Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נשבעת
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 348
החיים של ליסה מוקדשים לבתה אָוָוה, לעבודה שלה ולחברה הכי טובה שלה מרילין. אולם כאשר לקוח יפה תואר מגלה בה עניין, ליסה מתחילה לפנטז על להכניס גם גבר לחייה. אולי היא כבר מוכנה לכך. אולי היא יכולה לבטוח שוב בגברים. אולי הגיע הזמן לשכוח את הסוד הנורא שהיא נושאת בלבה שנים רבות כל כך. כאשר אווה מצילה ילד מטביעה, התקשורת חוגגת ותמונות של ליסה ובתה מופיעות בכל אמצעי התקשורת. ליסה, שהתאמצה כל חייה להישאר מתחת לרדאר, מרגישה לכודה. עולמה מתנפץ וכל מה שבנתה במשך שנים מצוי בסכנת קריסה מיידית. ליסה כבר לא יודעת במי היא יכולה לבטוח, אם בכלל, ומבינה שאם היא רוצה להציל את היקר לה מכול עליה להתמודד עם העבר.

אנחנו רואים את מה שאנחנו רוצים לראות. ואנחנו מאמינים למה שנמצא לנגד עינינו.

ליסה היא אישה בת 40 ואם חד הורית לבתה אווה בת ה 16.
ליסה עובדת מזה כעשר שנים בחברת גיוס והשמה והיא מאד נאמנה לאווה שמבחינתה היא כל עולמה.
אווה מעריכה את כל מה שליסה עושה בשבילה אבל לפעמים היא מרגישה תחושה של חנק והיא היתה מעדיפה שאמא שלה תהיה קצת יותר משחררת וזורמת ופחות תנסה לחטט בחייה הפרטיים ותעקוב אחרי כל צעד שלה.
היא רוצה לבלות, להנות ולחיות כמו כל מתבגרת נורמלית אבל היא לא מצליחה לחתוך את חבל הטבור שמושך אותה בכל פעם מחדש בחזרה פנימה לרחם של אמא שלה.
את בדידותה של ליסה מפיגה מרלין, חברתה הטובה ועמיתתה לעבודה.
מרלין נשואה לריצ'רד, קבלן בניין, ועל חייהם המאושרים למראית עין, מעיב צל כבד של תסכול, שחיקה והתעללות.
כאשר לחייה האפרוריים של ליסה נכנס סיימון, לקוח עשיר ובעל רשת מלונות, נראה כאילו הכל מתחיל להסתדר פתאום והחיים מתחילים לקבל צבע אחר.

החיים נעים על מי מנוחות, ליסה ממשיכה להשקיע בעבודה ואווה היא מתבגרת טיפוסית שלומדת למבחנים ויוצאת לבלות עם חברות וגם טרודה בענייני אהבה ושאר דברים הקשורים לגיל ההתבגרות.
ליסה מרגישה כל הזמן שמישהו מהעבר רודף אותה ומנסה להעביר לה מסר אבל היא לא יודעת מי ולמה ואולי הכל בכלל זה חלק מתעתועים של רחשי לבה.
יום אחד אווה מצילה במקרה ילד קטן מטביעה באגם ומאותו רגע החיים השלווים של אווה וליסה ושל שאר האנשים המקורבים אליהן מתהפכים על פיהן.
ברגע אחד כל העלילה מקבלת תפנית וכל הסודות האפלים שכל אחת מהנשים ניסתה להסתיר (ליסה, אווה ומרלין) מאיימים להתגלות ולהחשף במלוא מערומיהם.
ליסה תעשה הכל כדי להגן על אווה אבל כשהאמת יוצאת לאור, הבת שלה מתרחקת ממנה וגם מרלין
וכל מי שהיא מכירה והיא נאלצת להילחם על מקומה ובמיוחד על אהבתה של בתה.
ליסה לא יודעת במי היא יכולה לבטוח אבל מה שבטוח זה, שהיא חייבת להתמודד עם קופת השרצים שנפתחה וחשפה את כל מה שניסתה להסתיר במשך עשרים שנה.

העלילה כתובה מנקודת מבטן של ליסה, אווה ומרלין, כל אחת מהנשים מסתירה משהו משלה, והסיפור נע בין עבר להווה.
אהבתי את ספרה הראשון של שרה פינבורו: "מאחורי עיניה" אבל בספר הזה הרגשתי קצת מונוטוניות ורק בחצי השני של הספר הוא התחיל קצת לקבל תאוצה וגם אז לא הרגשתי חיבור עמוק
לאף אחת מהדמויות, מה שכן, את הסוף לא צפיתי בכלל ורק על זה מגיע קרדיט לסופרת…אוהבי המותחנים הפסיכולוגים של שרה פינבורו יהנו מהספר מאד.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן