Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סודה של מספרת הסיפורים
קטגוריה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 429
שום דבר לא הכין את ג'איה, עיתונאית מניו־יורק, לשברון הלב שחוותה לאחר שעברה הפלה נוספת, השלישית במספר, ולהתפרקות של נישואיה. כשנודע לה שסבה גוסס היא מחליטה לנסוע להודו כדי למצוא תשובות לתעלומות הקשורות לעבר של משפחתה – מדוע נותק הקשר של אמה עם אביה? ומהו הסוד הנורא האופף את חייה של סבתה? כשג'איה מגיעה לבית סבה היא מגלה שאיחרה את המועד ובבית נותר רק ראווי – המשרת המסור ואיש סודה של סבתה שנפטרה לפני שנים רבות. בתוך גן נסתר של בית ספר בריטי נטוש חושף לפניה ראווי את סיפורה יוצא הדופן של סבתה – את עוצמתה, את מאבקיה, את אהבתה הסודית ואת נסיבות מותה. אט־אט מתמכרת ג'איה לריחות, לצלילים ולמראות של הודו, נסחפת לתוך התרבות המרתקת של אבותיה ומגלה תוך כדי כך את המורשת שעיצבה אותה וכוחות שמעולם לא ידעה שטמונים בתוכה. "סודה של מספרת הסיפורים" נע מימינו אלה אל שנות השלושים של המאה שעברה, מרחובותיה ההומים של ניו־יורק אל כפריה הנידחים של הודו, וחושף את הקורא לתרבות, למסורת ולמנהגים המרתקים של הודו, בעבר וכיום. זהו סיפור נפלא על עוצמתה של האהבה, על סודות ועל נאמנות. הספר מככב ברשימות רבי מכר בארצות הברית ותורגם לשפות רבות.

זה ספר שנגע בי בנקודות הכי רגישות שלי, כבר בהתחלה התחברתי אליו.

ג'איה היא עיתונאית במקצועה מניו יורק, בת יחידה להורים שהיגרו מהודו ונשואה לפטריק העו"ד.

למרות היותה בת יחידה, בילדותה גדלה במנעד רגשות חם / קר מצד אימה, תמיד הרגישה שיש משהו ביניהן שחסר וחוסם את הרגשות של אימה שלא מסוגלת להיפתח. תמיד הפריע לה חוסר הפתיחות בניהן ואפילו העציב אותה מאוד בתור ילדה.

יום אחד מגיע מכתב שנשלח לאימה מאחיה שמבשר שאביה (סבה) בערוב ימיו ומבקש לראותה. אימה מסרבת בכל תוקף לנסוע להודו לראותו!

ג'איה מרגישה כבר שנים שאימה מסתירה סוד גדול ודווקא בשל כך סקרנותה גוברת והטיימינג שיחסיה עם בן זוגה פטריק על סף פרידה היא מחליטה "לנקות את הראש" ולצאת למסע גילוי אחר שורשיה.

ג'איה יוצאת למסע עד להודו הרחוקה לפגוש את סבה, אבל מאחרת את המועד. בפתח הבית נמצא המשרת המסור – ראווי, הוא מקבל אותה בזרועות פתוחות ועושה לה את הכבוד הראוי ומתעקש על כך שתתארח בבית סבה "כיד המלך" ככל שמאפשר הבית המאוד צנוע שברשות המשפחה.

לאט ובסבלנות רבה חושף בפניה ראווי את הסיפור המשפחתי על אבותיה.

סבתה אמישה היתה מאוד אמיצה ומיוחדת במינה, נדיבה וטובת לב בצורה יוצאת דופן. התקופה המסופרת על הודו בשנות הארבעים מביאה את האותנטיות שבה הגברים שלטו בנשים ונשים היו מובלות ולא מובילות. אמישה לעומת זאת הייתה חכמה מאוד ובדרך מיוחדת שרק אישה יכולה לנתב גבר, גרמה לבעלה לגרום לו להסכים לרצונותיה, להשיג את מטרותיה ודרכם לקדם את עצמה ולהגשים חלום גדול.

אמישה כתבה סיפורים למגירה. בעלה וחמותה לא האמינו ל"בדיות" שהיא כותבת ועל כן הסתירה אותם. היה רק מישהו אחד שהאמין בכך שתצליח לממש את הפוטנציאל החבוי בה. הכיצד תשיג את מטרתה?

יש סיפור גדול מאוד על כך ולכן תצטרכו לקרוא ולגלות!

קראתי את הספר כולו בנשימה אחת. הוא היה סוחף ומרתק! הסוף של הספר הפתיע אותי במיוחד, אבל צריך הרבה אומץ לסופרת לעשות כך…. ואין ספק שהיא הלכה עם הלב שלה עד הסוף המר או המתוק תלוי את מי שואלים.

בסיום הספר תשאלו את עצמכם מי המספר? והוא בעצם ראווי – והסוד הוא מעורבותו שלו עם אמישה. לאחר הקריאה ניתן להבין שיש כאן משחק מילים כי אמישה היא זאת שמספרת סיפורים :).

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. שרון

  נשמע מרתק, מכניסה לרשימה

 2. סוזן צדוק

  תודה שרון, שמחה שהצלחתי לסקרן אותך ❤️

 3. ציפי

  קראתי את הספר – סקירה מתאימה ממש ,
  אכן ספר שנשאר בלב .

  1. סוזן צדוק

   תודה. שמחתי להמליץ ושמחה לשמוע ששיקפתי גם את חווית הקריאה שלך ❤️

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן