Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
סאפיק
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2012
מס' עמודים: 421
תארו לעצמכם כלא עצום עד כדי כך, שמלבד אינסוף תאים ומסדרונות יש בו גם יערות, ערים ואוקיינוסים. כלא שהוא ישות אורגנית ומפלצתית, שעוקב אחר האסירים בכל מקום ובכל רגע ביממה. פין הוא אסיר בכלא הזה. הוא איבד את זיכרונו ומשוכנע שהגיע אל הכלא מבחוץ, אולם אף אחד לא מאמין לו. המקום נעול וחתום מזה מאות שנים ורק אדם אחד הצליח להימלט ממנו אי פעם. תארו לעצמכם ממלכה מהמאה ה-17, שמערכת מחשבים חכמה שולטת בה. אנשיה חייבים לחיות לפי כללי התקופה, הקִדמה אסורה, הידע הוא כוח. קלודיה היא נערה שחיה בעולם הזה. אביה הוא הסוהר של הכלא והוא עומד לחתן אותה עם שנוא נפשה. היא מעורבת במזימה חתרנית ורצחנית לשחרור העולם מעריצות הזמן. והיא נחושה בדעתה להציל את פין. הוא בפנים. היא בחוץ. אבל שניהם כלואים. ברוכים הבאים לאינקַרסֶרוֹן. קתרין פישר היא משוררת וסופרת ולשית, שכתבה ספרי פנטזיה רבים. אינקרסרון והמשכו "סאפיק" הם המצליחים מבין ספריה עד היום. מאז יצאו לאור זכו לשבחים מקיר לקיר ושהו שבועות ארוכים ברשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס. פוקס המאה ה-20 קנו את זכויות ההסרטה ומתכננים את הפקת הסרט ל-2013.

בספר ההמשך ל"אינקרסרון", אנחנו מלווים את הדמויות שהכרנו בספר הקודם- קלודיה ופין הנמצאים בעולם שמחוץ לכלא, וקיירו ואטיאה שעוד כלואים בתוך הכלא.

פין מנסה להסתגל לחיים שמחוץ לכלא ולהתמודד עם רגשות האשמה על כך שהשאיר מאחור את אחיו בדם קיירו. למרות שנדמה שהכל בא על מקומו בשלום, פין לא מסוגל להיזכר בכל מה שקדם להתעוררות שלו בכלא ולמרות שקלודיה משוכנעת שהוא באמת הנסיך, הוא לא יכול לתת יותר מידי מידע, הוא עדיין לא זוכר יותר מהבלחים. מה שעוד מקשה עליו זאת העובדה שהוא עדיין ממשיך לקבל התקפים למרות שחשב שהם יפסיקו ברגע שהוא יצא מהכלא.

קלודיה צריכה להתמודד עם מצבי הרוח של פין ובמקביל להשאיר את העיניים פקוחות, כי מזימות נרקמות מסביבם והמלכה לא מתכוונת לעשות להם חיים קלים. למרות שהעולם שלה היה די ברור עד כה וגם כשעלו המון שאלות בנוגע לחייה היא הצליחה לנווט בהצלחה עד שמצאה תשובות, עכשיו נדמה ששום דבר כבר לא בטוח.

קיירו ואטיאה שנשארו בתוך הכלא מנסים למצוא דרך החוצה. הרי ידוע שסאפיק האגדי הצליח לצאת מהכלא, והם מאמינים שגם הם יכולים למצוא את החרך שדרכו הצליח לברוח החוצה, אל העולם האמיתי שבחוץ.

האם יצליחו קיירו ואטיאה לצאת? האם פין יתאחד שוב עם אחיו בדם? והאם באמת יהיה אושר ועושר עד עצם היום הזה, כשפין וקלודיה על כס המלכות כמו שתמיד היה אמור להיות?

 

טוב, אז את הספר הזה התחלתי מיד אחרי שסיימתי את אינקרסרון כי הייתי מאוד מסוקרנת לראות איך העלילה מתפתחת. אהבתי מאוד את ההתפתחות של הדמויות, איך שהן הגיבו למכשולים ואת התהליכים הנפשיים שחלקן עברו. את דמויות המשנה לא תמיד הבנתי, למרות שנתנו לנו כביכול סיבות להתנהגות שלהם, לא האמנתי להן במאה אחוז וזה קצת איכזב אותי. זה שספר הוא פנטזיה לא אומר שהוא צריך להיות לא הגיוני.

הכתיבה של הספר טובה, אהבתי את המסעות של הדמויות ואת ההתקדמות של העלילה, רוב הזמן הייתי מאוד מרותקת ורציתי לדעת מה קורה הלאה.

אבל אני חייבת לציין כמה התאכזבתי מסוף הספר. כשאני אומרת סוף אני מתכוונת לחלק האחרון כולו. בשליש האחרון של הספר התחלתי לשאול את עצמי מה הולך פה יותר ויותר, הרגשתי שזה הופך להיות איזה קו עלילה חסר הגיון שאולי רק הסופרת הבינה ושכחה לעדכן אותנו בהסבר. הספר נגמר גם באופן פתוח, מה שבדרך כלל לא מסתכל אותי מאוד, אבל במקרה הזה הרגשתי קצת מרומה… כאילו, שרדתי את הסוף ההזיה הזה ובשביל מה? כדי לא באמת לדעת מה נסגר.

אני חושבת שכדאי לקרוא את הספר כי הוא המשך העלילה של הספר הראשון שהיה נהדר, אבל לא לצפות ממנו יותר מידי. אולי התאכזבתי כל כך כי הגעתי עם ציפיות גבוהות. לא בזבוז זמן אבל בהחלט ספר שגרם לי לתהות אצל מי הבעיה- אצל הספר או אצלי.

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן