Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נתתי לך ללכת
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2014
מס' עמודים: 401
בערב סגרירי אחד בבריסטול, אם הולכת עם בנה הביתה, כמדי יום. היא מרפה מידו לשבריר של שנייה, ואז קורה הנורא מכול: מכונית מגיחה במהירות מופרזת, פוגעת בילד ונמלטת מזירת התאונה בנהיגה פרועה. הבלש ריי סטיבנס נחוש בדעתו להביא אל בית המשפט את האשמים בתאונת הפגע וברח האכזרית. הוא מרגיש חובה מוסרית לעשות זאת למען האם מוכת היגון. כשהחקירה נקלעת למבוי סתום, ריי והצוות שלו לא מוותרים וממשיכים לחקור באופן עצמאי. בכפר קטן, על חוף הים בוויילס, מנסה אמנית צעירה בשם ג'נה גריי לפתוח בחיים חדשים. היא שוכרת קוטג' קטן ורעוע, מאמצת כלב ומנסה להדחיק את זיכרונותיה המרים. אט־אט היא מתחילה לקוות שיש לה סיכוי לשינוי ושאולי העתיד צופן עבורה מידה מסוימת של אושר. אבל עברה המסויט לא מרפה ממנה, ותוצאותיו הרסניות... מה הקשר בין שני הסיפורים הללו? לא מה שאתם חושבים... בעלילה אפופת סודות ושקרים, אכזריות שאין לה גבול ותפניות שיותירו אתכם פעורי פה, רוקמת המחברת מותחן פסיכולוגי משובח שלא מפסיק להפתיע עד תומו.

בריסטול – ג'ייקוב בן החמש ואמו פוסעים ברחוב בערב גשום אחד, בדרכם הביתה.
כשהם מגיעים לרחוב של הבית, ג'ייקוב עוזב לפתע את ידה של אמו ורץ לכביש.
הכל קורה בשניות, הוא נדרס למוות ממכונית והפוגע משתהה מספר שניות ובורח מזירת הארוע.
הבלש ריי סטיבנס ושותפתו קייט יוצאים לחקור את המקרה ולנסות למצוא מפתח לפענוח הפרשה, בהעדר כיווני חקירה הם מסתמכים על ראיות ומודיעין.
לאחר חמישה וחצי חודשים שלא נמצא קצה של חוט לגבי הרכב הפוגע, מחליטה מפקדת תחנת המשטרה לסגור את התיק אבל קייט לא מוותרת וממשיכה לעבוד על התיק באופן פרטי.
החקירה מובילה אותה למבוי סתום.

אנחנו מגיבים,  לא יוזמים. אנחנו לא צריכים לשבת על התחת ולחכות למודיעין שיגיע אלינו: אנחנו צריכים לצאת לשטח ולחפש.

במקביל לסיפור התאונה, העלילה מתמקדת במישהי בשם ג'נה גריי, פסלת שעוזבת את ביתה וחייה הקודמים ובורחת לעיירה בשם פנוואך בוויילס, היא שוכרת קוטג' ליד הים ומתבודדת מהעולם.
בעיירה היא פוגשת את בתאן מורגן, מנהלת חניון קמפינג שפורשת עליה את חסותה ועוזרת לה להתאקלם במקום.
בתאן מתרשמת מיכולות הצילום של ג'נה ומציעה לה למכור את הצילומים שלה בחנותה.
ג'נה מסתירה משהו מעברה, לילותיה עוברים עליה בסיוטים קשים.
יום אחד היא מטיילת באזור ומוצאת גור כלבים שהתעללו בו, היא מאמצת את הכלב וגם מכירה וטרינר נחמד שמתאהב בה ולאט לאט חייה מקבלים תפנית חיובית.
עד שבלשי המשטרה קייט וריין דופקים על דלתה ערב אחד ועוצרים אותה בנוגע לחקירה של הילד ג'ייקוב ג'ורדן.

האם ג'נה קשורה לתאונה של ג'ייקוב?  ולמה האינסטינקטים של הבלש ריין מרמזים לו שהיא לא מספרת את האמת?  

הספר "נתתי לך ללכת" מלא בתפניות לא צפויות, הוא ספר מתח שכתוב היטב, מפתיע ומסקרן עד הדף האחרון, מי שאהב את הספר "הנערה על הרכבת" לבטח יאהב גם את הספר הזה, שום דבר הוא לא באמת מה שנראה לעין ממבט ראשון – מומלץ מאד.

הסופרת קלייר מקינטוש עבדה במשטרת אנגליה במשך 12 שנה והספר מבוסס על סיפור אמיתי (עם פרטים מעט שונים) שנתקלה בו בזמן עבודתה כשוטרת.
'נתתי לך ללכת' הוא ספרה הראשון ואני בהחלט מקווה שלא האחרון.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן