Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
סודה של אלמנת הספירים
תגית:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 368
סיפור סוחף ועוצר נשימה על אהבה ובגידה ציילון, 1935 . לואיזה ריב, בתו של סוחר אבני חן בריטי מצליח, ובעלה אליוט, איש עסקים מקסים ומכור לריגושים, הם זוג מושלם. נדמה שיש להם הכול, חוץ מהדבר שהם רוצים יותר מכול: ילד. בזמן שלואיזה עוברת הפלות מכאיבות בזו אחר זו, אליוט נעדר מהבית יותר ויותר ומעביר את מרבית זמנו במטע הקינמון הסמוך לאחוזתם. לאחר מותו הפתאומי של אליוט מנסה לואיזה ההמומה והאבלה לגלות רמז כלשהו לסיבת המוות. כשהיא מגיעה לביקור במטע הקינמון ופוגשת את בעליו של המקום, ליאו — גבר מחוספס, חובב טבע ומרחבים, בעל עבר לוט בערפל — היא נמשכת אליו מיד. מטע הקינמון מהלך על לואיזה קסם, אבל הציוריות של המקום צופנת בחובה סודות מטרידים. כאשר היא מגלה את האמת המזעזעת על מי שחשבה שהכירה יותר מכול, יש רק אדם אחד שהיא יכולה לפנות אליו כדי לקבל עזרה: ליאו. דיינה ג'פריס, שנולדה במלזיה, עברה לאנגליה בגיל תשע אך אהבתה לדרום־מזרח אסיה לא פסה מעולם. היא כתבה עד כה ארבעה רומנים היסטוריים המתבססים על תחקירי שטח שמהם היא נהנית מאוד. אשתו של מגדל התה ובתו של סוחר המשיהיו לרבי־מכר בכל רחבי העולם.
זהו ספרה הראשון של הסופרת דיינה ג'פריס שאני קוראת, למיטב הבנתי שהוא בין טובים והמוצלחים שלה ועל כך אני ממש שמחה שהבחירה שלי הייתה מוצלחת במיוחד!
לואיזה ריב גרה עם בעלה אליוט בציילון, בשנת 1935 התקופה המתוארת בספר באווירה כל כך מיוחדת ויחד עם זאת לא עמוסה ומעיקה. הרקע לסיפור הרומנטי בין לואיזה ואליוט מתוארת כקסומה ומרגשת במיוחד בינו לבינה. היא יודעת להכיל אותו והיא מבינה את הצורך שלו להתקדם ולהתפתח בעבודה ולהוכיח את עצמו בכדי שיוכל לתת לה הרגשת ביטחון כלכלי שאליה היא הורגלה.
לואיזה עצמה מנסה לתת מבטחה בבעלה למרות, שחייהם נראים כלפי חוץ ורודים בתוך תוכם הם יתמודדו עם אובדן גדול של "לידה שקטה" זה כמו פצע מדמם בלב ואין דרך באמת לרפא אותו. אומרים שהזמן מרפא או הילד הבא יכפה על הכאב, העניין שלא היה שום ילד הבא שפיצה. הם ניסו אבל זה פשוט לא הלך. לכל אדם דרך התמודדות משל עצמו עם אובדן, דרכו של אליוט היה לצאת למטע הקינמון ולשדר עסקים כרגיל.
ביום השנה המאושר בחייהם בעלה האוהב נהרג בתאונת דרכים טרגית ולכן לואיזה מחליטה, לברר כמה קצוות לא סגורים בסיבת מותו של בעלה הגילויים שאליהם היא נחשפת מפתיעים ומערערים אותה את ליבה ונפשה.
לא נעים לגלות שמישהו שחייתי איתו במשך שנים וראית אותו באור מסוים, הוא למעשה אדם אחר (עמוד 247)
קצה החוט שהיא יכולה דרכם להבין את הדברים יותר טוב יותר, יהיה במטע הקינמון שהיה בבעלותו של בעלה אליוט, המטע מאז ומעולם השרה בה בקסם נכסף, ריחות וזיכרונות מן העבר. על פי סיפוריו של בעלה ליאו מנהל העבודה שמתגורר שם, הם שותפים עסקיים ולמרות שפעם פגשה אותו, הוא נראה לה תמהוני. היא מחליטה להיפגש איתו ולשאול אותו כמה שאלות על המקום וההתנהלות.
ליאו איש אדמה ומרחבים גדולים עם סודות אפלים משל עצמו והמקום במטע הקינמון מאפשר לו להתרחק קצת. משהו בריחוק של ליאו מושך את לואיזה אליו כמו פרפר לאש, במהלך הקשר שלה עם ליאו והמקום שהיה מפלט של בעלה היא מגלה את שרב הנסתר על הגלוי, מה שחשבה שבעלה הוא כל עולמה מתגלים סודות שהופכים את עולמה לסיוט בלהות.
שורה תחתונה 
אהבתי את הדמות הראשית בסיפור לואיזה שהייתה אישה חזקה, עוצמתית, דעתנית, ראליסטית, וביצועיסטית לקראת הסוף הרגשתי מריחה של עמודים אבל, בכל זאת נהניתי מהספר היה מרגש, רומנטי, טרגי מפתיע וסוף טוב הכל טוב! נהניתי לקרוא ממליצה בחום.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן