Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
נשף של טעויות
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 416
רייצ'ל רובינשטיין-גולדבלט היא בחורה ניו-יורקית יהודייה מבית טוב שמסתירה סוד גדול: היא אוהבת את חג המולד. במשך עשור היא מסתירה ממשפחתה ומחבריה את הקריירה שלה כסופרת מצליחה של קומדיות רומנטיות לחג המולד. אך למרות שספריה הם רבי-מכר מצליחים, מחלתה הכרונית מונעת ממנה לזכות בעצמה באהבה הגדולה מהחיים שעליה היא כותבת. כאשר העורכת שלה מתעקשת שתכתוב קומדיה רומנטית המתרחשת בחנוכה, מעיין ההשראה של רייצ'ל מתייבש. בחנוכה אין שום קסם – חנוכה זה לא חג המולד! ואז מגיע לעיר ג'ייקוב גרינברג, מארגן מסיבות ידוע, ומכריז על עריכת נשף חנוכה שניו-יורק טרם ראתה כמוהו. רייצ'ל מחליטה לנצל את הנשף כדי לקבל השראה, אבל יש בעיה אחת – היא וג'ייקוב כבר נפגשו בעבר הרחוק, במחנה קיץ לנוער יהודי, והכאב בעקבות אותה פגישה עדיין צורב עמוק בליבה. האם חג האורות יעורר בה מחדש את ניצוץ האהבה – כלפי חנוכה וכלפי ג'ייקוב? ג'ין מלצר למדה כתיבה דרמטית באוניברסיטת ניו-יורק וזכתה בפרסים רבים על עבודתה בטלוויזיה. היא למדה חמש שנים הסמכה לרבנית, לפני שמחלתה הכרונית אילצה אותה לפרוש. אביה אמר לה שהיא חייבת לכתוב ספר, רק לא על נושא יהודי כי זה לא מעניין אף אחד. "נשף של טעויות" הוא ספרה הראשון. "קומדיה רומנטית שתמתיק את יומכם כמו סופגנייה עם ריבה." BookReporter "סיפור מקסים ושובה לב שכל אחד, לא משנה איזה חג הוא חוגג, צריך לאמץ אל ליבו."  Publisher's Weekly "ספר הביכורים של מלצר פוגע בכל המקומות הנכונים. פשוט אושר גדול."  Library Journal

נשף של טעויות

מעבר לעובדה שהספר המקסים והקליל הזה מעניק במה מיוחדת לתרבות היהודית, למסורות, לניחוחות ולמנהגים סביב שבתות וחגים,   הוא מספר/ מתאר  בעקיפין או שלא את מחלת התשישות הכרונית . ומדוע שאלתם? הסופרת ג'ין מלצר חולה בעצמה במחלה זו אשר אילצה אותה לפרוש מעבודתה.

רייצ'ל רובינשטיין – גולדבלט בחורה ניו יורקית צעירה , בתם של רב הקהילה הפופולרי מלונג איילנד ורעייתו ד"ר רובינשטיין ,רווקה אשר דחתה שידוכים רבים. כבר עשר שנים היא מסתירה  סוד באדיקות רבה. היא מכורה לחג המולד. אבוי! בחורה יהודייה בתו של רב מתגוררת בדירה אשר אחד מחדריה- חדר עבודתה מלא בסימני חג המולד . אוסף מטורף של בובות סנטה קלאוס ממדינות שונות , רכבת אשר מדי שעה מסתובבת בחדר לצלילי שיר חג המולד ועוד. יתרה מכך בשל מחלת התשישות הכרונית, ממנה סובלת, היא עובדת מביתה כסופרת רומנים רומנטיים שהציר המשותף לכולם הוא חג המולד. היא כותבת בשם בדוי לבל יגלו כי היא עומדת מאחורי השלאגרים המוצלחים . באחת הפגישות עם הוצאת הספרים אצלה עובדת, היא מתבקשת לכתוב ספר רומנטי על חג החנוכה- לא עוד חג המולד. היא שואלת את עצמה…מה כבר רומנטי בחג החנוכה? הסופגניות השמנות  , הלביבות המטוגנות "לאטקס" ? עוד היא חושבת עם עצמה , אמה מזמינה אותה לשבת לאכול איתם ומזכירה כבדרך אגב כי ג'ייקוב גרינברג, אותו נער ממחנה האהבה בילדותה אשר הציק לה בפרהסיה והשפיל אותה, יהיה נוכח.

רייצ'ל השיבה את אמה ריקם כי יש לה תוכניות אחרות. מהר מאד היא מבינה כי אותו ג'ייקוב עומד להפיק נשף חנוכה ראשון מסוגו, יוקרתי וכי כל הכרטיסים כבר נמכרו. היא מבינה כי קיומו של הנשף יכול להוות השראה לכתיבת ספרה. לאחר שהחזירה למו"ל שלה תשובה חיובית, היא מחליטה להשיג כרטיס לנשף המדובר ויהי מה.

שתי דקות לפני כניסת השבת היא מופיעה בדלת ביתם של הוריה בלונג איילנד לשמחתם הרבה של הוריה ולהפתעתו של ג'ייקוב . האם תצליח להשיג את הכרטיס המיוחל? הספר יצא לאור? מה יעלה בגורלה של הרווקה המדוברת מלאת הסודות ?  לצלול לקריאת ספר קליל, משעשע, רומנטי , כתיבתה של מלצר זורמת  וסוחפת.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן