Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ניפגש שוב בשנה הבאה
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 378
מיני קופר יודעת בוודאות שני דברים – שימי הולדתה, החלים ביום הראשון של השנה, תמיד מסתיימים באסון, ושזה הכול בגלל גבר שמעולם לא פגשה, ששמו קְוִוין המילטון. הכול התחיל כשמיני נולדה קצת אחרי חצות בערב השנה החדשה של 1990. אמהּ היתה בטוחה שתזכה ללדת את התינוקת הראשונה של שנות התשעים ותזכה בפרס גדול, אולם קווין הקדים אותה בדקה אחת גורלית וזכה בפרס. ואם זה לא מספיק, נראה שאמו לקחה את השם שמיני היתה אמורה לקבל. מאז אותו לילה בבית החולים, קווין זוכה בכל המזל הטוב ומיני בכל המזל הרע. כשמיני נתקלת בקווין במקרה במסיבת ערב השנה החדשה ביום הולדתם השלושים, היא לא מופתעת. נדמה שהיזם העסקי החתיך והמקסים באמת נהנה מהכול בזמן שהיא עומדת לאבד את העסק שהקימה ואת ביתה. אבל אם קווין ומיני באמת שייכים לעולמות נפרדים, מדוע דרכיהם מצטלבות פעם אחר פעם? ומדוע כל מפגש מתסכל ביניהם משאיר טעם לעוד? ניפגש שוב בשנה הבאה הוא סיפור אהבה מרגש, מצחיק ומפתיע, שבוחן את דרכו של הגורל להוביל אותנו אל האנשים הכי לא צפויים, נגד כל הסיכויים.

מיני קופר הייתה התינוקת השניה שנולדה בשנת 1990. תינוק אחד ודקה אחת הפרידו את מיני והוריה מפרס גדול, וכאילו זה לא היה מספיק – אמו של התינוק הזה בחרה לתת לו את השם שאמא שלה ייעדה לה – קווין (Quinn). מאותו היום, ימי ההולדת של מיני ידועים כימים של מזל רע, ועם השנים מיני מעדיפה להזהר מהם ולהסתגר בבית. למרות העובדה הזאת, בערב יום הולדתה ה-30 היא יוצאת למסיבה לכבוד השנה החדשה – ואת מי היא תפגוש שם אם לא קווין?

מהמסיבה, המתחרשת ב-31.12.2019, אנחנו יוצאים לשני קווי עלילה – אחד ראשי ורציף שמתחיל במסיבה והוא בעצם ההווה של הסיפור, והשני מחזיר אותנו תחילה ל31.12.1989 – ערב הולדתם של מיני וקווין, ומאז מדלג בין ה-01.01 בשנים שונות, לפעמים מנקודת המבט של מיני ולפעמים מנקודת המבט של קווין. המבנה הזה קצת מבלבל ומפריע לתחושת הרציפות של הסיפור, גם בגלל העובדה שקו העלילה הרציף מכיל קפיצות זמנים באורך שונה מפעם לפעם.

מצד שני, מובן לי למה הסופרת השתמשה במבנה הזה כדי לספר את הסיפור הזה. החיים של שני הגיבורים שלנו היו שזורים אחד בשני כבר מרגע לידתם, למרות שהם נפגשו רשמית לראשונה רק במסיבה שבה מתחיל הסיפור. חוויות העבר השונות שלהם עוזרות לנו להבין את הדמויות עצמן וגם את המשפחות והחיים שלהן יותר לעומק – ומדובר בדמויות ומשפחות מורכבות, כל אחת והסיפור שלה.

נהנתי מהסיפור שמביאה לנו העלילה הראשית – הרגשתי שהיא מפגישה אותנו עם דמויות וסיטואציות מציאותיות, ומכילה מגוון התרחשויות שמובילות אותנו הקוראים לרגשות שונים. נקודה טובה נוספת היא העובדה שהסיפור מתרחש בלונדון (האהובה עלי מאוד), וזה מאוד מורגש בספר – בין אם בציון מקומות או בתיאורי שכונות ורחובות. כל ספר שגורם לי להרגיש שאני נמצאת במקום בו הוא מתרחש הוא ספר מוצלח, ואם מדובר בלונדון אז בכלל..

לצד החלקים שנהנתי מהם בעלילה, היה גם חלק שהפריע לי. בשלב מסוים בסיפור, מיני נכנסת לסוג של משבר. היה ברור לי כקוראת שמדובר ברגע קלאסי של "לרדת נמוך כדי לעלות", אבל לתחושתי הוא היה מוגזם ופחות אמין. (לא מפרטת כדי לא לספיילר, אבל במידה ומעניין מישהו אשמח להוסיף בתגובות). בנוסף לזה, זה אחד השלבים בעלילה שמתרחשת בהם קפיצה גדולה בזמן – ואנחנו פוגשים שוב את מיני כשהמצב פחות או יותר התייצב. לא הבנתי את הבחירה של קאנזס להעביר אותנו את הקשיים של מיני – אבל לא את ההתאוששות שלה.

"ניפש שוב בשנה הבאה" הוא ספר הביכורים של הסופרת. הוא ספר כיפי שיושב מעולה בז'אנר שלו – ועם זאת לתחושתי מורגש שמדובר בספר ראשון. קיימים כאן טוויסטים נחמדים על הספרות הרומנטית הרגילה שהופכים אותו למעניין ושונה, ואני מאמינה שאקרא את הספרים הבאים של קאנזס בזכותם.

גלי שטרן

מטפחת עציצים, מכורה ללונדון, אוהבת אנשים ותמיד עם ספר ביד (או מקסימום בתיק).

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן