Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נוסחת הנשיקה
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 299
סטלה ליין היא מתכנתת מבריקה שפיתחה אלגוריתם ששווה מיליונים, אבל היא בת 30 ועדיין לא התנשקה. בכלל, קשה לה לראות את עצמה נהנית מנשיקה כשבדרך יש את כל העניין הזה של מגע וריח גוף, שלא לדבר על לשון ושיניים. כמי שנמצאת על הרצף האוטיסטי, זה רק אחד הקשיים שהיא צריכה להתמודד איתם. אבל לסטלה יש תוכנית: אימון מקצועי, והיא מציעה למייקל פאן, נער ליווי הורס, להיות המאמן הצמוד שלה לכל העניינים האלה. מייקל לא יכול לומר לא להצעה של סטלה. הוא צריך להחזיר את החובות שאביו השאיר, ובכלל, מה רע בלהנחות בחורה ברזי הסקס ועוד לקבל על זה כסף?! הכול הולך כמו שצריך, רק שככל שהתרגול מתקדם, סטלה לא רק מעריכה את הנשיקות של מייקל, אלא גם משתוקקת לכל מה שמייקל גורם לה להרגיש. והאמת? גם מייקל באותו מצב. "נוסחת הנשיקה" הוא רומן סקסי, משעשע, חכם ושובה לב שמוכיח דבר אחד: אין בעולם מספיק נתונים שיוכלו לחזות מה יגרום ללב שלך לפעום. הלן הואנג קראה את הרומן הראשון בחייה כשהיתה בכיתה ח׳, מאז היא מכורה. בשנת 2016 אובחנה כלוקה בתסמונת בספקטרום האוטיסטי שנודעה בעבר כאספרגר. המסע שעברה שימש השראה לכתיבת הספר.

אני מטלטל את העולם שלך, סטלה?

לסטלה ליין נמאס מזה שהוריה מנדנדים לה על חיי הרווקות שלה. נכון שהיא כבר בת 30 ולא יוצאת לדייטים אבל ככה היא אוהבת את החיים שלה והיא מעדיפה להשקיע בעבודה שלה כמתכנתת ולהמציא אלגוריתם ללקוחות שלה מאשר לבזבז את זמנה על דייטים כושלים.
כשאמה של סטלה מאתגרת אותה להגיע לערב ההתרמה שהיא מארגנת בעוד חודשיים עם דייט, סטלה מבינה שאין מנוס – היא חייבת להתקשר לסוכנות לווי ולמצוא לעצמה את הדייט המושלם.
סטלה יוצרת קשר עם סוכנות ליווי וכך היא מגיעה למייקל פאן, מעצב אופנה לשעבר ביום ונער ליווי בלילה.
סטלה היא כלכלנית והיא טובה בחישובים כלכליים וסטטיסטיקות אבל כשזה נוגע לאהבה ומערכות יחסים היא פשוט מאבדת את הידיים והרגליים ועצם העובדה שהיא לוקה בתסמונת האספרגר רק מקשה על המצב עוד יותר.
סטלה נותנת למייקל הצעה שקשה לסרב לה: היא תשכור אותו באופן בלעדי בחודשיים הקרובים כדי שילמד אותה להשתפר בענייני המיטה ומחוצה לה.

מייקל מסכים לתת לסטלה שלושה מפגשים בלבד, הוא לא אוהב שלקוחות מתחילות להיקשר אליו ולפתח אובססיה כלפיו ולכן היה מעדיף להיות בשליטה ולעשות את הדברים בדרך שלו.
סטלה ומייקל מתחילים במפגשי הדרכה מיניים שלא מותירים הרבה מקום לדמיון וסטלה המבועתת מנסה להרגע ולזרום עם כל המצב המביך שנקלעה אליו.
היא לא טובה במצבים אינטימיים והדבר היחיד שהיא רוצה כרגע זה לסמן וי ולהמשיך הלאה עם חייה.
סטלה מנסה להיות עניינית לאורך כל התהליך אבל מבלי לשים לב היא מוצאת את עצמה חושבת על מייקל ומתחילה לפתח רגשות עמוקים כלפיו.
מייקל רוצה לשמור על יחסים מקצועיים גרידא עם סטלה אבל הוא גם מכניס אותה לתוך חייו האישיים ומכיר לה את משפחתו והקשר שהחל כמשהו רשמי מתגלגל למקומות בלתי צפויים.
מייקל וסטלה יצטרכו ללמוד דבר או שניים על אהבה אבל מה זאת בעצם אהבה?

הספר התחיל טוב אבל במהרה הפך להיות "תשעה וחצי שבועות של שכרון חושים" וקצת קיוויתי שתהיה שם יותר עלילה ופחות ניבולי פה וקטעים מיניים שקצת העכירו את האווירה.
דמותה של סטלה הזכירה לי דמויות אחרות מספרים שונים שקראתי לאחרונה כמו אלינור מהספר "אלינור אוליפנט ממש בסדר" ואניקה מהספר "מי שהייתי פעם", אבל למי שתהה לגבי ההקשר בין הספר הזה לספר "פרוייקט רוזי" אז אני חייבת לציין שכל קשר בין השניים הוא מקרי לחלוטין.
מצאתי שהמילים של הסופרת בסוף הספר על נושא האוטיזם שבתה לוקה בו היו יותר מרגשות מכל הספר עצמו.
לצערי, הרגשתי קצת פספוס עם הספר הזה, אם הוא היה קצת יותר רומנטי ופחות מיני, אני חושבת שהייתי נהנת ממנו יותר, בכל אופן, הכל זה עניין של טעם – לשיקולכם.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן