Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נורמור
תגית:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 384
מוריגן היא ילדה מקוללת. כולם יודעים שחייה יסתיימו ביום הולדתה האחד־עשר. אבל ביום הגורלי, בחצות בדיוק, מופיע  בביתה אדם יוצא דופן ומבריח אותה מהצל הרודף אחריה. יחד הם מגיעים לעיר הסודית נֵוֶורמוּר, ומוריגן מגלה שהיא מועמדת לחברות באגודה מופלאה – אגודה שתעניק לה שפע של קסם, חברים שתמיד יעמדו לצידה והגנה מפני גורלה האכזרי. אבל כדי להתקבל לאגודה עליה לעבור את ארבעת מבחני הפּלאוּת ולהוכיח שיש לה כישרון יוצא דופן. האם תצליח מוריגן לשנות את גורלה ולהפוך את הקללה לברכה? נוורמור: מבחני הפְּלאות של מוריגן קרואו הוא הספר הראשון בסדרה שתורגמה ל־39 שפות. הספר כיכב ברשימת רבי־המכר של הניו־יורק טיימס, הוכתר לספר השנה על ידי טיים מגזין וזכה בפרסים ובהם פרס גרדיאן היוקרתי. נֵוֶורמוּר עתיד להפוך לסרט קולנוע. ג'סיקה טאונסנד גרה באוסטרליה אך המקום האהוב עליה ביותר בעולם הוא העיר לונדון. חיבתה ללונדון ולחתולים ענקיים היוותה השראה לעיר הפִּלאית נֵוֶורמוּר ולתושביה. היא עבדה כקופירייטרית ושימשה עורכת ראשית של מגזין גן החיות "חיי פרא". כיום היא עובדת כסופרת במשרה מלאה. נֵוֶורמוּר: מבחני הפְּלאוּת של מוריגן קרואו הוא ספרה הראשון.

מוריגן היא ילדה מקוללת, היא נולדה באחרית וידוע של כל ילד שנולד באחרית הוא ילד מקולל, כאשר האחרית של העידן הנוכחי תסתיים, כך גם חייה של מוריגן יסתיימו והיא לא תאריך ימים גם לעידן הבא, כולם יודעים את זה וזה נמצא כמו צל על כל הילדים המקוללים. אך באותו היום בו אמור להיות מותה, קוראים רצף אירועים מוזרים, כשהאחרון בהם, אדם אשר מבריח אותה מהצל הרודף אותה, מציל את חייה. מוריגן מגיעה למדינה החופשית נוורמור, מדינה שהיא מעולם לא ידעה על קיומה. בנוורמור היא פוגשת אנשים חדשים ודרך אחרת לגמרי לחיות, היא מועמדת לחברות באגודה הפלאותולוגית, אגודה שיכולה לשנות את חייה מקצה לקצה, יותר ממה שהשתנו עד כה. כדי להתקבל לאגודה היא צריכה לעבור ארבעה מבחני פלאות, כשאחד מהם הוא מבחן ההמחשה, בו היא מציגה את הכישרון שלה לאגודה, הבעיה של מוריגן הוא שאין לה כל כישרון. אך עד שהיא תגיע למבחן הזה, מוריגן נהנת מהגנת האגודה מפני אויבים מבית ומחוץ שמנסים לעמוד בדרכה. האם מוריגן תצליח לעבור את ארבעת המבחנים? ואם כן, האם תצליח לעמוד בפני האויבים שלה?

כמה חיכיתי לקרוא את הספר הזה, מהרגע שראיתי אותו רציתי לקנות אותו, אבל איפוק הוא דבר חשוב, ולכן רק עכשיו הוא התגלגל אליי. ולכן, מהרגע שהוא הגיע, מוריגן, שמופיעה על כריכת הספר הביטה בי ואמרה לי לקרוא את הסיפור שלה. ובשבת, למרות שהייתי אמורה לקרוא סיכומים לקראת שני מבחנים, מצאתי את עצמי מניחה בצד גם ספר אחר וצוללת אל חייה של מוריגן.

כבר בהתחלה התעצבנתי על הספר, בתקציר כתובים כמה דברים על העלילה, אבל כבר בעמודים הראשונים גיליתי שהם לא נכונים. ולמרות זאת, הכריכה המושכת, והמילים שכבר כישפו אותי, ריככו אותי וגרמו לי להתעלם מהבעיה. העלילה סוחפת, והקוראים בספר, לומדים על נוורמור ועל עולמה של מוריגן יחד איתה, לפעמים העלטה בסיפור היא גבוהה, והרגשתי שאני רוצה להכיר את העולם מהר יותר ולא באיטיות בה זה קרה.

אני לא חובבת גדולה של פנטזיה, פעם בכלל לא קראתי אותה, אבל בשנה האחרונה אני מוצאת בה יותר ויותר מקום, אני צוללת בעולמות לא מוכרים ולומדת אותם. נוורמור מיועד לילדים בערך מגיל 10, והכתיבה נמצאת לגמרי בגיל הזה, כך שלמרות שלפעמים יש עומקים שמיועדים לקהל המבוגר שבספר, הכתיבה מותאמת גם לילדים, וגם התכנים הקשים שבספר מותאמים לילדים.

אחרי הקריאה שלי בספר וההתלהבות שלי ממנו, המלצתי לאח שלי לקרוא את הספר והכרזתי שכתוב על הספר "שילוב מנצח של אליס בארץ הפלאות והארי פוטר" והוא אמר בתגובה שאני צריכה לתת סוף סוף הזדמנות חוזרת לקריאת הארי פוטר, אז כנראה שאותגרתי.

ולסיום, אני אוהבת את הספר נוורמור, אני אוהבת את דמותה של מוריגן, ואת החברים והאנשים הטובים שהיא הכירה בדרך, ולמרות שהספר נגמר בסוף סגור, מה שלא תמיד מייצר ציפייה,  אני מחכה כבר להמשכים שלו, ומחכה לחזור לצלול שוב לעולם הקסום של נוורמור.

שורה תחתונה: עולמות קסומים לא שייכים רק לצעירים!

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן