Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
סודה של אלמנת הספירים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 364
סיפור סוחף ועוצר נשימה על אהבה ובגידה ציילון, 1935 . לואיזה ריב, בתו של סוחר אבני חן בריטי מצליח, ובעלה אליוט, איש עסקים מקסים ומכור לריגושים, הם זוג מושלם. נדמה שיש להם הכול, חוץ מהדבר שהם רוצים יותר מכול: ילד. בזמן שלואיזה עוברת הפלות מכאיבות בזו אחר זו, אליוט נעדר מהבית יותר ויותר ומעביר את מרבית זמנו במטע הקינמון הסמוך לאחוזתם. לאחר מותו הפתאומי של אליוט מנסה לואיזה ההמומה והאבלה לגלות רמז כלשהו לסיבת המוות. כשהיא מגיעה לביקור במטע הקינמון ופוגשת את בעליו של המקום, ליאו — גבר מחוספס, חובב טבע ומרחבים, בעל עבר לוט בערפל — היא נמשכת אליו מיד. מטע הקינמון מהלך על לואיזה קסם, אבל הציוריות של המקום צופנת בחובה סודות מטרידים. כאשר היא מגלה את האמת המזעזעת על מי שחשבה שהכירה יותר מכול, יש רק אדם אחד שהיא יכולה לפנות אליו כדי לקבל עזרה: ליאו. דיינה ג'פריס, שנולדה במלזיה, עברה לאנגליה בגיל תשע אך אהבתה לדרום־מזרח אסיה לא פסה מעולם. היא כתבה עד כה ארבעה רומנים היסטוריים המתבססים על תחקירי שטח שמהם היא נהנית מאוד. אשתו של מגדל התה ובתו של סוחר המשיהיו לרבי־מכר בכל רחבי העולם.

הספר "סודה של אלמנת הספירים" מספר על חייהם של זוג בריטי בציילון של שנת 1935.
אלה שאהבו את ספרה הקודם של דיינה ג'פריס "אשתו של מגדל התה" ישמחו לגלות שדמותם של גוון ולורנס מגיחות לפרקים בספר הזה.

לואיזה ריב גרה חיי נוחות בציילון עם בעלה אליוט לו היא נשואה במשך 12 שנה.
אליוט הוא בעל מניות במטע קינמון ומייצא תבלינים לכל העולם וגם עובד עם ג'ונתן, אביה הקשוח של לואיזה שסוחר באבנים טובות.
כלפי חוץ נראה כאילו שכלום לא חסר בזוגיות המופלאה של לואיזה ואליוט אבל יש משקעים מהעבר שמעיבים על יחסיהם וגם קשייה של לואיזה להיכנס להריון לא מוסיפים עדנה לזוגיות שלהם.
אליוט מרבה לנסוע במסגרת העסקים שלו ומותיר את לואיזה לבדה, מה שמקומם אותה בכל פעם מחדש.
ערב אחד אליוט נהרג בתאונה ולואיזה הנסערת לא מאמינה שהאהבה הגדולה שחלקה עם בעלה נגמרה ברגע אחד.
המוות של אליוט אפוף מסתורין ולואיזה מגלה שאליוט הסתיר ממנה דברים רבים במהלך השנים ואולי היא לא באמת הכירה את הגבר שאיתו חיה שנים רבות.

מותו הפתאומי של אליוט הותיר בה צלקת, וכעת היא גילתה שהגבר שאהבה כל כך, שהיתה מפקידה בידיו את חייה, הגבר הזה שיקר לה. (עמ' 83)

לואיזה נוסעת לסינמון היל, המקום בו היה המטע של אליוט כדי לגלות מה באמת הוא הסתיר ממנה.
שם היא פוגשת את ליאו, הבעלים של המקום. בניגוד לאליוט עם המראה האצילי, ליאו הוא טיפוס מחוספס ואיש אדמה ישיר, מיוזע ומרושל אבל גבר מושך שלא ניתן להתעלם מקיומו.
לואיזה וליאו מתקרבים מאד והיא מרגישה שלמרות כל מה שחוותה לאחר מותו של אליוט, היא יכולה לבטוח בו.
לואיזה ממשיכה לגלות עוד דברים על אליוט שמותירים אותה נסערת ומופתעת ולא לטובה, היא מוצאת נחמה בנוכחותה של מרגו גיסתה האהובה והיא היחידה שמבינה ללבה ויודעת את כל הסודות הקשורים לאחיה שלואיזה היתה מעדיפה לשכוח וגם מרבה להנחם בגוון חברתה הטובה ולהשען על לאו שהוא משב רוח רענן בחייה הסוערים.
אביה של לואיזה מכניס אותה לרזי העסקים של סחר באבנים טובות והיא מחליטה לפתוח לעצמה חנות למכירת חפצי אמנות שונים אבל יש דברים שלא נותנים לה מנוח, דברים פתוחים שאליוט הותיר מאחור ועד שהם לא יסגרו, לואיזה לא תוכל להגיע למנוחה ולנחלה שלה.

האם תצליח לואיזה לסגור את כל הקצוות הפתוחים שהותיר אליוט מאחור והאם תיתן ללב שלה להפתח שנית לאהבה?

קראתי את שלושת ספריה הקודמים של דיינה ג'פריס שתורגמו לעברית אבל את הספר הזה אהבתי יותר מכולם. הכתיבה הפעם היתה קלילה וזורמת ופחות כבדה ועמוסה בתיאורים מיותרים.
דמותה של לואיזה שבתה את לבי מהרגע הראשון והיו מספר קטעים בספר שאפילו הזלתי דמעות. אהבתי מאד גם את דמותו של ג'ונתן, אביה של לואיזה, איש עסקים קשוח מבחוץ אבל רך מבפנים שיעשה הכל כדי להגן על הבת שלו (הוא מאד הזכיר לי את אבא שלי מהרבה בחינות).
הספר קסום, מרגש, רומנטי ושובה לב – מומלץ ביותר לקריאה.

קריאה מהנה.

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן