Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סודה של מספרת הסיפורים
קטגוריה:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 429
שום דבר לא הכין את ג'איה, עיתונאית מניו־יורק, לשברון הלב שחוותה לאחר שעברה הפלה נוספת, השלישית במספר, ולהתפרקות של נישואיה. כשנודע לה שסבה גוסס היא מחליטה לנסוע להודו כדי למצוא תשובות לתעלומות הקשורות לעבר של משפחתה – מדוע נותק הקשר של אמה עם אביה? ומהו הסוד הנורא האופף את חייה של סבתה? כשג'איה מגיעה לבית סבה היא מגלה שאיחרה את המועד ובבית נותר רק ראווי – המשרת המסור ואיש סודה של סבתה שנפטרה לפני שנים רבות. בתוך גן נסתר של בית ספר בריטי נטוש חושף לפניה ראווי את סיפורה יוצא הדופן של סבתה – את עוצמתה, את מאבקיה, את אהבתה הסודית ואת נסיבות מותה. אט־אט מתמכרת ג'איה לריחות, לצלילים ולמראות של הודו, נסחפת לתוך התרבות המרתקת של אבותיה ומגלה תוך כדי כך את המורשת שעיצבה אותה וכוחות שמעולם לא ידעה שטמונים בתוכה. "סודה של מספרת הסיפורים" נע מימינו אלה אל שנות השלושים של המאה שעברה, מרחובותיה ההומים של ניו־יורק אל כפריה הנידחים של הודו, וחושף את הקורא לתרבות, למסורת ולמנהגים המרתקים של הודו, בעבר וכיום. זהו סיפור נפלא על עוצמתה של האהבה, על סודות ועל נאמנות. הספר מככב ברשימות רבי מכר בארצות הברית ותורגם לשפות רבות.

יש ספרים שמיד כאשר מתחילים לקרוא בהם נשאבים אליהם, כך גם הספר הזה, הוא כל כך זורם וקריא שנהנים ממנו כבר מהעמוד הראשון.

הספר פותח בטרגדיה האישית של ג'איה. ג'איה עברה שלושה הריונות מלאי תקווה וציפייה לילד, אך לדאבונה שלושתם הסתיימו בהפלה. הכאב פוגע בחייה ופוגע בזוגיות שלה עם פטריק, זוגיות שהייתה נראית מושלמת ונצחית.

כאשר אמה של ג'איה מקבלת מכתב מאחיה, המודיע כי אביה המתגורר בהודו חולה מאוד ואלו כנראה הם ימיו האחרונים, מחליטה ג'איה לקחת פסק זמן מהחיים ולנסוע להכיר את סבה.

עם הגעתה להודו ג'איה מגלה כי איחרה את המועד, סבה נפטר, ונותר שם המשרת הנאמן של המשפחה – ראווי.
ראווי הנושא על כתפיו סודות של שנים, חיכה לרגע שבו יוכל לחלוק את סודות המשפחה, ובעיקר את סודותיה של סבתה של ג'איה- אמישה, לה הוא שימש הרבה יותר ממשרת והיה לה חבר נאמן.

ג'איה, במהלך שהייתה בהודו, נחשפת לסיפורים המרתקים אודות סבתה, בזכותם ובזכות החשיפה להודו על כל מורכבויותיה והחשיפה לעוני ולסבל, היא מגלה גם על עצמה דברים, על הכאב שחוותה, על יחסיה המורכבים עם אמה, ועל הזוגיות שלה עם פטריק הנמצאת על סף גירושין.

אמישה, סבתה של ג'איה מצטיירת כאישה פורצת דרך אשר הקדימה את זמנה, האמינה בכוחם של נשים ובשוויון זכויות עבורן, בתקופה בה הנשים היו רכוש הבעל, ועל כן נטולות עצמאות וזכויות משל עצמן.

הספר הזה הארוג למעשה משני סיפורים, שמרחקם שני דורות, מראה לנו כי שינויים מתחוללים, לעתים לאט ואפילו לאט מדי, אך הוא בהחלט מעורר תקווה.

האמונה של אמישה בצדקת הדרך מעוררת השראה, ועל אף הלחצים החברתיים והדתיים היא ממשיכה להאמין בטוב שעוד יבוא. אך למרבה הצער, עם כל האמונה וכוח הרצון בסופו של דבר לא תמיד היא הצליחה להוציא את הצדק לאור.

בספר הודו נחשפת לקורא על יופייה ועל פגמיה, על המנהגים המיוחדים אך גם על העוני והדלות, על הסתפקות במועט ושמחת חיים ועל פערים סוציו אקונומים קיצוניים וכואבים.

הספר מסופר לסירוגין מנקודת המבט של ג'איה ולסירוגין מנקודת המבט של סבתה אמישה, עם מעט פרקים שמביאים את נקודת המבט של ראווי המשרת הנאמן. הסופרת הצליחה לשזור יחד את העלילות באופן מרתק.
הספר שהוא גם רומן היסטורי, סוחף לקריאה ומלווה בתיאורים אודות הודו וההיסטוריה שלה בדיוק במינון הנכון.

לסיכום: הודו הקסומה מעוררת מחשבה, גורמת לחשבון נפש, מעלה באוב סיפורי אהבה רדומים. אך עם כל זאת אל תצפו להפתעות בסיפור.

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן