Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סודה של אלמנת הספירים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 364
סיפור סוחף ועוצר נשימה על אהבה ובגידה ציילון, 1935 . לואיזה ריב, בתו של סוחר אבני חן בריטי מצליח, ובעלה אליוט, איש עסקים מקסים ומכור לריגושים, הם זוג מושלם. נדמה שיש להם הכול, חוץ מהדבר שהם רוצים יותר מכול: ילד. בזמן שלואיזה עוברת הפלות מכאיבות בזו אחר זו, אליוט נעדר מהבית יותר ויותר ומעביר את מרבית זמנו במטע הקינמון הסמוך לאחוזתם. לאחר מותו הפתאומי של אליוט מנסה לואיזה ההמומה והאבלה לגלות רמז כלשהו לסיבת המוות. כשהיא מגיעה לביקור במטע הקינמון ופוגשת את בעליו של המקום, ליאו — גבר מחוספס, חובב טבע ומרחבים, בעל עבר לוט בערפל — היא נמשכת אליו מיד. מטע הקינמון מהלך על לואיזה קסם, אבל הציוריות של המקום צופנת בחובה סודות מטרידים. כאשר היא מגלה את האמת המזעזעת על מי שחשבה שהכירה יותר מכול, יש רק אדם אחד שהיא יכולה לפנות אליו כדי לקבל עזרה: ליאו. דיינה ג'פריס, שנולדה במלזיה, עברה לאנגליה בגיל תשע אך אהבתה לדרום־מזרח אסיה לא פסה מעולם. היא כתבה עד כה ארבעה רומנים היסטוריים המתבססים על תחקירי שטח שמהם היא נהנית מאוד. אשתו של מגדל התה ובתו של סוחר המשיהיו לרבי־מכר בכל רחבי העולם.

לואיזה ואליוט ריב הם זוג נשוי מושלם למראית עין. הם גרים בציילון ומנהלים משק בית אמיד ונעים. אליוט עובד עם אביה של לואיזה שסוחר באבני חן והוא גם בעל מניות במטע קינמון ומייצא תבלינים. הוא אף מגדיל לעשות ורוכש חנות על מנת להרחיב את עסקיו. לואיזה מנהלת את משק הבית ואף עוסקת בעיצוב פנים ואדריכלות כתחביב.

אולם לא כל הנוצץ הוא זהב. לזוג הנשוי מזה 12 שנה אין ילדים. כל ניסיונותיהם להביא ילדים לעולם לא צלחו. ביום השנה לנישואיהם, אליוט נהרג בתאונת דרכים. כעת לואיזה השבורה צריכה לאסוף את השברים, להתגבר על האבל ולעמוד שוב על הרגליים. בנוסף, היא מגלה שלאליוט היו סודות אפלים ובעלה אותו חשבה למושלם רחוק מלהיות כזה.

בעודה מנסה לחבר את כל הקצוות בנוגע למותו של אליוט ולהתגבר על הקשיים היא פוגשת בליאו, איש אדמה ישר והגון אך גבר מחוספס ומעין זאב ערבות בודד.

דעתי על הספר:

אינני מעריצה גדולה של דיינה ג'פריס. ספרה הראשון היה חביב בעיניי אך הסוף שלו היה צפוי. ספרה השני היה עמוס ומסורבל ובקושי רב סיימתי אותו. למרות זאת, "סודה של אלמנת הספירים" הפתיע אותי לטובה. מדובר ברומן התבגרות וחניכה של אישה אמיצה ופחות בסיפור אהבה. הרומן בסיפור הוא משני בעיניי והכוכבת הראשית היא לואיזה וניסיונותיה לשרוד ולסדר את הכאוס שהותיר אחריו בעלה. היא בחורה אמיצה, שקולה, וכזו שלא נכנעת ולא נותנת לפחד לעצור אותה, אך יחד עם זאת היא לא רעה ועושה הכל בנעימים – נשים שכמוה היו נדירות בציילון של 1935, המקום והזמן בו מתרחשת העלילה.

הרומן המתואר בספר מוסיף לעלילה שכן הוא מאיר את לואיזה באור נוסף ומלמד אותנו על אופייה הרומנטי ועל מקומה במערכת יחסים זוגית ואיך הוא משתנה תוך כדי התבגרותה. גם כתיבתה של ג'פריס בספר הזה שונה מעט מספריה האחרים. היא מתמקדת בלואיזה ופחות בתיאורי הטבע מסביבה, מה שהופך את הספר להרבה פחות מסורבל וכבד.

בנוסף, כל מי שאהב את "אשתו של מגדל התה" ייהנה מהעלילה כאן כי הדמות הראשית משם גוון מגיחה להופעות אורח חשובות.

אני אהבתי את "סודה של אלמנת הספירים" ואת הדמות הראשית שלו ואני שמחה שלא נתתי לחוויות הקודמות שלי מקריאת ספריה של ג'פריס להשפיע עליי.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן