Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
נשיקות שונא
תגיות: ,
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 464
החלק השני בדואט "פצעי אוהב+נשיקות שונא" חייה של סופיה דוונפורט היו מלאים בעוני, בכאב ובנדודים. היא עשתה את כל מה שצריך לעשות כדי לשרוד ברחובות הסיטי האפלים והמסוכנים של לונדון. יום אחד הגורל העניק לה הזדמנות לשנות את עתידה. סופיה צריכה להחליט האם היא מוכנה לתקן את דרכיה בתמורה למשפחה תומכת ולבית חם ויציב. האם היא תהיה מסוגלת לעזוב את חיי הפשע, להתגבר על פחדיה ולעשות את הבחירה הנכונה? סוד גדול מהעבר שנחשף מאיים על תוארו ונחלתו של לורד תומאס נורת' הברון החדש מקלרנספילד. כדי להציל את האחוזה מליפול בידי נושים וכדי להציל את עתיד משפחתו הוא נאלץ לכרות ברית נישואים ולקשור את חייו עם אישה שהוא נשבע לתעב. גרייס פורסיית' האמינה שתוכל לגשר על שנים של עוול ושנאה בכוח אהבתה אבל גם כוונותיה הטובות ומאמציה השונים לא הכינו אותה לבאות. בעלה לעתיד רואה בה תזכורת לחטאי משפחתו וכל ניסיונותיה נועדים לכישלון. לפי החוזה שנחתם יש לה רק שנתיים כדי לשכנע אותו שאפשר גם אחרת. האם היא תצליח? בספרה נשיקות שונא רוקמת הילה ארוון למארג אחד את כל חוטי העלילה שהחלו בספר פצעי אוהב ומחזירה את זירת ההתרחשות אל אחוזת נורת' באנגליה. הילה ארוון היא מחברת רבי המכר ההיסטוריים כחותם על ליבך, אי התפוחים, זר של קוצים ועוד.

"נשיקות שונא" הוא המשכו הישיר של "פצעי אוהב".

הוא ממשיך לספר על קורותיהם של סופיה ומארק החיים בניו-אינגלנד, אך הפעם סופיה מהססת אם להישאר לצד בעלה שגאל והציל אותה מחיי הרחוב המסוכנים או להישאר עמו במקום שכוח אל ולנסות להסתגל לחיי הכפר המשמימים.

כמו כן, הקורא מתוודע לגרייס, אחותו הצעירה של מייסון. בהמשך לחוזה שנחתם עוד בספר הראשון בין אחיה לתומאס עליה להתחתן עם תומאס ולהעמיד לו יורש בתוך שנתיים במטרה לגשר על שנאת המשפחות ולהשכין שלום למען הדורות הבאים.

גרייס הפוריטנית מגיעה לאנגליה ונאלצת להתגבר על קשיים רבים. ראשית, החיים באנגליה שונים מאוד מחיי העבודה הצנועים שהיו לה בניו-אינגלנד. היא לא רגילה למשרתים, לשמלות החשופות ולכל הפאר והתפנוקים הסובבים אותה. שנית, בעלה רואה בה כלי ותזכורת לחטאי משפחתו. הוא מתנכר לה ולא מתעניין בה כלל וכלל. גרייס מרגישה בודדה ואבודה מכיוון שהיא רחוקה ממשפחתה האהובה ומדרך החיים שהורגלה אליה. היא אומנם בחרה להישאר עם תומאס ולגרום לו לאהוב אותה ושנישואיה יהיו סיפור הצלחה, אך האם זו החלטה נכונה?

דעתי על הספר

הסיפור המרכזי בחלק הזה בדואט הוא של גרייס ותומאס. היה פה מעט שוני מהחלק הקודם מכיוון שפה בחרה הילה ארוון לא לשתף את מחשבותיהם ורגשותיהם של כלל הדמויות. למשל, במהלך כל העלילה לא ידעתי מה תומאס מרגיש וחושב. מדוע הוא מתנהג לאשתו באופן כה מחפיר מלבד הסיבות הידועות לגרייס? בעיניי, הבחירה הזו היטיבה עם הספר שכן היא יצרה הפתעות.

גם הפעם ארוון לא הניחה לקוראיה ויצרה טוויסטים, הפתעות ועלילות משנה שלא גרעו מן העלילה אך גם לא השתלטו עליה. להפך, הן הוסיפו לה נדבכים נוספים והעשירו אותה.

בדרך כלל אינני נוהגת להתייחס לשמות הספרים אך לספרי הדואט יש שמות מיוחדים ומסקרנים שאני מודה שרק בתום הקריאה הבנתי את משמעותם עד הסוף. זה גם מראה כמה ארוון משקיעה מחשבה בכל פרט הכי קטן בספריה.

הדבר היחיד שהציק לי זה שהעלילה של סופיה ומארק הייתה קצרה יחסית. אבל זה הפריע לי רק בגלל שהתאהבתי בהם ורציתי מהם עוד ועוד.

גם הפעם העלילה זרמה והייתי צריכה לפנות זמן על מנת להמשיך לקרוא ברצף כי פשוט לא יכולתי ולא רציתי להפסיק.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן