Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סודה של מספרת הסיפורים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 429
שום דבר לא הכין את ג'איה, עיתונאית מניו־יורק, לשברון הלב שחוותה לאחר שעברה הפלה נוספת, השלישית במספר, ולהתפרקות של נישואיה. כשנודע לה שסבה גוסס היא מחליטה לנסוע להודו כדי למצוא תשובות לתעלומות הקשורות לעבר של משפחתה – מדוע נותק הקשר של אמה עם אביה? ומהו הסוד הנורא האופף את חייה של סבתה? כשג'איה מגיעה לבית סבה היא מגלה שאיחרה את המועד ובבית נותר רק ראווי – המשרת המסור ואיש סודה של סבתה שנפטרה לפני שנים רבות. בתוך גן נסתר של בית ספר בריטי נטוש חושף לפניה ראווי את סיפורה יוצא הדופן של סבתה – את עוצמתה, את מאבקיה, את אהבתה הסודית ואת נסיבות מותה. אט־אט מתמכרת ג'איה לריחות, לצלילים ולמראות של הודו, נסחפת לתוך התרבות המרתקת של אבותיה ומגלה תוך כדי כך את המורשת שעיצבה אותה וכוחות שמעולם לא ידעה שטמונים בתוכה.  

החיים הם פאזל העשוי חלקים שנדמה שתמיד מעצבים את עצמם מחדש כדי לשנות את התמונה.

ג'איה היא עיתונאית שמתגוררת בניו יורק עם פטריק בעלה מזה שמונה שנים.
פטריק וג'איה רוצים להגדיל את המשפחה והם מנסים להיכנס להריון ועוברים טיפולי פוריות קשים אך לצערם כל ההריונות מסתיימים בהפלות טבעיות.
כל הפלה מרחיקה את פטריק וג'איה יותר ויותר אחד מהשניה ולבסוף פטריק מחליט לעזוב את הבית והם נפרדים.
כאשר ג'איה מגלה במקרה שסבא שלה חולה מאד, היא מרגישה בחושיה העיתונאים שיש כאן סיפור שלא סופר והיא מחליטה לארוז את עצמה ולטוס להודו כדי להתחבר לשורשים שלה ולמשפחתה של אמה שאותה לא זכתה להכיר מעולם.
אמה של ג'איה לא לימדה אותה להתמודד עם מכשולים ובמקום לדבר איתה על כאב ואובדן היא העדיפה להרחיק אותה ממה שלא עושה לה טוב כדי לגונן עליה. ג'איה תמיד הרגישה שהיא מאכזבת את אמא שלה וגם כשהיא רוצה לנסוע להודו ולנסות לגלות את סודות המשפחה, היא לא מקבלת את ברכתה של אמה.

כשג'איה מגיעה לבית אמה בהודו היא מגלה שסבא שלה הלך לעולמו יומיים לפני כן ומי שמקבל את פניה זהו ראווי, המשרת הקשיש של הבית והאיש שידע את כל סודות המשפחה ונצר אותם בלבו במשך שנים רבות.
ראווי מספר לג'איה על חייה של סבתה אמישה שנישאה לסבא שלה כשהיתה בסך הכל נערה בת 15.
אמישה היתה אישה חכמה, חרוצה שחלמה ללמוד אנגלית ולכתוב את סיפוריה הרבים, היא הקדימה את זמנה בתקופה של דיכוי נשי.
אמישה היתה "נשמה כלואה" שנלחמה להשתחרר ולפרוץ גבולות אבל בעולם בו הגברים עבדו, שלטו, החליטו החלטות הרות גורל והתקדמו, היא נאלצה להגשים את החלומות שלה בסתר, הרחק מעינו הפקוחה של בעלה.
איש סודה היחיד וזה שליווה אותה כל השנים היה המשרת שלה ראווי שנחשב לטמא ונחות בעיני אנשי המעמד הגבוה אבל לאמישה לא היה אכפת, מבחינתה כולם הם בני אדם, לא חשוב לאיזה משפחה נולדו.
במהלך העלילה אמישה עוברת טלטלות רבות והיא נאלצת לעשות בחירות קשות שיקבעו את גורלה ואת גורל הקרובים לה לנצח.

העלילה נעה בין חייה של ג'איה בהווה לבין חייה של אמישה בשנות השלושים/ארבעים.
סיפורה של אמישה נארג לסיפור אחד עם סיפור חייה של ג'איה שמרגישה הערכה שנולדה במקום ובתקופה בה היא יכולה להגשים את כל חלמותיה, מה שסבתה לא יכלה לעשות.
ג'איה יוצאת למסע חובק עולם בו היא לומדת משהו על עצמה, על השורשים שלה, על חברות אמת ועל כוחה של האהבה.
הקשר האמיץ והחברות המיוחדת בין אמישה לראווי נגעו ללבי ובמיוחד נגע ללבי המשפט בספר שגם ליווה אותי כשניסיתי הרבה שנים להכנס להריון עם ילדי השלישי: "אלוהים נותן לך רק אתגרים שאתה יכול להתמודד איתם."
הסופרת סג'אל בדאני לוקחת אותנו לתוך רחובותיה של הודו: לעוני ולמחלות, לצבעים הססגוניים והמרהיבים, הריחות וניחוח התבלינים, החיות שמסתובבות חופשי ברחובות, למסורת, לתרבות ולריקודים, השפה, האמונות, האלים והחוקים הנוקשים…הודו מעולם לא נראתה מושכת יותר – מומלץ לקריאה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן