Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
סודות באחוזת השושנים
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2015
מס' עמודים: 572
אחוזת השושנים ניצבת על גבעה בלב פרדסים בפאתי נס ציונה, שוממה ועזובה מזה עשרות שנים. כשימיה היפים ועטורי התהילה כבר מאחוריה וכשהמקום מיועד להריסה כדי לפנות מקום למיזם נדל"ני שאפתני, רק אישה אחת נאבקת כדי להציל את האחוזה מגורלה הקטלני. ד"ר רומי אלקיים, מומחית ליישוב הארצישראלי החדש, נאבקת בתאגיד הענק "לנדאו אחזקות בע"מ", בעלת הקרקע שעליה עומדת האחוזה. יואב לנדאו, כוכב עולה בשמי עולם הנדל"ן, רואה בד"ר אלקיים מטרד. השאלות שהיא מעוררת מאיימות להכפיש את שם משפחתו בשערוריות ישנות ומעכבות את הקמת מגדלי היוקרה שלו. כאיש עסקים קר רוח, אין לו סבלנות כלפי מי שמסכן את עסקיו. לנדאו יעשה הכול כדי לסלק כל מכשול בדרכו אל היעד. יומן נושן חושף את עברה המפואר של האחוזה ושל יושביה ומגלה אט-אט את סודותיה האפלים. ככל שמעמיקה ד"ר אלקיים בחקירתה על אודות מייסדי האחוזה, כך היא מסתבכת בעולם של סודות ושקרים. חייה משתנים ללא היכר, עתידה המקצועי והמוניטין שלה נמצאים בסכנה. באופן בלתי צפוי היא מקבלת עזרה מיואב. אך האם היא יכולה לבטוח בו ובמניעיו? האם ד"ר אלקיים תצליח לפתור את כל סודות הבית לפני שיעצרו אותה ולרפא את הכאב האצור בין כתליו? האם תוכל לרפא את פצעי העבר שלה עצמה? הילה ארווֹן, חובבת עתיקות ובתים ישנים, בעלת תואר ראשון בהיסטוריה כללית וגאוגרפיה מאוניברסיטת בר-אילן, כתבה במשך שנים למגירה. כשמשפחתה נסעה לגרמניה לתקופה של שלוש שנים, עקב שליחותו של בעלה, התפנה זמנה לכתיבה ונפרצה באחת המגירה. "סודות באחוזת השושנים" הוא ספרה הראשון, אך ללא ספק איננו האחרון.

'אחוזת השושנים' הוא בית מהתקופה העותמנית הנמצא על גבעה בנס ציונה.
הבית שהיה בעברו מפואר ומהמם ביופיו נמצא היום במצב של הזנחה והוא מט ליפול.
דוקטור רומי אלקיים – מומחית ליישוב בעת החדשה בארץ ישראל, נלחמת לשמר את הבית וכל סביבתו בגלל חשיבותו ההסטורית והיותו הבית של אחד ממייסדי העיר נס ציונה.
היא נלחמת מלחמה של 'דוד נגד גולית' אל מול טייקון הנדל"ן יואב לנדאו שמעוניין להפוך את כל האזור למיזם יוקרתי בשם: 'מגדלי השושנים'.
רומי שמונעת מציונות ואהבה גדולה לארץ ישראל מנסה לרכך את ליבו של יואב שכל כולו משדר עסקים גרידא והוא מחושב מאד בצעדיו.

אני מבינה שזה עוד נכס בלוח המונופול שלך, אין לו משמעות בעיניך אלא אם כן הוא מניב רווחים.

לאחר שנמצא בבית שלד של אישה שכנראה נרצחה, המשטרה סוגרת את האתר עם צו מניעה להרוס אותו ולרומי יש שבוע של חסד לנבור בחפצים שנותרו בו ולעשות הכל כדי למנוע מיואב לנדאו לבצע את המשימה שהציב לעצמו.
כשהיא חמושה ביד ימינה, שלומית, ובעוזר המחקר שלה ,מוטי, הם מבלים כל דקה פנויה באחוזה כדי לנסות ולגלות אוצרות היסטוריים ולחקור את עברה של המשפחה שהתגוררה באחוזה.
יואב לנדאו שרואה בהם מטרד, ממשיך לנשוף בעורפם ולהערים קשיים בדרכם.
חקירתם בעקבות ההיסטוריה של הבית גורמת להם לפתוח תיבת פנדורה, הבית שבעליו ברחו ממנו בחופזה,  נושא עמו אסונות וטרגדיות הקשורות לאפרים, דודו של יואב לנדאו (שרומי חושדת שקיבל את הבית מבעליו הקודמים לא בדרך ישרה והגונה).

לפחות קיבלנו רמז לסיבות שיכלו להביא לעזיבה של האחוזה באופן כל כך נחרץ ופתאומי. גם אני לא הייתי רוצה להמשיך לגור שם עם כאלו אסונות.

יואב מחליט לעזור לרומי בחקירה שלה ומוסר לה יומן משפחתי משנת 1910 הטומן בחובו את כתביו וסודותיו של אפרים לנדאו.
הוא לא מוכן להשאיר את היומן בידיה בגלל חילוקי הדיעות הרבים שחלקו ביניהם בעבר ומכיוון שהוא לא בוטח בה ומציע לה שתקבע פגישה עם המזכירה שלו והם יעברו על היומן ביחד.
המפגשים של שניהם בקריאת היומן חושפים בכל פעם עוד ועוד רובד בחייו של אפרים המקרבים אותם לפתרון התעלומה סביב אחוזת השושנים וגם יחסיהם האישיים של יואב ורומי עוברים טלטלה רגשית והם מתקרבים ומתחילים לפתח רגש זה כלפי זו.

הסיפור שחשפנו דרך היומן על האנשים שחיו שם מוסיף ממד עמוק יותר למקום.  זה כבר לא בית ישן ומתפורר. זה בית עם סיפור אישי וכואב והיסטוריה מרתקת.

ככל שרומי ויואב חוקרים לעומק את המסתורין שאופף את האחוזה, רומי מוצאת את עצמה יותר ויותר מסכנת את חייה ואת חיי הסובבים אותה,  מישהו מאחורי הקלעים מנסה להתנכל לה ולהפליל אותה בדברים שאין לה יד בהם וגם יואב נחשף לטרגדיות הקשורות למשפחתו וקשורות קשר עבות לחייו בהווה.
מה יגלו רומי ויואב לגבי ההיסטוריה של האחוזה ומה יעלה בגורל הקשר שמתפתח ביניהם לאחר שיסתיימו העבודות באחוזה?  מהי זהות גופת האישה שנמצאה באחוזה?  ומי מנסה להפליל את רומי?

הספר 'סודות באחוזת השושנים' הוא סיפור אהבה רומנטי וסיפור אהבת ארץ ישראל האפוף בהרבה מתח ומסתורין.
נשאבתי לתוך העלילה ולא יכולתי להוריד את הספר מהיד עד שהגעתי לסוף המפתיע.
הסופרת הילה ארוון הצליחה להעביר דרך דפי הספר את אהבתה הגדולה לארץ הקודש בצורה מרגשת וסוחפת.

ממליצה על הספר בחום (אסור לפספס).

קריאה נעימה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן