Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נקמתן של העוזרות האישיות
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 262
טינה פוֹנטָנה, צעירה ניו–יורקית משכילה, לא דמיינה בחלומותיה הפרועים ביותר שתעבור אי–פעם על החוק. אבל אחרי שש שנות עבודה כעוזרת האישית של אחד האנשים העשירים בעולם - שנים שבהן פסגת האתגרים הניצבים בפניה הייתה הזמנת מקומות במסעדות גורמה ומזיגת משקאות מבקבוקים שעולים יותר משכר הדירה שלה - היא מבינה שלא תצליח להחזיר את הלוואת הלימודים שלה בעשורים הקרובים. נו טוב, לפחות קווין, היועץ המשפטי החתיך שעובד איתה, לא מפסיק לעשות לה עיניים. פִּרצה טכנית בחשבון ההוצאות של הבוס שלה מאפשרת לטינה לחסל את חובה, אך במחיר של שיתוף פעולה מפוקפק עם עוזרת אישית אחרת, דוגמנית לשעבר עם הרבה ביטחון עצמי וללא שום עכבות. כשתוכניתן המסוכנת מתחילה להשתבש, מגלות השתיים שהן מוקפות בעמיתות רבות למקצוע, עם חובות ענקיים ומצפון קטן. וכך, מה שהתחיל כמעידה של רגע הופך להתארגנות נשית חתרנית שתשנה את חייהן של רבות. נקמתן של העוזרות האישיות מצליח ללכוד בהומור פרוע ובהבחנה חדה כתער את הפרדוקס הקיומי של דור שלם, בעל השכלה גבוהה ושכר נמוך. הספר מעלה שאלות על מעמד, כסף והגשמה אישית, ומציע תשובות רעננות שמאפשרות להעז ולהאמין שאולי, באמת, אופטימיות היא שם המשחק. זהו רומן הביכורים של קמיל פרי, ספרנית ועורכת, שזכתה גם היא (כמה מפתיע) לעבוד כעוזרת אישית באחד מכתבי–העת המובילים בניו–יורק.

טינה פונטנה בת השלושים עובדת במשרד בשם טייטאן ניוז בניו יורק בתור העוזרת האישית של רוברט בארלו, הבעלים של תשע רשתות טלוויזיה בלווין, מאה שבעים וחמישה עיתונים, מאה ערוצי כבלים, ארבעים הוצאות לאור, ארבעים תחנות טלוויזיה ואולפן קולנוע אחד.
טינה עובדת אצל רוברט מיזה שש שנים והוא נוהג לתזז אותה על כל דבר קטן מקניה של מתנת יום הולדת לאחד העובדים ועד סידור טיסה עבורו ללוס אנג'לס עם דרישה שיפנו את כל המושבים שליד המושבים שלו כדי שחלילה לא יאלץ לשבת כל הטיסה ליד אחד העם.

רוברט לא רק רצה שיפנו בשבילו חצי מהמחלקה הראשונה בטיסה שעומדת לצאת ממש עכשיו, הוא גם רצה את זה בחינם. והוא ציפה שזה יתבצע בקלות, כאילו ביקש ממני הרגע להחזיק לו  את החרדל. (עמ' 9)

כשטינה רוצה לשלם על כרטיסי הטיסה של רוברט היא מגלה שאין מספיק אשראי על הכרטיס שלו ונאלצת לשלם בכרטיס האשראי הפרטי שלה.
לאחר כמה ימים, טינה מקבלת מהחברה צ'ק החזר על 19,000 דולר עבור הסכום ששילמה על הטיסה למרות שהחיוב בכרטיס כבר בוטל.
היא מתלבטת האם לקרוע את הצ'ק או להפקיד אותו בחשבון ולאחר שהיא מדמיינת כיצד הצ'ק הזה יוציא אותה מכל החובות שלה ואף יכסה את שכר הלימוד שלה היא מחליטה להפקיד אותו.

מאוחר יותר הבנתי שזה בדיוק היה רגע המעידה שלי, רגע האל-חזור. אבל בזמנו זה נראה לי תמים למדי. (עמ' 15)

לאחר שטינה מפקידה את הצ'ק בחשבונה היא מרגישה הקלה אבל גם דאגה רבה שתיתפס בגניבה.
כעבור שבוע טינה מקבלת זימון למשרדה של אמילי ג'ונסון, העוזרת האישית של מנהל מחלקת החזרי ההוצאות.
אמילי מוכיחה את טינה על הגניבה ומאיימת עליה שלא תלשין עליה בתנאי שטינה תעזור לה להשתמש בחשבון ההוצאות של רוברט כדי להחזיר את הלוואת הלימודים שלה עצמה.
טינה אובדת עצות, מצד אחד היא מפחדת לגנוב ולהיתפס ומצד שני, רוברט סומך עליה ואם היא רק תרצה היא תוכל לשדוד אותו בקלות בלי שירגיש אפילו.
טינה מתחילה להגיש קבלות על הוצאות פיקטיביות לאמילי כדי לקבל החזר כספי ואמילי לאט לאט משתלטת לה על החיים ואף עוברת לגור איתה באופן זמני אך לא סופני.
הכל יכול היה לעבור בשלום אלמלא עלתה עליהן מרג'י פישר שהייתה ראש מחלקת החשבונות של החברה וגם היא רצתה משהו תמורת השתיקה שלה.
העלילה הולכת ומסתבכת והבנות מוצאות את עצמן בדרך שאין לה מוצא ומה שהתחיל מגניבה קטנה וטיפשית הופך לשוד לאור היום.

המשחק מכור וזה לא אכפת לאף אחד. שלא לדבר על זה שאני יודעת שתוכלו לעשות את זה. ונראה לי שהאמת לאמיתה היא שתמיד חלמתי להיות גיבורה חברתית שלוחמת למען המעמדות הנמוכים. (עמ' 51)

טינה ואמילי המבוהלות נכנסות להיסטריה ופחד שמא תתגלה הגניבה שלהן, כשמרג'י נושפת בעורפן הן לא יכולות לעשות שום צעד פזיז ולא מחושב והלחץ שלהן גורם להרבה מצבים קומיים שאותי אישית מאד הצחיקו, בנוסף לכל הצרות טינה מתאהבת בבחור שעובד איתה וזה הזמן הכי לא מתאים להיות מעורבת רגשית עם מישהו שעלול להסתבך אף הוא בגללה.

איך כל הטירוף יסתיים והאם הבנות יתפסו? תצטרכו לקרוא את הספר כדי לדעת.

קראתי את הספר בנשימה אחת, צחקתי ונהנתי ממנו מאד, הספר רווי בהומור, מרגש ורומנטי וקל מאד להזדהות עם דמותה של טינה.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן