Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נישואים גנובים
סוגה:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 416
נטוע בהיסטוריה ומלא בפיתולי עלילה עוצרי נשימה, נישואים גנובים הוא רומן מותח ומרגש רווי סודות, בגידות, דעות קדומות וסליחה. הרומן מציג את כתיבתה של דאיין צ'מברליין בשיאה. טעות אחת, לילה גורלי אחד וחייה של טס דה מלו השתנו לעד. השנה היא 1944. בהריון, לבד, ואכולת רגשות אשם, טס דה מלו בת העשרים ושלוש נוטשת בחטף את הקריירה שלה כאחות ומסיימת את אירוסיה לאהבת חייה, שכן אינה יכולה לחיות בשקר. היא פונה לאבי הילד שבבטנה לעזרה ומסכימה להתחתן איתו ולעבור לעיירה הקטנה היקורי שבקרוליינה הצפונית. בעלה החדש של טס - הנרי קרפט, הוא איש חשאי המבלה לילות שלמים מחוץ לבית, מסתיר כספים מאשתו החדשה ולא מפגין כלפיה שום רגש. טס מבינה במהרה שהיא לכודה בנישואים מוזרים ונטולי אהבה מבלי שתוכל להימלט. תושבי העיירה היקורי אוהבים את הנרי, מכבדים אותו ורואים בטס זרה ומתייחסים אליה בחשדנות ובהתנשאות. וכשאחת מבנות העיירה נהרגת בתאונה נוראית, כולם מאשימים את טס. אך הנרי שומר על סודותיו יותר מתמיד, על אף שנראה, כי כולם יודעים עליו סוד שטס אינה יודעת. כשמגפת פוליו תוקפת את היקורי מתאגדים תושבי העיירה ובונים בית חולים מקומי לחולי המגפה. טס יודעת שזקוקים לה ומתחילה לעבוד בבית החולים כאחות, במהלך עבודתה שם היא מוצאת משמעות ותכלית לחייה. אך בבית פעולותיו של הנרי הופכות קיצוניות מיום ליום. בזמן שטס מצילה את חיי המטופלים, האם תוכל לפתור את התעלומה סביב התנהגותו המסתורית של בעלה ולמצוא את האהבה המגיעה לה ואת החיים אותם הייתה אמורה לחיות? דאיין צ'מברלין היא סופרת רבי המכר של הניו יורק טיימס,  והסאנדיי טיימס הלונדוני.usa today תחת עטה יצאו עשרים ושבעה ספרים. ספריה אהובים הן על קהל הקוראים והן על המבקרים. היא נולדה וגדלה בניו ג'רזי וחייתה שנים רבות הן בסן דייגו והן בצפון ווירג'יניה. היא למדה עבודה סוציאלית ולפני שהפכה לסופרת עבדה בבית חולים בסן דייגו ובוושינגטון די.סי. כיום היא גרה בקרוליינה הצפונית עם בן זוגה וכלבם האהוב.

טס ווינסט מכירים מאז שטס היתה בת 4. הם גדלו האחד לצד השניה בשכונה בשם ליטל איטלי במרילנד. ההורים גרו בשכנות והפכו לחברים וטס ווינסט היו מחוברים מגיל צעיר. כשהיו בשנות העשרה הפכו לזוג ומאז לא נפרדו. טס למדה בתיכון שווינסט החל ללמוד רפואה. החלום שלהם היה להקים מרפאה כשוינסט יהיה הרופא וטס תהיה האחות, היו להם תוכניות רבות לחיים משותפים, הם אהבו וחלמו על עתיד משותף.

בשנת 1943 חלק מהגברים התגייסו למלחמה ואילו וינסט שהיה לו מום בליבו התנדב לנסוע לשיקגו הרחוקה כדי לטפל בילדים חולי פוליו, הוא ראה בכך שליחות, טס פחות. היא התגעגעה אליו מאוד ובכל פעם התאכזבה מחדש שדחה את מועד חזרתו. היא כבר החלה לחשוב שאולי מצא לו אישה אחרת בשיקגו…
כשחברתה הטובה הציעה לה שיסעו יחד לנקות את הראש, טס קפצה על המציאה. הן נסעו לאכסניה שם פגשו שני גברים שאיתן הן התיידדו. שני גברים באכסניה עם שתי גברות צעירות ויפות ברור שיהיה חיבור. הבעיה היתה שהחיבור היה חזק מידי. הבנות השתכרו וטס מצאה את עצמה בוגדת בארוס שלה עם הנרי שקיבל את בתוליה שאותם שמרה לווינסט לאחר שינשאו.
כל התוכניות שלה משתנות כשהיא מגלה שהיא בהריון. מה היא תעשה? איך היא תסתיר את זה? האם תספר לוינסנט? איך?
היא מחליטה לנסוע לעיירה הרחוקה שבה הנרי גר, היא חייבת לדבר איתו ולספר לו על מצבה, על שלמרות הכל החליטה לשמור את התינוק וללדת אותו, אולי הוא יוכל לעזור לה ולתת לה כסף כדי לברוח ולהתקיים. הנרי מפתיע אותה ומתנהג אליה באבירות. לא רק שהציע לה כסף ועזרה, הוא מציע לה להתחתן איתו ולעבור לגור איתו. בלי הרבה מחשבה אומרת לו טס כן!

הם מתחתנים, אימה של טס נפטרת במפתיע וטס עוזבת בקלות את חייה הקודמים. לוינסנט אהובה היא משאירה מכתב פרידה. טס מתחילה את חייה החדשים כשהיא נישאת להנרי ומכירה לראשונה את משפחתו הצנועה, את אימו ואחותו.

החיים של השניים לא התפתחו כפי שחלמה וצפתה. הנרי דאג לכל מחסורה, הוא היה בעל עדין ונעים אבל הוא לא באמת אהב אותה, או לפחות רצה לאהוב אותה. הוא דאג לצרכים הבסיסיים שלה אבל לא לצרכים הנפשיים והרגשיים שלה שחשובים לא פחות. כולם בעיירה היו נגדה משום שהיא סיכלה את נישואיה של חביבת העיירה להנרי, אפילו חמותה וגיסתה היו נגדה ולא היתה נפש חיה שהיתה לצידה. רק ג'ינה חברתה שנשארה בבולטימור ושלחה לה מכתבים. הנרי ומשפחתו לא רצו שיגלו שהיא הרתה עוד לפני הנישואין והגבילו את צעדיה, הם התביישו בהריון וגם במי שהיא. אלו לא הנישואים שהיא ציפתה אולם העובר בבטנה היה מה שהחזיק אותה.
כשטס עוברת הפלה טבעית בחודש חמישי, כל הקלפים נטרפים מבחינתה. היא מרגישה שאינה רוצה לחיות בנישואים האלה שמרגישים כמו כלא

האם תנסה להפר את נישואיה? מה יחשוב על זה הנרי? מה יהיה המשך הסיפור?

קורים עוד הרבה דברים בעלילה, מה שסיפרתי מעלה זו רק ההתחלה. לא אמשיך לחלוק איתכם את ההמשך מה שכן, אמליץ לכם בחום לקורא את הספר המצויין הזה. נהנתי ממנו כל כך, הרגשתי שהעלילה היתה כל כך מגוונת משום שהיה בה הכל. סיפור אהבה, נגיעות רומן היסטורי, מתח, תקווה, טויסטים בעלילה – כל מה שאני אוהבת. קראתי את הספר ב 24 שעות, מזל שלי שבדיוק היה סוף שבוע ולא הייתי צריכה ללכת לעבודה והיה לי רצף קריאה.
אהבתי במיוחד את דמותה של טס שהקריבה כל כך הרבה בשביל כולם חוץ מלעצמה, דמותה ומעשיה רגשו אותי במיוחד, אבל העובדה שנשארה בנישואים כאלו הכעיסה אותי ותסכלה אותי.

בספר שלפנינו לומדים לא מעט על מחלת הפוליו הנוראית וגם על ההתמודדות איתה באותה תקופה כמו כן על האפליה הגזעית הנוראית שפגעה בכל כך הרבה אנשים. הסיבה העיקרית שכל כך אהבתי את הספר היא העובדה שהוא סיפור שונה ולא רגיל, הוא סיפור שטומן בחובו כל כך הרבה מהיסטוריה ועד מתח, דרמה ואהבה.
מקווה מאוד שהוצאת א(ה)בות יתרגמו לו עוד ספרים כאלו, אני הראשונה שאקרא אותם.
אל תפספסו! תקראו!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן