Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נערה, 11
סוגה:
מוציאים לאור: ,
ספר:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 383
אלי קסטיו הוכשרה בעברה להיות עובדת סוציאלית המעניקה תמיכה לקורבנות צעירים של פשעים אלימים. כעת היא מנחה פודקאסט פופולרי בסוגת "פשע אמיתי", המתמקד במקרים ישנים של ילדים נעדרים וחטופים. בתום ארבע עונות שבמהלכן פענחה בהצלחה מקרים כאלה בטווין סיטיז שבמינסוטה, אלי מחליטה להתמודד עם המקרה שנהפך אצלה לאובססיה: רוצח הספירה לאחור, רה"ל. לפני עשרים שנה רה"ל הטיל אימה על הקהילה; במהלך שבעה ימים הוא חטף ורצח באופן טקסי שלוש ילדות, כשכל אחת מהן היתה צעירה בשנה מהנרצחת שלפניה. ואז, לאחר שרצח את הקורבן בת האחת-עשרה, הדפוס והרציחות נפסקו באחת. כשאלי בודקת טיפ שקיבלה ממאזין רק כדי לגלות את גופתו של האיש, היא מרגישה אשמה. ואז, בתוך ימים בודדים, נחטפת ילדה שמתאימה באופן מחשיד לרצף שרה"ל קטע עשורים קודם לכן. התקשורת וגופי החוק הסיקו מזמן שרה"ל התאבד, אך אלי מעולם לא האמינה בזה. היא קיוותה שהחקירה שלה תוכיח שהיא טעתה, אך נדמה שהפודקאסט שלה דווקא מדרבן את הופעתם של קורבנות חדשים. איימי סוטר קלארק היא סופרת ויועצת תקשורת. היא נולדה בעיירה קטנה במינסוטה, השלימה לימודי תואר ראשון בתיאטרון בטווין סיטיז ולאחר מכן עברה להתגורר בלונדון, שם למדה לתואר שני בכתיבה יוצרת ומו"לות באוניברסיטת קינגסטון. בימים אלה היא עובדת בספרייה של אוניברסיטת מלבורן, אוסטרליה. נערה, 11 הוא ספרה הראשון. "סוחף... לא רק שקשה להניח את הספר הזה מהיד, אלא שהוא מהווה חקירה פיקחית של הלבטים המוסריים הכרוכים בסיפורם של פשעים אמיתיים, במיוחד בפודקאסטים." – ניו יורק טיימס "עלילה שהיא מלאכת מחשבת." – בוקליסט "העלילה מלאת הניואנסים של קלארק תשמור את הקוראים דרוכים." – פבלישרז ויקלי

אלי היא חוקרת עצמאית שמתמחה בתיקי חקירה לא סגורים של פשעים נגד ילדים. יש לה פודקאסט מצליח כבר כמה עונות בשם "טחנות הצדק". הוא התמקד במקרים ישנים בעיקר של ילדים נעדרים וחטופים.

היו לא מעט מקרים שהצליחה לפענח ועכשיו עומד בפניה אתגר גדול – לנסות למצוא את רה"ל – רוצח הספירה לאחור.

הדפוס שלו היה עקבי, הוא חטף את הנשים בהפרשים קבועים, החזיק אותן שבעה ימים וממש בסמוך למוות שלהן לאחר שהרעיל אותן הוא הצליף בהן 21 מכות בדיוק.

יש משמעות גדולה מספרים אבל השאלה הגדולה היא מהי?

בעיצומה של החקירה שלה והראיונות בנושא היא מקבלת מייל שהכותרת שלו היתה: "אני יודע מיהו". היא לא חושבת פעמיים ויוצרת קשר עם הבחור. ממש כמה שעות אחרי היא מגיעה לדירתו ולתדהמתה היא מוצאת את גופתו כשיריה לראשו.

אלי מקדישה את חייה למצוא את הרוצח הסידרתי, היא מוכנה לעשות כמעט הכל. היא חוקרת את הנושא, מארחת עדים ומומחים בפודקאסט שהופך להיות מפורסם מרגע לרגע. אלי מנסה להדביק את הקצב של הרוצח אבל זה לגמרי לא פשוט.

הוא ממשיך בשלו באותו הדפוס ועוד נשים ונערות נמצאות מתות באותו האופן.

אחרי הפסקה ארוכה בפעילות של הרוצח ילדה שתואמת לפרופיל הקבוע נעלמה. האם הוא חזר לפעילות? בתיבת ההודעות של הפודקאסט התרבו ההודעות שקיבלה בדבר מעורבותה בחקירה. היו שטענו שהעיסוק שלה ברוצח ובמקרים שהיו מדרבן את

הרה"ל לשוב לסורו. האומנם?

האם תצליח אלי לעלות על עקבותיו של הרה"ל?

אני עוצרת פה, כדי שלא לגלות לכם יותר מידי… כדי שתקראו! תודו לי על כך אחרי זה.

אהבתי מאוד את דמותה של אלי האמיצה, אהבתי את העובדה שחלק מהפרקים מובאים לקורא בצורת פודקאסט, הכתיבה היתה עיניינית והעלילה.. מותחת!! בכל פעם שנאלצתי לעצור את הקריאה התבאסתי, כאלו ספרים בדיוק אני אוהבת.

ספר מתח מצויין, מהטובים שקראתי, טוסו לקרוא!

 

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן