Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ניחוח האפרסמון
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 351
 חייה של אלה, נערה צעירה כבת 16, משתנים בן לילה לאחר שהיא נלקחת בשבי על ידי חנאל, חייל יהודי טוב לב, במהלך כיבושה של עיר אדומית בשלהי תקופת החשמונאים. המסע המטלטל שהיא עוברת מוביל אותה לגילוי סודות עלומים מעברה, הודות למגילת קלף זעירה שאמה מפקידה בידיה רגע לפני שהן נפרדות. אלה מובאת אל ביתו של חנאל ומתאהבת בו. בחצרו היא פוגשת גם את מרים וחברות אמיצה נרקמת ביניהן. תהפוכות הגורל מאלצות את השתיים לעבור קשיים רבים על רקע מאורעות התקופה שבה התחוללו בארץ מלחמות אחים, כיבוש זר והתעוררות של כיתות דתיות קנאיות. ניחוח האפרסמון הוא סיפור אהבה וחברות הסוחף את הקוראים אל עלילה מקורית ומפתיעה על רקע התרחשויות היסטוריות.

הספר נפתח בחטיפה המונית שהחשמונאי יוחנן הורקנוס הראשון השלים את המלחמה באדומים, כבשם ומטרתו הייתה לגיירם בכוח.

אלה נערה אדומית שלקחה בשבי ע"י חנאל היהודי שהצליחה לקלוט בעיניו שחייל יהודי טוב הוא.

ממש לפני שהפרידו בינה לבין אמה מפקידה בידה קלף מגולגל ומבקשת ממנה שתתן לאיש אשר יקח אותה איליו, אלה לא מבינה את פשר הבקשה ולא מבינה את הכתוב בו אבל שומרת עליו מכול משמר, מזכרת אחרונה מאמה.

אלה מקבלת אצל חנאל חדר והוא מורה לה לחכות לשיחה עימו, היא חוששת ממה שצופן לה העתיד בשבי ומנסה לדלות מידע מהעוזרת לגבי גורלה, מרוב הלחץ היא שוכחת להעביר את הקלף המגולגל שאמה מסרה לה לחנאל והוא מסביר לה את מעמדה.

אלה מבוהלת ממה שעליה לעבור בשביל להתאים לאדונה ושאולי לימים תזכה שישא אותה לאישה, ולפחות מתנחמת שלא לקח אותה לשפחה.

אלה מבינה שגורלה לא נורא כלכך מהאחרות ושהקלף המגולגל מגיע אל חנאל הכול מתבהר,
כי אלה יהודיה משבט בנימין. חנאל מלמד את אלה את התורה הכתובה והיא מתאהבת בו.

שהיא מספיק בטוחה בעצמה מבקשת לקבל חלקה של אדמה לזורע בה פרחי תבלין שלמדה מבית אמה, בחצר היא פוגשת במרים ועושה עבורה הכנסת אורחים מלבבת.

בין הנערות נרקמת חברות אמיצה ותמיד תמכו וחיזקו זו את זו. חברתה מרים נישאה להורדוס אשר זכה לתמיכת השליטים ברומא כמלך המיועד של פרובינקיית יהודה. עם זאת, מעמדו של הורדוס ודרכו לשלטון ידעו עליות ומורדות. הורדוס, שהתבצר בירושלים, הצליח לחמוק בלילה ביחד עם מרים ארוסתו, אמהּ אלכסנדרה וקבוצת שומרי ראשו. הנמלטים שמו פניהם למצדה, שם נותרו מרים ופמליתה וכוח של 800 חיילים.

את סיפור מצדה כולנו מכירים משעורי הספרות בבית הספר וכול היופי שהספר הזה רוקם היסטוריה עם רומן ואת תהפוכות בחיי הדמויות הנשיות. נשים חזקות ומשפיעות שלא מוותרות.

מי שיודע מה סופה של מרים מבין שלפעמים להיות אישה חזקה זה טוב אבל הכי חשוב בחיים שתחושות הבטן אומרות לך שהאיש שבחרת הוא כוחני ולא בוחל בשום אמצעים לפגוע באחרים רצוי להקשיב ולא לעצום עיניים להיות מסונוורות ממעמד כוח וכסף, להאמין שנצליח לשנות אותו ונגרום לו להיות טוב, לא בדרך כלל זה לא עובד ואיפשהו תמצאי את עצמך במרה שחורה ומתמשכת..

ספר מרתק סיפור אהבה על חוזק, ועצמה חברות אמת, עלילה סוחפת ומרתקת מהעמוד הראשון ועד סופו!!

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן