Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נא לא להילחץ
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 342
כשבנות הדוד ליב ונורה מחליטות לצאת להפלגת נופש יוקרתית עם משפחותיהן, נדמה להן שהדבר הנורא ביותר שיכול לקרות הוא שאחד הילדים יחטוף מחלת ים, או שיקבלו תא בלי חלון. ההפלגה מתנהלת היטב, הילדים נהנים מהמועדון ומשאר הפעילויות וההורים מבלים זמן איכות זוגי וגם מתיידדים עם זוג ארגנטינאי. אבל כשנורה וליב יורדות מהאונייה עם חברתן החדשה ועם הילדים כדי לצאת לטיול במרכז אמריקה – הדברים משתבשים מאוד. הילדים נעלמים, והיעלמותם חושפת את כל מה שלא היה בסדר מלכתחילה אבל הוסווה היטב על ידי השגרה: קשיי הנישואים של נורה, היחסים הסבוכים בין נורה לליב, קשיי האימהות והקנאה שבין אימהות ובנותיהן, ומחירה הכבד של הדאגה האינסופית לילדים, שעומדת בבסיס ההורות. כל אלה גובים מהם מחיר שעלול להשפיע על עתידם. כעת, על מנת שיצליחו לחלץ את ילדיהן ולחזור הביתה, נדרשים מהן קור רוח, ועמידה מול אתגרים, ובסוף הדרך אף לא אחת מהן תישאר כפי שהייתה בתחילת הדרך.  

ליב ונורה, בנות דודות, יוצאות להפלגה חלומית באונייה שווה יחד עם הבעלים והילדים. האמת? נשמע חלום, הלוואי עלי. גם הילדים שלי ישמחו. כבר לפי שם הספר מבינים שמשהו ילך ויסתבך…

באחד מהטיולים שיורדים מהאוניה, רכב מסחרי שהכיל את שתי המשפחות ומשפחה נוספת, היה מעורב בתאונת דרכים. הם לא נפגעו, אך הרכב יצא מכלל שימוש ולא היתה קליטה סלולרית. המדריך לקח אותם לשפת הנהר בקרבת מקום כדי להעביר את הזמן עד שיגיע חילוץ. הזמן עובר והילדים נעלמים. כן, נעלמים. ההורים נשארים פעורי פה ומתקשים להבין את מה שקרה.

מתחילה חקירה. האמהות ששהו עם הילדים מספרות למשטרה על הסיטואציה שהביאה להיעלמותם של הילדים. שתיים מתוך האמהות נרדמו פתאום על שפת הנהר לאחר ששתו משקה שנתן להם המדריך והאמא השלישית "הלכה לחפש ציפורים ביער", זו לפחות היתה התשובה הרשמית. מהר מאוד כולם מבינים שאותו מדריך היה משתף פעולה ככול הנראה עם כנופיה שחוטפת ילדים. ההורים לא ידעו את נפשם וניסו לעשות הכל כדי להחזיר את הילדים. לאחד מהם היתה סכרת והוא נעלם בלי משאבת האינסולין שלו, היתה סכנה לחייו.

מנגד, הספר מספר את קורותיהם של הילדים לאחר שנחטפו ואת ההתמודדות הלא פשוטה שלהם עם המצב אליו הם נקלעו. זוג אחים ואביהם חטף אותם. הם לקחו אותם אליהם הביתה ודאגו להם לבגדים, אוכל ואפילו לאינסולין לאחד הילדים שהיה סוכרתי. הם הוחזקו בשבי ולא נתנו להם כמובן ליצור קשר עם העולם החיצון ובטח לא עם ההורים שלהם. החוטפים רצו להחביא את הילדים עד יעבור זעם ואז לסחור בהם תמורת כסף.
הילדים חווים חוויות מאוד לא נעימות ומשתדלים להיות האחד בשביל השני כדי לשרוד. הם רק רוצים להגיע להורים שלהם.
הסיפור מסתבך, הם בורחים מהחוטפים ומקבלים עזרה ממקורות לא צפויים, אבל זה לא אומר שהם מצליחים להגיע להורים המודאגים שלהם.
הספר מספר במקביל גם את מה שהילדים החטופים חווים וגם את מה שההורים שלהם חווים ותוך כדי הסיפור עולים סיפורי רקע וקשיים ביום יום של ההורים כמו קשיים בנישואים ועל מערכת היחסים המורכבת בין נורה לליב (שהן בנות דודות).

הספר מותח ומתקדם בקצב מסחרר עד קצת אחרי מאמצע הספר אך ממשיך פחות טוב ואף היו קטעים ששיעממו אותי והרגשתי שהתנתקתי מהספר. הוא לא הצליח להחזיק אותי במתח לאורח כל הספר.
תנו לספר צ'אנס, אולי אתם תצליחו להיות במתח לאורך כל הספר ותוכלו להנות ממנו יותר ממה שאני הצלחתי.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן