Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נמלטת
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 336
שבעה זרים. שבעה סודות. שקר אחד קטלני. אנה רק רוצה לישון... אבל הסיוטים הרודפים אותה מאז אותו לילה גורלי לא נותנים לה מנוח. אילו רק הייתה יכולה להשקיט את תחושת האשמה... על מנת להימלט מעברה, אנה מתחילה לעבוד כפקידת קבלה במלון קטן באי רָאם – אי נידח בסקוטלנד. אבל כשיום אחד מגיעים למלון שבעה אורחים חדשים שמטרתם לערוך טיול רגלי באי, מה שהתחיל כניסיון להתרחק מהשדים הרודפים אותה הופך במהרה לחלום בלהות קטלני. כל אחד מהאורחים מסתיר סוד, אבל אחד מהם משקר – לגבי זהותו ולגבי מטרת ביקורו באי. בין חדרי המלון הקטן והיחיד באי מסתתר רוצח, והוא שם על הכוונת שלו את אנה. מישהו עומד לישון ולא להתעורר לעולם... ספריה של קאלי טיילור מככבים באופן קבוע ברשימת רבי המכר של ה"סאנדיי טיימס". המותחנים הפסיכולוגיים שלה מכרו יותר ממיליון עותקים בבריטניה לבדה, תורגמו ליותר מ-20 שפות ועובדו לסדרות טלוויזיה. היא חיה בבריסטול, אנגליה, עם בן זוגה ועם בנה. "קלאוסטרופובי ומצמרר."  קארין סלוטר "רכבת הרים על תפניות בלתי נגמרות."  Daily Mail "מותחן מהמדרגה הראשונה של סופרת מהמדרגה הראשונה."  שרה פינבורו, מחברת רב המכר "מאחורי עיניה"

אנה, צעירה בשנות העשרים לחייה עבדה בשיווק וגרה בלונדון. יום אחד היא נסעה במכוניתה עם עוד שלושה אנשים מהצוות שלה, נסיעה שגרתית לכאורה.

הנסיעה היתה קשה, תנאי מזג האויר היו לא פשוטים והקשו על הראות, אנה רק חיכתה להגיע כבר היתה בשלום עד שמשאית התנגשה בהם.
שניים מהם נהרגו ומוחמד נפצע.
היה קשה לאנה להשלים עם העובדה ששניים מאנשי הצוות נהרגו כשהיא נהגה במכונית, היא הרגישה אשמה שלא היתה מרוכזת יותר כשהמשאית סטטה, אולי יכלה לעשות משהו להציל אותם.
זה לא מרפה ממנה. בהתחלה סרבה לאכול, התקשתה להכנס שוב לתוך מכונית, לא רצתה לדבר עם אנשים, שלא נדבר על לישון. כמה טוב שבן זוגה אלכס היה לעזרתה.

כשהלכו לטקס האשכבה של אחד מחברי הצוות, משהו כתב על המכונית של אלכס מילה אחת – לישון, אנה השתדלה שלא לייחס לזה משמעות. כשחמקה מבית המשפט, מהצפיפות הגדולה שבחוץ ומצאה גלויה עם מסר שגם קשור לשינה, היא התחילה להבין שמשהו אחריה…
היא פחדה לצאת מהבית, היא הרגישה שעוקבים אחריה, שאבא של פרדי שנהרג אחריה, הרגישה שכולם צופים בה מהצד, הרגישה אשמה.
חייה הידרדרו, היא לא תפקדה, התפטרה מהעבודה ואפילו לאלכס נמאס. הם נפרדו, היא החליטה שהיא יוצאת מהדירה ועושה שינוי בחיים שלה, היא תעבור לגור באי סקוטי מרוחק ושקט, יהיו לה חיים חדשים.

היא עוברת לגור באי קטן, מבודד שאפשר להגיע אליו רק במעבורת. הוא מתחילה לעבוד במלון קטן שכמובן שהוא היחידי באי וכך היא מכירה את דיויד שמנהל אותו. יום אחד מגיעים למלון שבעה אורחים חדשים כשתפקידה של אנה הוא להיות בקבלה, לנקות את החדרים, להיות על תקן ברמנית, לעשות מה שצריך.
לא רק שהאורחים הגיעו אלא גם סופה עזה שפקדה את האי וגרמה למלון להיות מנותק מבחינת דרכי גישה ותקשורת החוצה.
דברים מוזרים קרו באותם ימים. אחד האורחים התלונן שמעלם לו משהו חשוב מהחדר, דיויד נפל ומת כשאי אפשר להשיג אף אחד ואנה קיבלה שוב מסר, הוא נמצא באי? מי רוצה ברעתה? זה משהו מהאורחים?

הסיפור מסתבך ומסתבך. הם נצורים במלון, אין יוצא ואין בא ואין תקשורת החוצה. משהו מתוך המלון משאיר לה הודעות מטרידות, דברים מוזרים מאוד קורים במלון וכל אחד משבעת האורחים נראה כחשוד, לכל אחד יש מה להסתיר. יכול להיות שמשהו רדף אחריה מלונדון עד לסקוטלנד?

ספר מתח טוב, קצבי, כזה שאין בו רגע דל. מהנתי מאוד מהקריאה בו, הוא לגמרי כוס התה שלי. המינונים היו כמו שצריך, הקצב מהיר, לא היו רגעים מתים, הקריאה טסה לי.
הייתי שמחה אם הסופרת היתה מרחיבה ונותנת יותר רקע על כל אחד מהאורחים, לדעתי זה היה מוסיף מתח וקושר אותם לעלילה בצורה מושלמת.

אני נהנתי, עכשיו תורכם!
קחו המלצה שלי, אל תקראו אותו בבית מלון בזזג אויר חורפי, אין סיכוי שתעצמו עין.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן