Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
נשף של טעויות
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 416
רייצ’ל רובינשטיין-גולדבלט היא בחורה ניו-יורקית יהודייה מבית טוב שמסתירה סוד גדול: היא אוהבת את חג המולד. במשך עשור היא מסתירה ממשפחתה ומחבריה את הקריירה שלה כסופרת מצליחה של קומדיות רומנטיות לחג המולד. אך למרות שספריה הם רבי-מכר מצליחים, מחלתה הכרונית מונעת ממנה לזכות בעצמה באהבה הגדולה מהחיים שעליה היא כותבת. כאשר העורכת שלה מתעקשת שתכתוב קומדיה רומנטית המתרחשת בחנוכה, מעיין ההשראה של רייצ’ל מתייבש. בחנוכה אין שום קסם – חנוכה זה לא חג המולד! ואז מגיע לעיר ג’ייקוב גרינברג, מארגן מסיבות ידוע, ומכריז על עריכת נשף חנוכה שניו-יורק טרם ראתה כמוהו. רייצ’ל מחליטה לנצל את הנשף כדי לקבל השראה, אבל יש בעיה אחת – היא וג’ייקוב כבר נפגשו בעבר הרחוק, במחנה קיץ לנוער יהודי, והכאב בעקבות אותה פגישה עדיין צורב עמוק בליבה. האם חג האורות יעורר בה מחדש את ניצוץ האהבה – כלפי חנוכה וכלפי ג’ייקוב? ג’ין מלצר למדה כתיבה דרמטית באוניברסיטת ניו-יורק וזכתה בפרסים רבים על עבודתה בטלוויזיה. היא למדה חמש שנים הסמכה לרבנית, לפני שמחלתה הכרונית אילצה אותה לפרוש. אביה אמר לה שהיא חייבת לכתוב ספר, רק לא על נושא יהודי כי זה לא מעניין אף אחד. ”נשף של טעויות” הוא ספרה הראשון. ”קומדיה רומנטית שתמתיק את יומכם כמו סופגנייה עם ריבה.” BookReporter ”סיפור מקסים ושובה לב שכל אחד, לא משנה איזה חג הוא חוגג, צריך לאמץ אל ליבו.” Publisher’s Weekly ”ספר הביכורים של מלצר פוגע בכל המקומות הנכונים. פשוט אושר גדול.” Library Journal

רייצ'ל – בת למשפחה קונסרבטיבית, אשכנזית בארה"ב. אביה הוא רב ידוע וראש הקהילה היהודית ואמה היא ד"ר לרפואת נשים ויועצת פוריות. לאור מעמדם הרם של הוריה רייצ'ל חונכה מגיל קטן להתנהג בהתאם. כי אנשים מסתכלים ומרכלים והרי היא בתו של הרב…. לכן אף אחד לא יודע, חוץ מחברה הטוב מיקי, כי רייצ'ל הינה כותבת ספרים מצליחה מז'אנר הרומן הרומנטי וארבעה מספריה עובדו לסרטים מצליחים. האווירה בכולם היא חג המולד. עוד סוד שרייצ'ל מסתירה – אהבתה הגדולה לחג המולד. האווירה, האורות, המאכלים וסנטה. זו ההשראה שלה. לכן כשהיא מתבקשת ע"י המו"לית של ההוצאה שלה לכתוב רומן רומנטי לחנוכה היא נכנסת למצוקה. היא לא מוצאת שום קסם בחנוכה.

ג'ייקוב – מארגן מסיבות ענקיות, מצליחות ביותר, מגיע מצרפת לניו יורק כדי לארגן מסיבת חנוכה ענקית. לגייקוב יש מטען כבד מילדותו, מאימו החולנית ומאביו שנטש אותם לצד זכרונות מרירים מתוקים מרייצ'ל אותה פגש והכיר לפני שמונה עשרה שנה במחנה קיץ המכונה מחנה אהבה.

ג'ייקוב מגיע להתארח שבת בביתו של רב הקהילה, אביה של רייצ'ל. ורייצ'ל מגיעה להתארח שבת אצל הוריה כי היא חייבת כרטיס למסיבה שהוא מארגן וכבר נגמרו הכרטיסים.

הדרך להשגת הכרטיס המיוחל מורכבת ומאתגרת. זכרונות צפים ועולים. רגשות מתוקים – מרירים וכל אחד והסודות והפחדים שלו. זכרונות מאותו מחנה קיץ עולים באופן תדיר לאורך הספר וכן הספר משופע במושגים ביהדות והלכות של הדת היהודית.

לסופרת היה מאוד חשוב להעלות למודעות את המחלה "תסמונת התשישות הכרונית", ולכן דמותה של רייצ'ל היא כזו. וזה עוד אחד מהסודות שלה. היא מתביישת במחלתה שפוגעת בשגרת חייה ובתפקודה הכללי. בסופו של דבר רצונה להיות עם ג'ייקוב גורם לה להתמודד עם פחדיה ולהיות מי שהיא.

"כי את הברזת לי בנשף של מחנה אהבה לפני שמונה עשרה שנה…. ואני אהיה אידיוט אם אתן לך ללכת ממני שוב"

כל מערכת היחסים של הדמויות מבוססת על אותו קיץ לפני שמונה עשרה שנה. כן. שמונה עשרה שנה כאשר היו בני שתים עשרה. זו נקודה שמאוד הפריעה לי. מבחינה מנטלית רגשית הדמויות בספר נשארו אי שם בגיל שתים עשרה. לפחות מבחינה אישית ומקצועית שניהם התקדמו והתפתחו כל אחד בתחומו.

רומן רומנטי עדין ביותר, כתוב לפי הכללים עם כל העליות והירידות ביחסים.

קריאה מהנה.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן