Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
נשיקה איטלקית
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 512
סאגה משפחתית רחבת יריעה, גדושת דרמה, פסטה, יין, צחוק ודמע דרום פילדלפיה, 1949. דומיניק פָּלָציני ובניו נהנים מהשגשוג הכלכלי שבא בעקבות המלחמה. חברת המוניות המשפחתית משגשגת, הבנים חיים כולם בבית המשפחה הגדול וכבר יש נכדים בדרך. זה שנים לא מעטות שריב נושן בין דומיניק ואחיו מייק מעיב כצל עכור מעל המשפחה האיטלקית-אמריקאית. השניים אינם מדברים זה עם זה מטוב ועד רע, וליתר ביטחון גם גרים בקצוות שונים של העיר. ניקי קסטונֶה, האחיין היתום שחי עם המשפחה כבן לכל דבר, עובד בעסק כנהג מונית ומתגורר במרתף בבית הדודים. איש אינו יודע שבלילות הוא עובד כפועל במה בתיאטרון מקומי וחולם להיות שחקן. זה שמונה שנים שהוא מאורס לפיצ'י דה פינו אבל מתקשה לעשות את הצעד הבא, כלומר להתחתן עם פיצ'י, לעזוב את מרתף הדודים ולצאת לחיים עצמאיים. לבסוף, כשההכנות לחתונה עם פיצ'י כבר בעיצומן, אוזר ניקי אומץ ומודיע לה שהעסק מבוטל. אביה רותח מזעם ומאיים להרוג אותו, וזה כל מה שניקי צריך כדי לעזוב את פילדלפיה ולנסות את מזלו בניו יורק כשחקן תיאטרון. ניקי עובר מאודישן לאודישן כדי לפלס את דרכו אל הבמות הגדולות של ברודוויי, אבל תחום חדש ומרתק בעולם הבידור, שעומד לשנות את התרבות האמריקאית מקצה אל קצה, עשוי לשנות גם את מהלך חייו. בהומור ובלהט מספרת אדריאנה טריג'יאני על קשרי משפחה, על אהבה שמנצחת הכול, על מסורת אל מול חדשנות ועל הרצון למימוש עצמי. נשיקה איטלקית הוא ספר רומנטי, מלא סודות ושקרים, יריבויות מרות, לבבות שבורים ואהבות חדשות ומפתיעות, והכול במבטא איטלקי מתנגן.
כבר בשם הספר נכבשתי, כן אני קילשאית חסרת תקנה, אין ספק שהאיטלקים טובים בכל כך הרבה דברים, אוכל מעולה גורם לי לירר. ואני שואלת את עצמי איך זכו האיטלקים לתואר הנכסף "המאהבים הטובים בעולם"? עד שמכעיסים אותם, אז יוצא מזג החם שלהם. כל כך הצחיק אותי שהם כועסים. היו קטעים שצחקתי בקול. הספר ארוך מידיי, באמצע הרגשתי שנמרח כמו מסטיק אבל שחזר למסלול המשכתי להנות.
הסיפור הוא לאחר מלחמת העולם השנייה 1949, כיצד הצליחו לשרוד מי שנשאר אחרי החורבן הגדול, אהבות חדשות וישנות, לבבות מתאחדים וחייבים להמשיך הלאה…
משפחה אחת גדולה, זוג הורים עסק למוניות שמצליח לפרנס את כולם בכבוד וכל הגברים של הבית נוהגים במונית, גרים תחת קורת גג אחת, נשות הבית עקרות בית כמו כל איטלקיה טובה. בן המשפחה ניקי קסטונה ילד יתום נאסף לבית דודתו ומסלול חייו מובנה כמו כל בני הבית עבודה כנהג מונית, חברה קבועה אירוסים חתונה וילדים אבל, לניקי שאיפות אחרות וגדולות בחיים. להיות שחקן על במת התאטרון, שקספיר זורם בדמו, ישן וחולם מערכות ותלבושות. אישתו לעתיד פיצ'י לא מבינה לליבו וחושבת שהוא מבזבז את זמנו.
על ניקי לקבל החלטה ללכת במסלול שניתבו לו, או ללכת עם האמת שלו?
מה לא בסדר בראש הסתום הזה שלך? מה יש לך שם דג זהב? המוח שלך הוא חלל ריק עם שלט 'להשכרה'? (עמוד 220).
ימים יגידו אם ההחלטה, שלקח על עצמו הייתה נכונה אבל בחיים חייבים לקחת סיכונים ועל זה נאמר
לשחק על בטוח, פירושו לא לשחק (רוברט אלטמן) .
שורה תחתונה
הספר ארוך למכביר, אבל גם משעשע מומלץ לקריאה, אפשר גם בדילוגים בחלקים מסוימים, אבל חבל לפספס אותו.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן