Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נסיכה בתיאוריה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 336
בין לימודי תואר שני ומשרות מרובות, לנאלדי סמית' אין זמן למעשיות... או את הסבלנות לאימיילים החוזרים שהיא מקבלת, המבשרים לה שהיא המיועדת להינשא לנסיך אפריקאי. בטח. נכון, מחק! כילדת אומנה לשעבר, היא למדה כי היא יכולה לסמוך רק על עצמה ועל המדע, ומיילים מטופשים לא ישכנעו אותה אחרת. הנסיך ת'אביסו הוא יורש העצר היחיד של ת'סולו, עליו נשענים הוריו, ועמו. ובראש וראשונה, מה עומד? נישואיו. צייתן כתמיד, הוא מאתר את המיועדת שלו. כשנאלדי פוגשת את הנסיך וטועה לחשוב שהוא חסר כול, ת'אביסו, לא עומד בפיתוי, ורוצה לחוות את החיים – ואהבה – בלי כובד משקלו של הכתר. המשיכה ביניהם היא מיידית ואי אפשר לעמוד בפניה. החברות הפלרטטנית הופכת במהרה ללילות מלאי תשוקה. אבל כשהאמת מתגלה, האם נסיכה בתיאוריה יכולה להפוך לנסיכה מהאגדות?

לדי היא סטודנטית חרוצה שחולמת להצליח ולהיות חוקרת כשתהיה גדולה. היא עובדת ממש קשה מאחר והיא בזכות עצמה מגיל מאוד צעיר. חוץ מהלימודים היא עובדת בשתי עבודות ולומדת בחוג למיקרוביולוגיה, היא תעשה הכל כדי להצליח. היא כל כך עמוסה החיי היומיום שאין לה כוח אפילו לצאת לבלות. יום אחד היא מקבלת הצעה הזויה, מוזרה ומפתה כאחד – להיות נסיכה לנסיך אפריקאי. היא בטוחה שמשהו צוחק על חשבונה. בתחילה היא התעלמה מההודעות ואח"כ הבהירה במילים חד משמעיות שהיא לא בעניין.

ת'אביסו הוא נסיך חתיך שמחפש את האחת. עובדת שלו עשתה הצלבות שונות של נתונים של בחורות מגזע מסויים ומצאה לו שידוך. לא סתם שידוך אלא בחורה רגילה למדי שלא מודעת למוצאה ולמי שהיא באמת. הבעיה היתה שהמיועדת לא רצתה אפילו לשמוע במה מדובר. כשהעובדת מספרת לת'אביסו שהיא אינה מעוניינת, העניין שלו במיועדת הלך וגבר. הוא משיג את הפרטים שלה ומגיע הישר אל מקום עבודתה כדי לפגוש אותה.

לדי ממלצרת במסעדה בערב חשוב כשבדיוק באותו הערב צריך להגיע מתלמד חדש לעזור לה בהגשה. כשהיא נתקלת בת'אביסו כשהוא נכנס היא משוכנעת שהוא המתלמד ואילו ת'אביסו זורם איתה עד הסוף. ככה הוא גם יהיה צמוד אליה ואילו היא תוכל להכיר אותו מבלי שהיא תדע את הזהות האמיתית שלו. כך חשב שהיא תכיר את מי שהוא באמת ולא תרצה אותו רק בגלל שהוא נסיך עשיר.

"ממש במקרה" ת'אביסו או בשמו המזוייף ג'אמל, עבר לגור בדירה מול דירתה של לדי לזמן מוגבל. הם נפגשים שוב, ג'אמל מזמין אותה לארוחת ערב מאולתרת שכבר במהלכה יצאו זיקוקים מהדירה. החיבור בניהם היה טוב ועל המשיכה אין צורך להוסיף. הם נפגשים מספר פעמים נוספות ואף יצאו לדייט מוצהר. בכל הזדמנות ג'אמל מנסה לספר לה על זהותו האמיתית ובכל פעם משהו קורה ומונע ממנו לספר לה. הוא מרגיש נורא עם העובדה שהיא לא יודעת מיהו וחושש שכל יום שעובר מגדיל את הסיכוי שהיא לא תרצה בו. עד ש…

ערב התרמה שת'אביסו משתתף בו כנסיך ולדי מצטרפת כמלווה לחברתה הטובה, מפגיש בניהם וחושף את האמת. לדי מרגישה נבגדת וכועסת, הוא מעל באמון שלה, היא לא רוצה לראות אותו ובטח לא לשמוע אותו. הוא מצא חן בעיניה כל כך אבל לא היה אמיתי. הכל היה שקר!

מה אתם חושבים שקרה בהמשך? יהיו ביחד או לא? היא תהיה נסיכה אפריקאית או לא?

ספר קליל ומשעשע שנקרא בלגימה אחת. היווה לי אתנחתא קומית ונעימה בין ספרים שהתאכזבתי מהם. אהבתי לקרוא על הקשר בין השניים, על סיפור ההיכרות שלהם ובמיוחד על הנסיך שגרם גם לי להתאהב בו. ממליצה בחום למי שאוהבת אגדות וגם למי שלא… לפעמים ספר קליל זה בדיוק מה שצריך.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן