Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
נא לא להילחץ
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 342
כשבנות הדוד ליב ונורה מחליטות לצאת להפלגת נופש יוקרתית עם משפחותיהן, נדמה להן שהדבר הנורא ביותר שיכול לקרות הוא שאחד הילדים יחטוף מחלת ים, או שיקבלו תא בלי חלון. ההפלגה מתנהלת היטב, הילדים נהנים מהמועדון ומשאר הפעילויות וההורים מבלים זמן איכות זוגי וגם מתיידדים עם זוג ארגנטינאי. אבל כשנורה וליב יורדות מהאונייה עם חברתן החדשה ועם הילדים כדי לצאת לטיול במרכז אמריקה – הדברים משתבשים מאוד. הילדים נעלמים, והיעלמותם חושפת את כל מה שלא היה בסדר מלכתחילה אבל הוסווה היטב על ידי השגרה: קשיי הנישואים של נורה, היחסים הסבוכים בין נורה לליב, קשיי האימהות והקנאה שבין אימהות ובנותיהן, ומחירה הכבד של הדאגה האינסופית לילדים, שעומדת בבסיס ההורות. כל אלה גובים מהם מחיר שעלול להשפיע על עתידם. כעת, על מנת שיצליחו לחלץ את ילדיהן ולחזור הביתה, נדרשים מהן קור רוח, ועמידה מול אתגרים, ובסוף הדרך אף לא אחת מהן תישאר כפי שהייתה בתחילת הדרך.

כולנו חולמים לצאת מידי פעם לחופשה מפנקת אבל לפעמים חופשה יכולה לצאת לגמרי משליטה.

ליב, בעלה בנג'מין ושני ילדיהם סבסטיאן בן השמונה ופני בת ה-11 מחליטים לצאת לשייט תענוגות על ספינת פאר בחברת נורה, בת דודתה של ליב, בעלה השחקן ריימונד, בנם מרקוס בן ה-11 ובתם ג'ון בת השש.
בנות הדוד גדלו כל השנים כמו אחיות לאחר שאמה של נורה בקושי תפקדה כאם ולאחר שנפטרה בקיץ האחרון ממחלה קשה, החליטה ליב שנורה השבורה זקוקה לחופשה שתנתק אותה מהעצב והאבל שהיתה שרויה בו.
ליב החליטה שהן יחגגו את חג המולד יחד בשיט של שבועיים לאורך חופי מקסיקו ומרכז אמריקה. ליב ונורה נהנות מהשייט, הן מעבירות זמן איכות ביחד על שפת הבריכה, הילדים מבלים את רוב הזמן במועדון הילדים, הבעלים מחפשים מסלולי טיול מרתקים מחוץ לאונייה והכל נע על מי מנוחות.
באונייה שני הזוגות פוגשים זוג ארגנטינאי בשם גונתר וקמילה שיש להם שני מתבגרים בשם הקטור ואיסבל.
כעבור מספר ימים מחליטים ליב ובנג'מין שהם מיצו את השהות באונייה והם מתלבטים לגבי פעילות ספורטיבית על החוף בחברת הילדים, לבסוף הם מחליטים לצאת לסיור אומגות.
למחרת כשהם מצוידים במדריך מקומי בשם פדרו, שלושת הנשים וכל הילדים עולים על וואן לכיוון החוף ואילו הגברים יוצאים לשחק גולף.
בדרך לפעילות תקרית לא צפויה גורמת להם לשנות את התוכניות והם מעבירים את היום על שפת הנהר כשהילדים שוחים בתוך המים עם אבובים בעצת המדריך פדרו.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

בזמן שליב וקמילה משתזפות על החוף ונורה נעלמת בין העצים עם המדריך, הילדים פתאום נעלמים. האמהות נחרדות לגלות שהגאות סחפה אותם הרחק מהחוף ועכשיו אין להם שום סימן באופק.
ליב חוששת לחייו של סבסטיאן שחולה בסכרת ולא יכול להיות הרבה שעות ללא אוכל. נורה גם כבר על הקצה וכולם בהיסטריה, המשטרה המקומית מתחילה לחקור את פרטי המקרה וגם האבות מצטרפים לאמהות שנמצאות על סף התמוטטות עצבים.
נורה מתחילה להאשים את ליב שלא השגיחה על הילדים, ליב כועסת על נורה שנעלמה עם המדריך ומי יודע מה עשתה איתו מאחורי העצים, הגברים כועסים על חוסר האחריות מצד שתיהן ועל כך שלא עדכנו אותם ששינו את התוכניות להיום ושתיהן מאשימות את הגברים שאם הם היו איתן ביער אז כל זה לא היה קורה מלכתחילה.
בתוך ים האשמות הם צריכים עכשיו להתאחד ולחשוב ביחד איך מחזירים אליהם את הילדים אבל כשנמצאים במצב נפשי של לחץ אז באופן טבעי יותר קל להאשים את הצד השני ולהסתגר בתוך עצמך. כל אחד מההורים מסתגר עם המחשבות והחרדות שלו וגם נורה וליב מעדיפות להתרחק אחת מהשניה. החופשה החלומית הופכת במהרה להיות החופשה מהגיהינום.
כשגופה נמצאת בתוך קבר באמצע היער, ההורים מתחילים לחשוד שכנראה הילדים ראו משהו שלא היו צריכים לראות ולכן נחטפו אבל על ידי מי ולאין נלקחו?

כאמא חרדתית הרגשתי צמרמורת כשקראתי את הספר הזה. חוסר האונים של ההורים כלפי העלמות הילדים נגע בי ואני בטוחה שאם זה היה קורה לי הייתי פשוט יוצאת מדעתי. המתח בספר נבנה לאט והעלילה נעה בין מצב ההורים לבין מצבם של הילדים. ההורים נאלצו בעל כורחם להתמודד עם מצב בלתי אפשרי של לחץ והסופרת הצליחה בצורה מושלמת להעביר את התחושות הקשות שכל אחד מהם עבר באותם רגעים של חוסר ידיעה לגבי הילדים. הספר הזה מרט לי את כל העצבים הרופפים, הוא היה מותח, מצמרר והוא מומלץ ביותר לקריאה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן