Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נערים כמוך
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 272
נער ונערה שבורי-לב... קיץ לוהט אחד חייו של נייט  אוורטס סבבו סביב גיטרה אקוסטית, נערות בנות-עשרה ולילות קיץ לוהטים. עד התאונה. חייה של מונרו בלקוול סבבו סביב כדורגל, בגדים זוהרים ואורות העיר הגדולה. עד התאונה. עכשיו ייתכן שחברו הטוב של נייט לא יתעורר לעולם. נייט עצמו מחויב לעבודות שירות לאורך כל הקיץ וייסורי המצפון ממלאים אותו ברגשי אשמה. משפחתה של מונרו מתפרקת. היא נשלחת לסבתא שלה למשך הקיץ והצער שלה חונק אותה עד שקשה לה לנשום. נייט ומונרו הם נער ונערה שכורעים תחת נטל הצער והאשמה. אבל אולי יחד הם יצליחו ללמוד לסלוח לעצמם.

כבר הרבה זמן רציתי לקרוא את הספר והנה סוף סוף הגעתי גם אליו ואני כל כך שמחה שקראתי, תמיד איכשהו ספרי נוער נדחקים הצידה כי מה כבר נראה לנו שהם יכולים לחדש אם בכלל, אז בספר הזה גיליתי להפתעתי הרבה שאפשר לרגש אותי גם אם ספר שבהגדרה שלו הוא נוער. הסיפור כולו מביא עמו התמודדויות קשות עם נושאים חשובים כמו נהיגה בשכרות וההשלכות טרגדיות אמון בבני אדם ובעיקר יכולת ההכלה ואהבה טהורה. חשוב שכל אחד יקרא זהו ספר חובה גם לנו הורים ומומלץ בחום לנוער.

בסיפור הבא יש 2 דמויות מרכזיות שכל אחד מסתיר טרגדיה אישית כאב, אובדן שמלווים את הדמויות כל אחד נמצא ב"חור שחור" והם לא מצליחים לראות את האור בקצה המנהרה.

מונרו היא בת 16, נערה מתבגרת כמו כל נערה בגילה חייה סבבו מסיבות, אופנה, חברות, שופינג וכמובן בנים. אבל ביום אחד הבועה מתפוצצת לה הפנים והיא מאבדת תקווה לחיות, עולמה קורס ואין דרך חזרה חייה מתהפכים וכל מה שהיא רוצה זה פשוט להיעלם להתפוגג מן העולם ועל כן היא מקבלת את הצעתה של סבתה לעזוב לחופשת הקיץ את ניו-יורק עיר מגוריה הגדולה והמוכרת לניתוק וחידוש מצברים בעיר בלואיזיאנה במטרה לנקות את הראש, שם תרגיש מוגנת וסבתה תעטוף אותה באהבה והכלה אין סופית.

נייתן הוא נער בין 18, רוקיסט חסר מעצורים מבלה את רוב זמנו בפאבים, חברים, שתייה וחברה קבועה, עד שערב אחד הוא עושה שגיאה אחת (לא צריך יותר) שעולה לו ביוקר. בחוסר שיקול דעת רגעי הוא עולה על הרכב ונוהג בשכרות בעקבות כך נגרמת תאונה טרגית וחברו הטוב נפגע ומאושפז במצב קשה. נייתן מבין את גודל האסון הוא חי עם ייסורי מצפון שאוכלים אותו מבפנים הלקאה עצמית אינסופית. הוא מקבל את הצעתו של דודו לעבוד בכל חופשת הקיץ בכדי להתרחק מהחברים. דודו חושב שזה מה שיציל את נייתן לוקח אותו תחת חסותו, מאמין שהסחת הדעת תהיה נכונה עבורו בכך שימלא את זמנו בעבודה פיזית בשיפוצים של אחוזתה של גברת בלקוול.

מפגש מקרי בין השניים הנערים גורם לשניהם לזהות אחד בשני שכל אחד מהם שרוי באסון נורא משל עצמו, אבל מה העול שכל אחד סוחב על הגב שלו זאת תעלומה והדרך לשם עוד ארוכה.

למרות שהוא נראה מושלם, ידעתי שהוא לא מושלם בדיוק כמוני. היינו פגועים שנינו, פגומים באופן שהרבה אנשים לא היו מסוגלים להבין.
זהו ספר נוער שונה ומיוחד יש בו תובנות, חוכמת חיים הדמויות עגולות, המסר בסיפור כל כך חשוב וחזק ואפילו בסוף הזלתי דמעה או שתיים אבל מי סופר, ספר שגורם לי לבכות משמעותו שהוא עשוי מחומר טוב.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. רוני

    אמאאא ספר מושלםםם בקטע מפחידדד

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן