Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סודות בית השמפניה
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 374
סיפור קורע לב על החלטה אחת שמשנה חיים שלמים מקום ראשון ברשימת רבי-המכר של ה"גלוב אנד מייל" (טורנטו) ושל ה"טורונטו סטאר" ניו יורק 2019: ליב קנט מרגישה אבודה. אחרי שבעלה עזב אותה לטובת בחורה בת עשרים וארבע, היא מוצאת את עצמה לבד בדירה ריקה, ללא עבודה וללא ילדים. היא מרגישה שחייה הגיעו למבוי סתום. אבל אז, ללא כל התראה, מופיעה על סף דלתה סבתה האקסצנטרית אדית ופוקדת עליה לארוז מזוודה כי הן עומדות לטוס יחד לפריז. לאדית יש סיפור מורכב ומסעיר בן עשרות שנים לחלוק איתה. חבל שמפאן, 1940: אינס נישאה זה עתה למישל שובו, בעליו של בית שמפניה נודע. אבל הגרמנים פולשים לצרפת, ומישל פונה עורף לנישואיו ומשקיע את עיקר זמנו ומרצו בתנועת הרזיסטאנס הצרפתית. כעת מישל נמצא בסכנה, והוא לא היחיד. גם מעל ראשם של יהודי צרפת ובהם סלין, אשתו היהודייה למחצה של היינן הראשי בבית שובו, מרחפת סכנה. כשסלין נסחפת בפזיזות לסיפור אהבה מסוכן ואינס משתפת פעולה עם האיש הלא נכון, הן מסכנות את חיי האנשים היקרים להן ואת גורלו של בית השמפניה המחבר ביניהן. סודות בית השמפניה הוא ספר סוחף ומסעיר על אהבה, סכנה ובגידה, שנע בין אמריקה בת זמננו לכרמים היפהפיים של חבל שמפאן בימים האפלים של מלחמת העולם השנייה. זהו ספרה השביעי של קריסטין הרמל הרואה אור בעברית. קדמו לו רבי-המכר המתיקות שבשכחה, החיים שנועדו לי, כשניפגש שנית, רק עוד יום אחד, הדירה ברחוב אמלי ואיטלקית למתחילים.

סודות בית השמפניה

רומן היסטורי נפלא אשר נע בין שתי תקופות זמן שונות.

2019- ניו יורק. אוליביה או בשמה המקוצר ליב,  מתגרשת מבעלה אריק, לו היתה נשואה מזה 10 שנים. השניים ניסו להביא ילד לעולם ללא הצלחה וזה היה אחד הגורמים  העיקריים לגירושין. הגירושין אינם מיטיבים עמה. בעודה שרויה בדיכאון, נקישות נשמע בדלת. בפתחה עמדה סבתה .סבתא אדית בת ה- 99 , אישה לבושה למשעי נטלה את ליב ונסעה אתה לפריז ללא אומר. עת הגיעה לפריז, הרגישה ליב כי הנסיעה הזו אפופה מסתורין. הסבתא הקשישה יוצאת לבדה מבית המלון, חוזרת ללא הסברים. הן נוסעות לריימס  היא פוגשת עו"ד צעיר בשם ז'וליאן כהן. איש סודה של אדית. מבין מילותיו היא מבינה שסבתא שומרת על סוד משנים עברו? מהו הסוד שישפיע על חייהן?

1940- חבל שמפאן בצרפת. חבל ארץ שממנו מייצרים ענבים משובחים לייצור שמפניה ששמה הולך לפניה. מישל שובו בעליו של בית השמפניה נישא לאינס . הם גרים באחוזה מפוארת "בית השמפניה". היינן הראשי שלו , אותו הוא מעסיק ודר במקום, תיאו נשוי לסלין חצי יהודיה, לאינס חברה טובה בריימס , אדית אשר בבעלותה מעין בר מסעדה בה יושבים בתקופה זו גרמנים רבים. בצעירותה "אומצה" ע"י הוריה של אדית בשל פטירת הוריה הביולוגיים. בשתיים חברות נפש טובות. אינס נחשפת לעובדה כי חברתה משכרת את הגרמנים ודולה סודות אותם מעבירה לאנשי הרזיסטאנס. בד בבד, היא מגלה כי בעלה מחביא כלי נשק במערות שמתחת לאדמה במקום מגוריהם ובכך מסייע אף הוא ותורם את מאמציו לטובת אנשי הרזיסטאנס. היא אוהבת את בעלה ומוכנה לסייע לו אך הוא אינו בוטח בה. בצר לה , יוצרת קשר עם קצין גרמני, אותו פוגשת אצל חברתה בבר והשניים חוברים לקשר רומנטי.

המלחמה נתנה אותותיה בחבל שמפאן  והגרמנים עטים על השמפניה המובחרת של מישל. מה שאינם יודעים  שבמעמקי המערה קיים חדר סודי ואינס בעצמה מסייעת למשפחת כהן היהודייה להתחבא שם מפני הגרמנים.

מהו הקשר בין אדית של 1940 לליב של 2019? מדוע סבתא הביאה אותה לריימס? מי את ליב?

סיפור אהבה, סיפור של חמלה עטוף במעטה היסטורי . ניתן ללמוד ממנו על ייצור השמפניה באופן מפורט ומעניין. כתוב נפלא .אותי הוא ריתק. ממליצה מאד.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן