Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נוסקת
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 664
בעלה בגד בה, וכשכל מה שרצתה בחיים חמק מבין אצבעותיה, היא התרסקה. כשאותו בעל גם החליט לקחת את ילדיה מקליפורניה ולעבור להתגורר במגדלנה, עיירה קטנה במיין, החליטה אמיליה שהגיע הזמן לקחת את עצמה בידיים. לשם כך, וכדי לזכות בחזרה בילדיה, היא עברה לגור בקליף בלו, יצירת מופת אדריכלית הצופה אל הגלים הגועשים. עוד לפני שהספיקה לפרוק את חפציה בביתה החדש, אמיליה פוגשת את מיקי דונובן, המתגורר בבית ממול. מיקי הוא גבר כל כך נאה, שמבט אחד מספיק כדי לדעת בדיוק מה היא רוצה ממנו. הבעיה היא שהוא נחמד ונדיב, אבל לא רוצה ממנה דבר. אמיליה מתקשה לתקן את טעויות העבר, ועל אף שהיא נמשכת מאוד לכבאי המשגע שגר מולה, מערכת היחסים שלהם חווה טלטלות עזות. מיקי לא בטוח שיוכל אי פעם לספק את היורשת העשירה והנאה, ואמיליה לומדת שהיא מוכרחה להילחם על לבם של ילדיה אבל מעל לכול, לגלות מי היא באמת.

הוא בגד באמון שלך. הוא בעט לך בלב. ואת אולי מעדת בדרך, אבל עדיין לא נפלת.

אמיליה הת'וואי בת ה 47 היא אישה מהמעמד הגבוה שחייה היו תמיד מתוכננים בקפידה ונחשבים למושלמים.
חייה קורסים לאחר שהיא מגלה שבעלה קונראד בגד בה עם אחת האחיות שעובדת איתו בבית חולים בו הוא עובד ולאחר גירושיו המכוערים מאימליה הוא אף נישא לה.
לאחר שאימיליה נלחמת עם קונראד על משמורת משותפת עבור שני ילדיהם: אודן בן ה 16 ופיפה בת ה 14 וקונראד, מרטין אשתו החדשה והילדים עוברים למקום חדש, אמיליה מחליטה לעזוב את קליפורניה והיא עוברת להתגורר קרוב לילדיה במפרץ מגדלנה, עיירת חוף מנומנמת במיין.
אמיליה מקווה לשקם את עצמה ולבנות חיים חדשים ומספקים ולהשאיר מאחור את הכעס והמרירות כדי שילדיה יהיו גאים בה.
כבר ביומה הראשון למעבר היא נתקלת במיקי דונובן, השכן הכבאי שלה (שהוא גם אירי בנוסף לכל הברכות) שמתגלה כג'נטלמן אמיתי.
אמיליה מוכנה לעשות הכל כדי שהיחסים בינה לבין ילדיה יתחזקו, היא מאד נרגשת לפגוש אותם ולהכיר להם את ביתם החדש אבל כשהם מגיעים לבקר אותה הם אדישים כלפיה ובקושי מזכים אותה במבט או יחס מינימלי.
אמיליה אוספת את השברים ומעבר לעובדה שהיא חייבת להמציא את עצמה מחדש ולמצוא את דרך המלך כדי להגיע ללבם של ילדיה, היא גם רוצה להתערות בין שכניה החדשים והיא חוברת לג'וזי ספייר (כן כן, אותה ג'וזי המתוקה מהספר "הצוואה") כדי שתעזור לה להכין מכירת חצר שהכנסותיה יתרמו לליגת האגרוף לילדים במקום.

ג'וזי וחברתה אליסה עוזרות לאימילה להתאקלם בעיירה ואף מעצבות את ביתה כדי שיראה כמו בית חם.
אמיליה מתקרבת למיקי שאף הוא גרוש ויש לו שני ילדים בשם אשלין וקיליאן, היא מוצאת במיקי וילדיו משפחה חמה שכל כך חסרה לה, היא נמשכת למיקי אבל הוא לא מראה סימן שהוא מעוניין בה מעבר לחברה טובה ואוזן קשבת.
אמיליה מרגישה שהיא חייבת להיות עסוקה כדי לסתום את החלל שנוצר בנפשה מאז שילדיה ניתקו קשר עמה. היא גם חייבת לעשות מהפך בחייה ממסד עד טפחות.
בזמן שמיקי נלחם לעבוד בעבודה שהוא לא אוהב כדי לפרנס את שני ילדיו, אמיליה עשירה כקורח והיא לא צריכה לעבוד למחייתה אבל עדיין רוצה לעשות משהו מועיל עם עצמה והיא מתנדבת לעזור בבית האבות של העיירה.
בין לבין היא מחוזרת על ידי מספר גברים בעיירה אבל גם מצליחה לעורר את קנאתו של מיקי שלא החליט עדיין אם הוא רוצה אותה או דוחה אותה ובינתיים הוא לא מפסיק להתקוטט איתה ולהקניט אותה על כל שטות.
אמיליה ומיקי מתקרבים ומביאים כל אחד לקשר את העבר שלהם עם הפחדים, הצלקות העמוקות, האכזבות והמגננות, כל אחד מהם חושש להפגע שוב ויש להם עוד דרך ארוכה לעבור עד שיגיעו למנוחה ולנחלה שלהם.

אני כל כך אוהבת את כתיבתה של קריסטין אשלי על אף שכל ספר שלה ארוך כמו התנ"ך אבל עדיין היא מצליחה לרתק אותי! את הספר הזה קראתי מיד אחרי שקראתי באיחור אופנתי את ספרה הקודם: "ההימור" שהיה מושלם מבחינתי. מפרץ מגדלנה זה אותו מקום בו מיקמה קריסטן אשלי את הדמויות שלה בספרה הקודם-"הצוואה".
כל כך שמחתי לגלות שג'וזי וג'ייק המקסימים מ"הצוואה", מככבים גם בספר זה, ג'וזי היא אחת הדמויות האהובות עלי ביותר בעולם הספרים.
אני אוהבת את הדמויות הנשיות של קריסטן אשלי, הן תמיד חזקות, נחושות, דעתניות, מצחיקות וממציאות את עצמן מחדש.
יותר מידי הזדהיתי עם דמותה של אמיליה וכל המשברים שעברה עם הגרוש שלה והילדים, כל המלחמות הקשות כשהילדים עומדים בטווח האש הזכירו לי ימים לא טובים מעצמי (היו אפילו דיאלוגים בספר שכאילו נלקחו מחיי הפרטיים). אמיליה ספגה מכות אחרי מכות והגיע לה קצת נחת אחרי כל הדרמות שמילאו את חייה, הייתי גאה בכוחות שלה ובתהליך שעברה עם עצמה – אוהבי קרסטן אשלי יצללו עמוק לתוך העלילה הזאת ויהנו מהדמויות החדשות שהסופרת רקחה בספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן