Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ניפגש שוב בשנה הבאה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 378
מיני קופר יודעת בוודאות שני דברים – שימי הולדתה, החלים ביום הראשון של השנה, תמיד מסתיימים באסון, ושזה הכול בגלל גבר שמעולם לא פגשה, ששמו קְוִוין המילטון. הכול התחיל כשמיני נולדה קצת אחרי חצות בערב השנה החדשה של 1990. אמהּ היתה בטוחה שתזכה ללדת את התינוקת הראשונה של שנות התשעים ותזכה בפרס גדול, אולם קווין הקדים אותה בדקה אחת גורלית וזכה בפרס. ואם זה לא מספיק, נראה שאמו לקחה את השם שמיני היתה אמורה לקבל. מאז אותו לילה בבית החולים, קווין זוכה בכל המזל הטוב ומיני בכל המזל הרע. כשמיני נתקלת בקווין במקרה במסיבת ערב השנה החדשה ביום הולדתם השלושים, היא לא מופתעת. נדמה שהיזם העסקי החתיך והמקסים באמת נהנה מהכול בזמן שהיא עומדת לאבד את העסק שהקימה ואת ביתה. אבל אם קווין ומיני באמת שייכים לעולמות נפרדים, מדוע דרכיהם מצטלבות פעם אחר פעם? ומדוע כל מפגש מתסכל ביניהם משאיר טעם לעוד? ניפגש שוב בשנה הבאה הוא סיפור אהבה מרגש, מצחיק ומפתיע, שבוחן את דרכו של הגורל להוביל אותנו אל האנשים הכי לא צפויים, נגד כל הסיכויים. סופי קאזנס מתגוררת באי ג'רזי. ניפגש שוב בשנה הבאה הוא ספר הביכורים שלה.

"ניפגש שוב בשנה הבאה" הוא רומן קומי מקסים העוסק בסוגיית המזל והאם הוא משהו מולד או כזה שאנו מרוויחים בעקבות מעשינו.

מיני קופר היא צעירה ובעלת עסק להכנת פאי ומכירתו לאנשים נזקקים. אנו פוגשים אותה יום לפני יום הולדתה ה-30 כשהיא נכנסת למסיבה עם גרג בן זוגה וכל מיני דברים חסרי מזל קורים לה. למשל, היא מאבדת את המעיל שלה וננעלת כל הלילה בשירותים. אבל מיני כבר לא מתרגשת מכך, היא רגילה לחוסר המזל האופף אותה בעיקר ביום האחרון לשנה שהוא גם יום לפני יום ההולדת שלה.

30 שנה לפני – קוני אימה של מיני אמורה הייתה להוליד את התינוקת הראשונה של שנות ה-90 ולקרוא לה קווין, כי לטענתה זהו שם עם המון מזל. אך מישהי אחרת שהייתה איתה באותו חדר הקדימה אותה וילדה את התינוק ה-1 של שנות ה-90 ואפילו קראה לו קווין. כלומר עוד בלידתה גנבו למיני את השם ואיתו את המזל הטוב.

במסיבה פוגשת מיני את תאום השם שלה – קווין המילטון. הוא חתיך, מצליח ועשיר. כל מה שהיא הייתה אמורה להיות. היא מגלה לו על העבר שלו והוא מתחיל להתעניין בה. אך מיני לא מעוניינת בו (או שכן והיא סתם מכחישה?). מאז היא לא מפסיקה להיתקל בו, להכיר אותו לעומק וגם קצת להידלק עליו.

האם הם יהיו ביחד? האם המזל הרע של מיני יחלוף?

דעתי על הספר:

"ניפגש שוב בשנה הבאה" הוא ספר רומנטי, מצחיק וקליל. נהניתי מאוד לקרוא אותו ואף סיימתי אותו במהרה.

הפרקים כתובים בגוף שלישי ונעים בין ההווה של מיני וקווין לעבר, ובעיקר לפגישות האקראיות שהיו להם ללא ידיעתם. כל כך הרבה הזדמנויות שנחמצו.

אהבתי מאוד את דמותה של מיני שמבחורה חסרת בטחון ואף פחדנית הופכת לכזו שיודעת מה היא רוצה ואף תנסה להשיג זאת. אישה ששמה את עצמה ואת החלומות והרצונות שלה ראשונים. למדתי ממנה המון והייתי גאה בה על השינוי שחל בה.

אהבתי את אופן הכתיבה של הסופרת שלקחה נושא רציני ועסקה בו באופן קליל.. הכתיבה שלה הייתה שנונה וחדה, מצחיקה בדיוק במינון הנכון. היא באמת גרמה לי לחשוב האם מזל זה משהו שנולדים איתו או מרוויחים אותו? עד כמה האמונה באמונות טפלות משפיעה על מהלך חיינו? האם כל מה שאנו רואים וחושבים על אותו אדם שמולנו הוא אכן נכון? אז זהו שמסתבר שלא כל הנוצץ הוא זהב. כמו כן, אהבתי שהיא עסקה בנושאים רציניים נוספים כמו יחסים בין הורים לילדים, יחסים בין חברות, קשיי פרנסה ועוד.

הספר הזה – ובעיקר מיני – נכנסו לי ללב. התרגשתי ממנה והזדהיתי איתה. נהניתי מאוד לקרוא אותו ואשמח לקרוא בעתיד ספרים נוספים של קאזנס.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן