Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סודות אפלים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 474
הכול החל עם היעלמותו של רוגר אריקסון בווסטרוס. גופתו נמצאה בביצה לאחר מסע חיפושים, אך במקום לשקוע אל השִכחה, סודות החלו לצוף. סבסטיאן ברגמן, פסיכולוג פורנזי רודף נשים וצדק, הוא מהמומחים הגדולים של שבדיה בכל הנוגע לרוצחים סדרתיים. סבסטיאן מגיע לווסטרוס כדי לטפל בעיזבון של אמו, ועדיין מתאושש מאסון הצונאמי של 2004, שבו איבד את  בִּתו ואשתו. הוא מנסה להטביע את העבר בנשים מזדמנות ובפענוח פשעים אלימים, אבל במקום שהעבר יתפוגג באפלה, הוא יוצא לאור. כשסבסטיאן נקרא לסייע למשטרה בתיק הרצח של רוגר, היהירות שלו מונעת ממנו להפוך לחלק מהצוות, אבל אט־אט הוא מבין שכדי לחשוף את מה שקרה בווסטרוס, עליו לחדור לנפש המתבגרים בבית ספר יוקרתי, להתריס כנגד שיטות החקירה המסורתיות ולפענח סודות אפלים. מיכאל יורת והאנס רוזנפלדט, הכותבים של סדרת המופת הסקנדינבית הגשר, מגישים גיבור חדש ופגום עם עבר כאוב. גיבור שעבודתו כפסיכולוג מגדירה אותו ומכתיבה את מהלכיו.

תלונה שמתקבלת בתחנת משטרת וסטרוס שבשבדיה, על נער בן 16 בשם רוגר אריקסון שנעדר מספר שעות, מאלצת את פקד תומאס הרלדסון לחקור את המקרה, האם רוגר ברח מהבית או שקרה לו משהו חמור?
לאחר שהרלדסון מגיע למבוי סתום בחקירה, הוא מוציא צוות חיפוש ליער מחוץ לליסטקר כדי לאתר את רוגר.
בבריכת בוץ סמוכה ליער נמצאת לבסוף גופתו של רוגר, מכוסה בעשרים ושתיים חתכים של סכין ולבו חצי כרות.
כריסטין האנסר, ראש המדור במפקדת המשטרה בווסטרוס מופקדת על חקירת הרצח האכזרי, הצוות שלה ובראשם חוקרת הרצח וניה ליתנר, מתחילים לחקור את ליסה, חברתו של רוגר, שהייתה האחרונה שפגשה בו וכמו כן נחקרים שאר חבריו מבית הספר אבל אין שום כיוון לחקירה.
וניה מרגישה שליסה משקרת לגבי ליל הרצח של רוגר אבל עדיין לא ברור לה מה היא מסתירה.

היא הסתירה את זה כל כך הרבה זמן; היא הצפינה את האמת בפינה קטנה, עמוק בפנים.  היא קברה אותה.  עכשיו התחילה להבין שהיו כוחות שהיו נחושים לחלץ את האמת ממנה וכוחה הלך ואזל. (עמ' 106)

לחקירה מצטרף סבסטיאן ברגמן, פסיכולוג ידוע שעבד בעבר עם המשטרה וחזר לעיירה במקרה כדי למכור את הבית של אמו שהלכה לעולמה והוא גם השכן של אחד מהחשודים ברצח רוגר.
לסבסטיאן יש אג'נדות משלו כדי להצטרף לחקירה והן לא כדי להגן על השכן של אמו.
סבסטיאן נושא עמו טרגדיה אישית משלו שרודפת את נפשו והוא מנסה להתמקד כל כולו בחקירת הרצח בלי לתת לחייו האישיים להפריע באמצע.
הוא מתחיל לחקור את המורים בבית הספר הפרטי בו למד רוגר ומחפש כל קצה חוט שיכול לקדם את החקירה לזהות הרוצח.

האמת היא שהתיק המחורבן כולו התחיל לעניין אותו יותר ויותר. הוא נאלץ להודות שהפסקה קצרה מן הנבירה בתוך עצמו היתה חוויה מבורכת. (עמ' 174)

ככל שהחקירה מתקדמת ומסתעפת, מבין סבסטיאן שרוגר, שהצטייר בפני בית הספר כתלמיד חרוץ, אדיב ורציני, הסתיר בעצם משהו אפל וקודר שאף אחד לא ידע עליו.
אנשי צוות החקירה מרגישים בכל פעם שהם מתקרבים בצעדי ענק לרוצח אבל כל צעד מוביל אותם עוד עשרה צעדים אחורה לנקודת ההתחלה.
זמנם קצוב ואם לא ימצאו את הרוצח בקרוב, החקירה עלולה להסגר בלי תשובות לשאלות שנותרו פתוחות.

מה הסתיר רוגר ובמה הסתבך?

הספר "סודות אפלים" ישאיר אתכם במתח עד הדף האחרון, העלילה נעה סביב הרצח אבל גם מכניסה את הקורא לתוך עולמם האישי והרגשי של אנשי המשטרה שחוקרים את הרצח.
מיכאל יורת והאנס רוזנפלדט הם כותבי סדרת הטלוויזיה השבדית המופלאה "הגשר"-אחת מסדרות המתח המוצלחות ביותר שיצאו למסך הטלוויזיה בשנים האחרונות ואני צופה בה באדיקות.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן