Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
נהר ארוך בוהק
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 454
שתי אחיות, קייסי ומיקי, גדלות באחת השכונות העניות של פילדלפיה, בצילה של מגפת הסמים. אימן מתה ממנת יתר, אביהן נעלם. קייסי לא הצליחה לברוח מהגורל המשפחתי, היא חיה ברחוב, מכורה לסמים ועובדת בזנות. מיקי רואה אותה מפעם לפעם בסיורים שהיא עורכת במסגרת עבודתה כשוטרת. השתיים לא מדברות כבר שנים, אבל מיקי לא מפסיקה לדאוג לאחותה ולחפש אותה. זה כמה שבועות שקייסי נעדרת מפינת הרחוב הקבועה שלה, ואיש לא מסכים להגיד למיקי לאן היא נעלמה. דאגתה של מיקי גוברת כשבזו אחר זו מתחילות להתגלות גופות של נשים צעירות. כשהיא משתכנעת שהבלשים שחוקרים את שורת הרציחות לא עושים את עבודתם כראוי, מיקי פוצחת בחקירה משלה בניסיון נואש למצוא את אחותה, או את הרוצח שמתמקד בנשים צעירות ועניות. נהר ארוך בוהק הוא רומן מתח יוצא דופן, שמביא לצד עלילת מתח מצוינת גם דרמה משפחתית מרגשת ותיאור חזק ולופת של אמריקה שלא הכרנו ושל מציאות חיים קשה של אין ספור אנשים. הספר יצא לאור בשנת 2020 והפך מייד לרב–מכר בארצות הברית ובעולם. ברק אובמה ושורה של עיתונים הכתירו אותו לאחד הספרים הטובים של השנה והוא קיבל ביקורות מהללות. זהו ספרה הרביעי של ליז מור והראשון המתורגם לעברית. "איזון מוקפד בין התיאור הריאליסטי לרגש הכן הוא מה שהופך את נהר ארוך בוהק מספר מתח מבדר לספר שמעורר בך את הרצון לטלפן למישהו אהוב."  ניו יורק טיימס בוק ריוויו "רומן מעורר מחשבה ורב–עוצמה. נהר ארוך בוהק הוא רומן מתח יוצא מהכלל... אהבתי אותו מאוד."  פולה הוקינס, מחברת ‘הבחורה על הרכבת‘ "ספר מתח עוצר נשימה. מייד עם סיום הפרק האחרון תרצו להפציר באנשים שיקראו אותו."  פורבס

מיקי היא שוטרת סיור, אם חד הורית לילד בן חמש שגרה ועובדת בשכונה די נידחת בפילדלפיה.

ביום בהיר אחד היא והשותף החדש שלה מקבלים קריאה בקשר כי במצאה גופת אישה ליד המסילה הנטושה. הם הראשונים שמגיעים למקום ומגלים אישה צעירה מתה כשלידה אביזרי שימוש בסמים. על פניו היה נראה כי מתה משימוש יתר אבל מיקי הבחינה בסימני חניקה על גבי הגופה. היא והשותף שלה מורחקים מהמקום והזירה עוברת לחקירה של מחלק הרצח.
מיקי מנסה לקבל מידע על נתיחת הגופה והחקירה מהמנהל שלה אבל ללא הצלחה עד ש…
שתי גופות נוספות מתגלות באיזור השכן, שתיהן היו נשים צעירות ושתיהן עם סימני חניקה. האם יש רוצח סידרתי שמכה באיזור?

למיקי היתה חולשה לנשים כמו אלו שנמצאו מתות. היא ואחות קייסי גדלו במציאות לא פשוטה כשאימן מתה ממנת יתר ואביהן ניתק מגע. היא תמיד דאגה לאחותה והיתה קרובה אליה מיקי נחלצה מהגורל המשפחתי כשבחרה במשטרה ובטוב שלא כמו אחותה שנפלה לסמים. מיקי היתה מנצלת את תפקידה ומנסה לשמור על אחותה בכל דרך עד שגם היא נעלמה. האם גם היא נפלה קורבן לרוצח הסידרתי?

מה קרה לקייסי ומיהו הרוצח הסידרתי?
כל זאת ועוד בנהר ארוך בוהק.

הספר בנוי מפרקים של אז והיום כשהפרקים של אז מספרים על חייהן של האחיות גם נותנים לקורא מסגרת לסיפור העכשווי וגם מעבים את סיפורן של האחיות.

כשהתחלתי לקרוא את הספר הייתי בטוחה שאני הולכת לקרוא ספר מתח כלבבי. התבדתי. היה מתח מסויים בסיפור שנשמר לכל אורכו אבל גיליתי ספר שהוא יותר דרמטי, מסקרן, נוגע ומרתק בדומה לספר מתח.
רותקתי לסיפורה של מיקי בהווה ובעיקר לסיפורה בעבר, נהנתי לקרוא איך שהיא גדלה ועל איך שהצליחה לשמור על עצמה בדרך הטובה והישרה. לא מובן מאליו לעבור את מה שעברה ולהשמר מכל הפיתויים מסביב שהיו סוחפים אותה את כל הדרך למטה ממש כמו אחותה.

ספר מעניין, מרגש ומיוחד למרות שיכל להיות משובח יותר אילו היה מותח יותר והספר היה מתמקד בחקירת הרצח. מודה שפה הרגשתי מעט פיספוס.
למרות זאת, ולמרות שלא התפתח כפי שקיוויתי נהנתי לקרוא בזכות הדרמה המשפחתית המעניינת.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן