Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
נסיכה בתיאוריה
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 336
בין לימודי תואר שני ומשרות מרובות, לנאלדי סמית' אין זמן למעשיות... או את הסבלנות לאימיילים החוזרים שהיא מקבלת, המבשרים לה שהיא המיועדת להינשא לנסיך אפריקאי. בטח. נכון, מחק! כילדת אומנה לשעבר, היא למדה כי היא יכולה לסמוך רק על עצמה ועל המדע, ומיילים מטופשים לא ישכנעו אותה אחרת. הנסיך ת'אביסו הוא יורש העצר היחיד של ת'סולו, עליו נשענים הוריו, ועמו. ובראש וראשונה, מה עומד? נישואיו. צייתן כתמיד, הוא מאתר את המיועדת שלו. כשנאלדי פוגשת את הנסיך וטועה לחשוב שהוא חסר כול, ת'אביסו, לא עומד בפיתוי, ורוצה לחוות את החיים – ואהבה – בלי כובד משקלו של הכתר. המשיכה ביניהם היא מיידית ואי אפשר לעמוד בפניה. החברות הפלרטטנית הופכת במהרה ללילות מלאי תשוקה. אבל כשהאמת מתגלה, האם נסיכה בתיאוריה יכולה להפוך לנסיכה מהאגדות?

כבר בגיל תשע, נאלדי (לדי) סמית', ידעה שהיא רוצה להיות מדענית וששום דבר לא יעמוד בדרכה כדי להשיג את מטרתה וכך היא מוצאת את עצמה בתחילת שנות העשרים לחייה לומדת לתואר שני באפידמיולוגיה (חקר מחלות זיהומיות) ועושה הכל כדי להגשים את חלומה המקצועי.
ללדי אין חיי חברה תוססים, אין לה זמן להתעסק בזוטות ולקרוע יחד עם חברתה הטובה פורשיה את העיר ניו יורק בה היא מתגוררת. ימיה העמוסים עוברים בין להטוט כמלצרית בחדר האוכל של המכון בו היא לומדת, עבודת סטאג' במעבדה עם שני עכברים חמודים בשם תום וג'רי ולימודים לבחינות הגמר שלה.
בימים האחרונים היא לא מפסיקה לקבל מיילים טורדניים על נסיך בשם ת'אביסו שמחכה לה באפריקה בממלכה בשם מת'סולו בתואנה שהיא זו שנבחרה להיות הנסיכה שלו לאחר שהוריה הפרו את הבטחתם להשיא אותה לאותו נסיך.
לדי שולחת את כל המיילים האלו לתיבת הספאם שלה כי אין לה זמן למתיחות ושטויות ובכלל, היא יתומה מגיל ארבע וגדלה כל חייה בבתי אמנה אז היא לא מבינה על איזה הורים מדובר.
אבל מסתבר שהנסיך ת'אביסו אכן קיים, ת'אביסו הוא רווק מבוקש ומכיוון שהוא בן יחיד וכך גם יורש העצר היחיד, הוריו מצפים ממנו שימצא במהרה נסיכה כדי שיחד הם יוכלו לנהל את ממלכת מת'סולו.

ת'אביסו מאס באנשים סביבו שמצייתים לו, הוא מחפש קצת התרגשות בחייו וכשהוא מגלה דרך העוזרת האישית שלו על קיומה של לדי ועל מחקר שפסק שהיא ההתאמה המושלמת עבורו, הסקרנות שלו עולה והוא מרגיש שהוא חייב לברר עוד פרטים על הבחורה המסתורית הזאת.
ת'אביסו מגיע לניו יורק לפגישת עסקים ועל הדרך יוצא לפגוש את לדי, כאשר הוא מגיע לחדר האוכל שבו היא עובדת, היא מבלבלת אותו עם מלצר חדש שצריך לעבור התלמדות ומכאן מתחילה שרשרת של טעויות לא צפויות.
לדי מיד מוצאת חן בעיני ת'אביסו, היא מצטיירת בעיניו כיפיפייה מסקרנת ומצליחה לשבות את לבו בתמימות ובטוהר שלה.
ת'אביסו שהיה רגיל כל חייו להיות מוקף במשרתים שמילאו את כל צרכיו, מתקשה לעבוד כמלצר ולשרת אנשים אחרים אבל מבחינתו המטרה מקדשת את האמצעים והוא מסכים ללכלך את הידיים שלו כדי להכיר יותר מקרוב את האישה שאמורה להיות המיועדת שלו אבל האם הפלייבוי האפריקאי יצליח לגרום למדענית הפרקטית להתאהב בו תוך שבוע ולחטוף אותה בסערה לממלכה שלו?

לדי היא בחורה מקסימה ואדיאולוגית, היא לוחמת צדק שרוצה להציל את העולם ולחיות במקום בטוח יותר.
ת'אביסו מצליח ללמוד מלדי משהו על חמלה, כבוד, אהבת הזולת, אכפתיות ונתינה והיא גורמת לו לרצות להיות בן אדם טוב יותר. אהבתי את הקשר המיוחד שנוצר בין לדי לנסיך המדליק מת'סולו ואת הדילוגים המשעשעים ביניהם שגרמו לי לחייך לא מעט.
הספר הזה הזכיר לי מאד את הסרט "מגלה את אמריקה" בכיכובו של אדי מרפי שבמרכז העלילה נמצא נסיך אפריקאי שמגיע לאמריקה כדי למצוא אהבה אמיתית מהסרטים.
"נסיכה בתיאוריה" זהו סיפור סינדרלה מודרני על נסיכה עכשווית, משכילה ודעתנית שלא מוכנה להכנע לתכתיבים מהסביבה ולא מוותרת על מה שחשוב לה באמת – ספר קליל ומושלם שיגרום לכם להתנתק מהכל.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן