Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סודה של מספרת הסיפורים
תגית:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 429
שום דבר לא הכין את ג’איה, עיתונאית מניו־יורק, לשברון הלב שחוותה לאחר שעברה הפלה נוספת, השלישית במספר, ולהתפרקות של נישואיה. כשנודע לה שסבה גוסס היא מחליטה לנסוע להודו כדי למצוא תשובות לתעלומות הקשורות לעבר של משפחתה – מדוע נותק הקשר של אמה עם אביה? ומהו הסוד הנורא האופף את חייה של סבתה? כשג’איה מגיעה לבית סבה היא מגלה שאיחרה את המועד ובבית נותר רק ראווי – המשרת המסור ואיש סודה של סבתה שנפטרה לפני שנים רבות. בתוך גן נסתר של בית ספר בריטי נטוש חושף לפניה ראווי את סיפורה יוצא הדופן של סבתה – את עוצמתה, את מאבקיה, את אהבתה הסודית ואת נסיבות מותה. אט־אט מתמכרת ג’איה לריחות, לצלילים ולמראות של הודו, נסחפת לתוך התרבות המרתקת של אבותיה ומגלה תוך כדי כך את המורשת שעיצבה אותה וכוחות שמעולם לא ידעה שטמונים בתוכה. “סודה של מספרת הסיפורים” נע מימינו אלה אל שנות השלושים של המאה שעברה, מרחובותיה ההומים של ניו־יורק אל כפריה הנידחים של הודו, וחושף את הקורא לתרבות, למסורת ולמנהגים המרתקים של הודו, בעבר וכיום. זהו סיפור נפלא על עוצמתה של האהבה, על סודות ועל נאמנות. הספר מככב ברשימות רבי מכר בארצות הברית ותורגם לשפות רבות.

ג'איה, עיתונאית במקצועה, מוצאת את עצמה אחרי שלוש הפלות והחלטה להתגרש, עם פיסת מידע מעברה, היא לא יודעת כלום על הילדות של אמא שלה בהודו, ואמא שלה גם מעולם לא סיפקה מידע על חייה, ועכשיו כשהיא מנסה לגשש היא מקבלת מאמא שלה את הריחוק הרגיל. כעת היא מקבלת החלטה לקחת הפסקה מחייה ולצאת למסע בהודו, בניסיון לגלות את העבר של משפחתה, ולהבין מדוע אמא שלה בחרה לחיות בנתק מסבה.

את הספר הזה (כמו רבים אחרים) בחרתי קודם כול לפי הכריכה, היא נראתה לי מסקרנת כל כך ורציתי לצלול לתוך עלילה שלא ידעתי עליה דבר, רק אחר כך עיניי פזלו אל התקציר והבנתי שהסיפור הזה ואני נתאהב, לפחות אחד הצדדים מבנינו. מבנה הספר הוא המבנה הלעוס שמעטר לאחרונה ספרים רבים, שנייה לפני מוות של מישהו, אחד הצאצאים מגלה שיש ביניהם קשר, הוא יוצא למסע במדינה רחוקה ושומע את סיפור החיים המרגש ואת ההחלטות הרות הגורל שנלקחו, הוא מקבל הארה ומתרגש וסוף טוב הכול טוב, ולכן ידעתי גם מתחילת הספר מה עומד לקרות, ולא מצאתי את עצמי מופתעת ממהלך העלילה. אבל הסיפור עצמו שבה את ליבי והיה לי קשה לעצור את שטף הקריאה, רק כשהשעה הייתה מאוחרת נפרדתי מהספר לשלום, ורק אחרי הבטחות רבות שאפתח אותו בשנייה הראשונה שאתעורר, כך גם היה.

ברגע שסיימתי את הספר רציתי להתחיל אותו מההתחלה, לא בגלל שלא הבנתי משהו, אלא כי רציתי לצלול שוב אל תוך הקסם, התיאורים בסיפור מאוד מופלאים, וחלק מהזמן, למרות שכף רגלי מעולם לא דרכה בהודו, הרגשתי שאני שם, הרחתי ריחות שאני לא מכירה, וטעמתי מאכלים שמעולם לא התגלגלו על לשוני, והכול דרך הכתיבה המופלאה של בדאני. הספר מומלץ לכל מי שרוצה לצלול לתוך ספר ולשכוח את הכול, הוא מתאים למי שרוצה להנות מכתיבה טובה וסוחפת, ומתאים למי שרוצה להכיר עולם חדש.

שורה תחתונה: אמנם זה לא הסוד הכי מטורף שיכולתי לחשוב עליו, אבל מספרת הסיפורים היא בעלת יכולת מופלאה לספר.

 

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן