Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נשיקה צרפתית
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 263
שום דבר לא מסתדר לאֶמה סאליבן. הארוס שלה עזב אותה, היא פוטרה מעבודתה והיא צריכה לפנות את הדירה שלה, החברות שלה מאכזבות אותה ואפילו אחותה לא עומדת לצדה. חייה מקבלים תפנית לא צפויה לאחר שיחה עם חברתה פופי, שמפצירה בה להגיע לפריז ולעבוד איתה בתחום יחסי הציבור. נשמע נהדר, רק שעכשיו היא תקועה בתפקיד היחצנית של אחד מכוכבי הרוק הכי חמים – והכי משוגעים – בצרפת. המצב מסתבך עוד יותר בגלל גבּריאל פרַנקֵר, כַּתב סקסי ועיקש שלא עושה לאמה שום הנחות... הגיע הזמן שאמה תמציא את עצמה מחדש בעיר האורות – עיר של רומנטיקה, אופנה ושלל רווקים נחשקים. נשיקה צרפתית הוא ספר סוחף, מצחיק ורומנטי, שלוקח את הקוראים והקוראות למסע מהנה ומרגש על רקע רחובותיה היפהפיים של פריז. זהו אחד מספריה המוקדמים של קריסטין הרמל, מחברת רבי המכר המתיקות שבשכחה, החיים שנועדו לי, כשניפגש שנית, רק עוד יום אחד, הדירה ברחוב אמלי, איטלקית למתחילים וסודות בית השמפניה. "קריסטין הרמל היא סופרת מקסימה, מוכשרת ומצחיקה. פריז מעולם לא הצטיירה נוצצת כמו בין דפי נשיקה צרפתית" – לורה קולדוול, מחברת השקרן הטוב. "נשיקה צרפתית דומה לבקבוק שמפניה: עם המון הנאות תוססות, רומנטיקה מענגת והרפתקאות פזיזות, וכמובן שיכרון הקסם של פריז. אפשר לבלוע בלגימה אחת זוהרת" – ג'וליה הולדן, מחברת ריקוד אחד בפריז.

"נשיקה צרפתית" מספר על אמה האמריקאית שביום אחד חייה קורסים. הארוס שלה מזה 3 שנים, ברט, נפרד ממנה ומסלק אותה מדירתם המשותפת ובעבודתה כיחצ"נית של להקת בנים בינונית, מפטרים אותה עקב קיצוצים. בהמשך היא גם תגלה שאחרי הפרידה ברט שוכב עם חברתה הטובה ביותר.

אמה הנמרצת והשמחה בד"כ נכנסת לדיכאון וחווה טלטלה רגשית גדולה. היא עוברת לגור אצל אחותה המושלמת אך שם קשה לה יותר, שכן אחותה כל הזמן מבקרת אותה ודורשת ממנה לחזור לארוס הבוגדני שלה. חייה יקבלו תפנית נוספת כשפופי, חברתה הלונדונית שחיה בפריז, מתקשרת ומציעה לה עבודה בעיר האורות.

בפריז אמה משמשת כיחצ"נית של זמר צרפתי פופלארי בשם גיום ריש. הוא חתיך, שר מעולה, מנסה לפרוץ אל השוק הבינלאומי אך מסתבך בצרות. בגדול תפקידה של אמה זה לחלץ אותו מהצרות ולספק הסבר מניח את הדעת לעיתונות שעוקבת אחר כל צעד שלו, ובעיקר לכתב גבריאל פינסקר.

על הדרך היא תיהנה מפריז ונופיה, תעשה סדר בחייה ותנסה למצוא אהבה.

 דעתי על הספר:

"נשיקה צרפתית" הוא ספר כיפי, זורם ומושלם לכל מי שרוצה ליהנות מסיפור רומנטי מקסים ולטייל בפריז. כל כך נהניתי ממנו – מהסיפור הקליל והמהנה ומהתיאורים היפים של עיר האורות המושלמת. אומנם מעולם לא ביקרתי בפריז אך קריסטין הרמל בהחלט הצליחה להעביר במילותיה את האווירה בעיר ואת יופייה וגרמה להרגיש כאילו אני ממש שם, צועדת עם אמה ברחובות.

אהבתי את העלילה הרומנטית ואת דמותה של אמה. היא אישה נבונה ושמחה שמנסה להתאים את עצמה למקום בו היא נמצאת, קרי פריז. היא תתלבש כמו הפריזאיות ותנסה להתנהג כמוהן גם מבחינת יציאה לדייטים. בניגוד לדמויות נשיות אחרות בז'אנר היא לא מגושמת ומגוחכת ואהבתי את זה בה.

אני שמחה ממש שקריסטין הרמל, המזוהה בעיקר עם ספרים היסטוריים, יצאה קצת מאזור הנוחות שלה וכתבה ספר שנון, מצחיק, קליל וכיפי כמו "נשיקה צרפתית". הוא התאים לי בול לימי הקיץ החמים והנעימים וקראתי אותו בשקיקה.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן