיים שלמים.
ספר שהופך את הבטן. ממליצה בחום.

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. Rd

  בס"ד
  נשמע מאד מעניין
  תודה

 2. יניב

  סקירה מקצועית היוצרת דחף אמיתי לרוץ ולקרוא את הספר בהקדם.

  תודה רבה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן