Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
סודה של איזבלה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2011
מס' עמודים: 334
הסופרת שספריה הגיעו לרשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס, ג'יין אן קרנץ, מביאה טרילוגיה חדשה מסדרת החוג המסתורי - סיפור על אישה שיודעת יותר מדי, ועל בלש שניחן ביכולת קליטה על־חושית שמאוהב בה...כאשר פאלון ג'ונס החל לנהל את העסק המשפחתי שלו, הוא העביר את משרדי חברת ג'ונס וג'ונס לסקרגיל קוב, עיירת חוף מבודדת השוכנת בצפון קליפורניה. המקום התאים לו מאוד כזאב בודד וכחוקר תופעות על־טבעיות. העיירה היא אזור חם, נקודת מפגש של זרמי אנרגיה חזקים, מה שעשוי להסביר מדוע היא מושכת אליה בטלנים ותימהונים כפרפרים הנמשכים לאש.איזבלה ולדז הייתה רגילה לעבור מדירה לדירה, להחליף מקומות עבודה, ואפילו שמות ומספרי זהות - אך זה כבר יותר מדי. היא הופללה על ידי גברים מסוכנים מאוד, שעלולים היו להיות אחראים להיעלמותה של סבתה, ששלחו את הבריונים שלהם לרדוף אחר איזבלה. גורלה היה נחרץ, אלמלא התחושות האינטואיטיביות המפותחות שלה היו אומרות לה לברוח. היא ברחה לקליפורניה - ומצאה עבודה בחברה של פאלון ג'ונס. לאחר מספר ימים, החל פאלון לשכוח כיצד התנהלו חייו בלי העוזרת החדשה שלו. איזבלה הצליחה לארגן את משרדו, שהיה מבולגן עד אימה, ולא נרתעה כלל מההיבט העל־טבעי של עבודתו. היא הייתה לו נשמה אחות, המבקשת מקלט מעולם שרואה בכישרונותיו סוג של שיגעון. והסימן הבולט לכך שהוא התאהב בה, היה שאישיותה התוססת לא הפריעה לו כלל.אחרי שחקירה שגרתית שלהם מגלה שעון עתיק חדור אנרגיות אפלות, פאלון ואיזבלה נשאבים אל ההיסטוריה הסודית של סקרגיל קוב, ועד מהרה, הם נאלצים להילחם על חייהם במעבדה תת־קרקעית נטושה - לא בדיוק המקום האידאלי לדייט ראשון. עתה, חייהם תלויים בשילוב של כוחותיהם בעת שהם חושפים מזימה קטלנית ששורשיה נעוצים בעסק של משפחת ג'ונס... ובאילן היוחסין של איזבלה....ג'יין אן קרנץ כתבה חמישים ספרים שהגיעו לרשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס. היא כתבה ספרי מתח רומנטיים תחת שם זה, וכן ספרים עתידניים ורומנים היסטוריים תחת שמות העט אמנדה קוויק וג'יין קסל, בהתאמה. בהוצאת אור־עם הופיעו מפרי עטה של אמנדה קוויק הרומנים: הונאה, פילגש ומסתורין.

הסופרת ג'יין אן קרנץ (בשמותיה הנוספים, אמנדה קוויק וג'יין קסל) אוהבת לשלב בספריה מימד של יכולות על טיבעיות, אינטואיציה גבוהה וחושים מחודדים מעבר לנורמה מה שמוסיף לספריה אוירה של מסתורין.

בספר שלנו מדובר על איזבלה, אישה שחיה תחת זהות בדויה, כמה זהויות, למעשה אין רישומים על קיומה בשום מקום פורמלי.  איזבלה חשפה הונאה במקום עבודתה  הקודם ומאז היא נסה על נפשה מחשש לפגיעה בה. הספר מתחיל בכך שהיא קולטת 2 אנשים בחנות בה היא עובדת והיא מרגישה שהם באו בשבילה. לתפוס אותה. היא מקשיבה לאינטואיציה שלה ומחליטה לנוס על נפשה. שוב.

היא מגיעה לעיירת חוף מבודדת הנקראת סקרגיל קוב, שם היא פוגשת בפאלון ג'ונס, בעל חברה משפחתית הנקראת ג'ונס אנד ג'ונס, חברה לחקר הנסתר ופתרון תעלומות, משהו כמו חוקר פרטי רק עם מימד נוסף של על טיבעי.

איזבלה הופכת להיות העוזרת שלו, מנהלת המשרד וחוקרת בעצמה. בין השניים מתפתח קשר אישי, מקצועי ורומנטי.

באחת החקירות שלהם הם נתקלים בשעון בעל תכונות יחודיות ואנרגיות אפלות. מתברר שהשעון הינו חלק מאוסף גדול של פריטים כאלו. יפים, מיוחדים אך עם אנרגיות אפלות ויכולות נסתרות והרסניות. 

במהלך חקירה מתגלה שחלק מהפריטים האלו נמצאים בסקרגיל קוב, שמורים מכל משמר על ידי התושבים הוותיקים של המקום, אך בנוסף מסתבר שאיזבלה ופאלון אינם היחידים שמודעים למקומם של הפריטים ויש עוד קבוצת אנשים שמעוניינת בהם, בכוחות שלהם וביכולות העל טיבעיות שלהם, וכאן מתחיל מרוץ נגד הזמן להצלת הפריטים ולהגעתם לידיים טובות.

לא פעם יש לנו תחושה שמשהו עומד לקרות, אינטואיציה חזקה. לפעמים אנחנו מקשיבים לקול הפנימי הזה ולפעמים מתעלמים ממנו ומתחרטים על זה אחר כך…..

לפעמים אנחנו רוצים שתהיה לנו את היכולת לראות דברים, לדעת אם האדם העומד מולנו חיובי או שלילי, דובר אמת או לא, מה הן האנרגיות המקיפות אותו.

בספריה של ג'יין אן קרנץ אנחנו נכנסים לעולם הזה ומקבלים טעימה מהתחושה הזו, של היכולת להרגיש את האדם שמולנו ולדעת עליו קצת יותר ממה שהוא מספר….

האם זה דימיון מפותח או מציאות אפשרית? לדעתי גם וגם.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן